Skocz do zawartości

Piechota polska `39 [Warsztat]


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem modelarze !

 

Przedstawiam Wam kilku "śmiercionośnych" z mojego przetrzebionego walką plutonu polskiej piechoty września 1939. Trzech panów poniżej to członkowie sekcji ckm (Browning wz. 30) jest jeszcze 4 pan ale się was:bip:e u mojej dziewczyny Pozostali strzelcy-weterani są już w dużej mierze gotowi, ale też zabawiają moją lubą Fotki będę wrzucał w miarę postępów. Wiem, że widać niedoróbasy, spoko poprawie czekam na racjonalne i konstruktywne uwagi.

IMG_2060.jpg

Wiem, że fotka kichowata, rano zrobię lepsze przy normalnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh to samo powiedział mój tatko (historyk wojskowości) hełmy są SModela i generalnie uważane są za dobre (kształt ipt). Drażnią moim zdaniem dwie rzeczy - zbyt głębokie nasunięcie na linie oczek (zmienie jutro tyci podkładeczką) i rozpięte w stylu US Army paski. Wogóle robić je czy trzasnąć na chełmie brązem pasek i kichać ?! Poza tym jak sie tak patrzy to fotka jest do ... jutro zrobię z rana ładna, obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie może jeszcze czepie (chociaż nie wiem czy słusznie) : A na chełmach nie powinno być tych znaczków WP (orzeł z takim czymś po bokach)?? No i chełmy odpięte jak w każdym amerykańskim filmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, foty będą. Orzełków w WP w 1939 roku nie było rzecz jasna. Tylko policja na swoich hełmach miała duże orły (hełm chyba był granatowy). Orzełki na hełmach to w LWP raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh no wyglądają jak by wszyli z dżungli trochę cóż taka widać aktorska poza :P ale serio to chyba zdejmę im te paski bo one bardziej psują niż pomagają. Foty w lepszym świetle poranka.

IMG_2065.jpg

ckmx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowódca sekcji ckm, zgorzkniały, brudny,zmęczony, znękany...

IMG_2092a.jpg

 

Dowódce wyposażymy w lornetkę, a resztę gratów będzie taszczyć wierna mu i oddana w boju sekcja ckm ("w wolnym czasie kosząca Szkopów z maszynówki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna porcja, tym razem mamy 3 oficerów ( w tym 2 pancerniaków), tankkiller`a z kb Ur, strzelca rkm i pana, który ma zespół downa (taką ma głowę dziwną i wyraz twarzy korasa:P).

43front.jpg

44front.jpg

45front.jpg

 

aahaaa drugi pancerniak nie jest jeszcze wycieniowany i nie ma jeszcze twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Fajnie że wziąłeś się za ten bliski mi temat (akurat zajmuje sie nim ale w skali 1:1 - jestem rekonstruktorem), ale parę rzeczy proponowałbym poprawić.

Dobra rada mile widziana

Rozpięte mundurym jakoś nie pasują mi do żołnierza IIRP (te kołnierze zapięte pod szyją wyglądają OK), ale jeśli już to pod mundurem nie noszono koszul z kołnierzykiem. W skrócie była to koszula z małą stójką i rozpinana tylko do połowy, pod szyja najczęściej w ogóle dla ochrony szyji przed obtarciem noszono zielony halsztuk - taki mały jakby "śliniaczek" (na pewno nie niebieską apaszkę jak rkm-ista).

Co do koszul się zgadzam, masz rację. Co do erkaemisty to powiem tak. Sam nosiłem w harcerstwie różne mundury i bluzy mundurowe i wiem jak nieprzyjemnym uczuciem jest obtarcie szyi przez brudny i przepocony kołnierz. Przypominam Ci, że figurki mają przestawiać wojaków z trzeciego tygodnia wojny. Stąd ta apaszka. To mają być frontowcy więc - brudni, lekko niezadbani i nie zawsze zgodni z regulaminem, np. jeden z ckmistów ma kaburę od P08. Który też zresztą występował w WP jak Ci pewnie wiadomo.

Hełmy zbyt "amerykańskie", jakby za szerokie, z boku wyglądają lepiej.

Nie są najlepsze, wymagają poprawki. Chętnie je wymienię ale potrzebuję 40 poprawnych/identycznych.

Natomiast hełmy kawleryjskie powinny mieć lepiej zaznaczone połączenie hełmu z daszkiem, tak bardziej przypominaja hełmy wz26 (nieużywane u nas przed wojną) niz wz.15. Szelki kawalerii były skórzane czyli zły kolor.

Nie ma tu kawalerzystów żadnych Ci we francuzach to ONowcy, piechota.

Torba na maskę (ta z prawej strony) nie wisiała na pasie tylko miała pasek przerzucony przez ramię, chlebak zresztą zwykle też ale on miał możliwość wieszania na samym pasie. Pomijam już to że chlebak jest za mały ale wiem że w modelu trudniej to zmienić.

Torby na maski i chlebaki polskich firm do figur WP to osobny temat. Wiem o co chodzi

Nie spotkałem się z taki sposobem noszenia granatów na szelkach, to też jakiś "amerykanizm".

Niekoniecznie. Na forum odkrywcy jest zdjęcie 1-2 żołnierzy z 10BKZmot przy motocyklu. Jeden jest w hełmie (tym austriackim) i w płaszczu. Na płaszczu ma szelki i na szelkach właśnie granat. Jak znajdę tą fotkę to podeślę Ci link.

A ogólnie to kawał dobrej roboty zrobiony. Też kiedyś trochę kleiłem tylko w mniejszej skali.

Dzięki za komenta. Cenię ludzi, którzy potrafią rzeczowo powiedzieć co i jak. Póki co wozy bojowe idą mi lepiej niż figurki, tu muszę jeszcze ćwiczyć.

Liczę na Twoją pomoc przy następnych figurach i poprawianiu tych tu widocznych. W jakiej grupie rekonstr jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 23 - to nie są żadni kawalerzyści !

To Obrona Narodowa ew jakaś rezerwowa jednostka piechoty z mundurami i wyposażeniem starszego typu. Co do skrzynek to nie upieram się co do zawartości czy niosą tam taśmy do ckm czy magazynki do rkm to ich sprawa. Ale to nie kawaleria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam pytanko, czy robisz ich od podstaw??

 

Posłuchaj "klecho" trochę mnie wkurzają Twoje posty już. Pokaż jakiś swój model co ? Nie nie robię ich od podstaw. Przerabiam nieco figurki różnych firm, gdybyś oderwał się do brewiarza i przeczytał cały wątek to byś wiedział :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Stary wyciągnąłeś ten temat jak starą marynarkę z szafy i w dodatku o ile go przeczytałeś to chyba bez zrozumienia.

Jak napisałem powyżej większość figurek przerabiam, głównie DML, MB, MA S Model czy M Model (z polskich). Lepszy w figurkach jest Śmigły, zgłoś się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.