Skocz do zawartości

Tygrys I Fehrmann Gruppe 1:72 Dragon


Kabanos

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie model jest już na ukończeniu, ale chcę poznać Wasze zdanie co do malowania:) (zacząć od nowa czy nie) Baza to rozjaśniony jakiś zielony z MM nakładany aerografem, a paski też MM tyle że z pędzla. W zasadzie model pewnie nie jest zgodny z oryginałem, ale na tym etapie mojego modelarstwa (bardzo początkujący) nie dbam za bardzo o to:) Oto fotki, powiedzcie co sądzicie:)

Tygrys1.jpg

Tygrys2.jpg

Tygrys3.jpg

Tygrys.jpg

 

Aha, model dodatkowo "pomiziany" wash'em Miga i podwozie brudzone jakimiś pigmentami:) Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem popełniłem kiedyś podobnie Tygrysa - tzn malowanie. Pytanie za 100zł - gdzie kalka? Wszytskie czołgi z Tiger Gruppe "Fehrmann" miały F cośtam -> F01, 02, 03, 04, 05, 13. ;)

Poza tym były one malowane jednolicie na zielono, a czasem spod nich wystawał poprzedni kamuflaż. Ale to odwrotna kolejność niż namalowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie model pewnie nie jest zgodny z oryginałem,[...]na tym etapie mojego modelarstwa (bardzo początkujący) nie dbam za bardzo o to:)[...]

A no nie jest(a szkoda). Powinieneś pomalować go w charakterystyczne trój barwne kamo: podstawa:Dunkelgelb, plamy, albo wężyki: Olivegrun i rotbraun albo schocoladenbrau.

 

Ale ogólnie jak na początek jest dobrze (poza brakiem kalkomanii ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki są w pudełku!!! (dostanę stówę?)

Czyli teoretycznie jeśli teraz go "sprysknę" Olivegrun" to będzie ok? W instrukcji...napisali że mają być paski no to zrobiłem paski... A tak ogólnie co do budowy to by się w miarę zgadzał z Fehrmannem? A kalki będą- F-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skopałeś gąsienice no i to brudzenie na kołach wygląda jakby przejechał przez kurz na półce. Z łosza wyszedł ci ciemny filtr po całości, może da rade jeszcze wytrzeć go na większych powierzchniach. Poprawiło by to znacznie wygląd. W oczy rzuca się także odrębność dolnej czołowej płyty. Nie ma, ani pasów, ani tego łosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Smoku- Z tym wash'em to w sumie chodziło o filtr:) A jakiego koloru powinien być? Bo ja lubię takie "różnicujące" powierzchnię rzeczy:) czyli zmycie wash'a, mgiełka z olivegrun, jeszcze raz filtr i wash, delikatniejsze kurzenie...NO chyba sobie to jakoś poukładałem...(Ale w instrukcji malowania było odwrotnie...:P)

Aha a płyta....wogóle cała "buda" była o ok. 4mm za długa...I trzeba było ciąć... Wyszło jak wyszło, pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło

 

ps. Po bliższym przyjrzeniu się schematowi... fakt nawet tam jest tak jak mówicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F13 miał zimmerit? Hmm... A masz jakieś fotki Przemos19? Ja fotek nie widziałem fotek, ale wzorowałem się (bo też kleję akurat F13) na monografii AJ PRESSu, Tank Power 15 (Tiger vol.III). Tam na planie (str. 86-88) i na barwnej tablicy (str. 92) nie ma zimmeritu i wyraźnie jest napisane, że F13 go nie miał. Nie miał również przednich i burtowych błotników oraz kanistra Rommelkiste na wieży a także liny wyciągarki na burcie. Więc jak to było?

 

Ma ktoś fotki F13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Militaria XX wieku nr 3 (6) maj-czerwiec 2005, s.72-73 - "Czołgi Tiger Gruppe Fehrmann", Hubert Michalski.

Wg tekstu wiodącego, "czołg, także jako jedyny posiada Zimmerit, który zoastał nałożony w trakcie remontu w warsztacie. W wielu źródłach możemy spotkać się z informacją, że Zimmerit znajdował się tylko na lewej stronie wieży. Przyglądając się jednak dokładnie zdjęciom, możemy bezsprzecznie stwierdzić, że nie tylko cała wieża była pokryta Zimmeritem ale także i kadłub".

Zdjęcie w tym samym artykule pokazuje na kadłubie nierówności które wskazują że jest to Zimmerit.

 

Poza tym, wg artykułu oznaczenia były malowane jaśniejszą farbą zieloną w białych obwódkach.

 

http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=73957&sid=35fdb36e90a027a9aa3220f3ae99a8fe - tutaj widać na zbliżeniu zimmerit na wieży np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemos19 za uświadomienie. Zdecydowanie widać, że go zimmeritem wysmarowano. Ale również widać, że F13 nie miał błotników z przpdu i z boku, tak więc Kabanos to byś musiał poprawić.

 

Przemos19 - przy okazji stawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki. Swoją drogą w w/w źródle z Militariów XX wieku też napisali że nie miał błotników ani zasobnika z tyłu wieży. Zastanawia mnie co za idioci robili tego Tygrysa. Jeśli dają kalki do tylko F13 i dają te rzeczy, to siłą rzeczy robią bardzo wąski model. Jakby dali do F01/02/03/04 zrozumiałbym - chcą dać możliwość zrobienia całej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walcze z tym tigerem. niestety tak jest jak przemo mowisz jest w nim masa bledów.Tak że zastanawiam sie powaznie czy nie przerobic go na jakas inna f-ke bo na 13 sie nie nadaje.pozatym troche dziwne są te czołgi z grupy ferhmann sa to skladaki z roznych wersji a zdjec do nich jak na lekarstwo.Dragon sie nie popisal przy tych modelach . Jeśli faktycznie chcieli zrobic baze na reszte f-ek to mogli dac inne kalki.Pozatym z tego co czytałem i kalki maja błąd bo z tego co mi wiadomo miały kolor zielony a nie biały. I tutaj moja prosba jesli ktoś z was posiada jakas bardziej dokladną foto dokumetacje podeslijcie jakos

 

 

 

pozdrawiam z miasta świetej wieży Damian aka Żell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.