Skocz do zawartości

Tiger I, s.Pz.Abt. 508, Włochy, lato 1944, 1:35


Mr_X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mr_X changed the title to Tiger I, s.Pz.Abt. 508, Włochy, lato 1944, 1:35
8 minut temu, Evildead napisał:

To ile już tych tygrysów masz ? Zrób  może kiedyś zdjęcie grupowe o ile w kadrze się zmieszczą 😁

 

Póki co się zmieszczą. To jest czwarty ukończony w 35-ce i popełniłem jeszcze tego w 48-ce. Mam jeszcze dwa prawie skończone, ale niepomalowane, jednego rozgrzebanego i przygotowuję się do rozgrzebania kolejnego... Dużym ograniczeniem jest brak kalkomanii. W tym początkowo nakładałem kalkomanie Stara. Polewałem płynem, gniotłem i dalej sztywne. W końcu zrezygnowałem i nałożyłem kalkomanię Academy. Zdecydowanie wolę cienkie jak mgiełka kalkomanie z nadrukiem na wierzchu (np. Techmod) niż takie grube.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Seb napisał:

A ma?

 

 

2 minuty temu, Mr_X napisał:

 

Póki co się zmieszczą. To jest czwarty ukończony w 35-ce i popełniłem jeszcze tego w 48-ce. Mam jeszcze dwa prawie skończone, ale niepomalowane, jednego rozgrzebanego i przygotowuję się do rozgrzebania kolejnego... Dużym ograniczeniem jest brak kalkomanii. W tym początkowo nakładałem kalkomanie Stara. Polewałem płynem, gniotłem i dalej sztywne. W końcu zrezygnowałem i nałożyłem kalkomanię Academy. Zdecydowanie wolę cienkie jak mgiełka kalkomanie z nadrukiem na wierzchu (np. Techmod) niż takie grube.

No i tak obstawiałem że z pięć gotowych jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Seb napisał:

Kalkomanie "Stara" masz na myśli  "Star Decals"?

 

Dokładnie. Mają bardzo fajne plansze barwne. Mogliby je opublikować jako książkę. Natomiast jeśli chodzi o jakość no to przynajmniej mi fajnych efektów na razie nie udało się z nimi osiągnąć. Chociaż różnią się od zestawu do zestawu. Nie wszystkie są takie grube i siermiężne. Na Youtube jest video, jak ktoś nakłada kalkomania Stara n a Panterę (nr 126). Potem kładzie lakier, potem obrabia papierem ściernym, a i tak mu się srebrzą.

 

Kalkomanie Techmodu są dla mnie jakościowo idealne. Ale bym troszeczkę inaczej wybrał numery taktyczne. Np. mają kalki do Tygrysa 221 z 101 batalionu SS. Akurat za cholerę nie wiadomo, czy ten czołg miał dwuobiektywowy, czy jednoobiektywowy celownik. Wystarczyłoby, że by zrobili kalki do 223 i już by wszystko było wiadomo (jaki celownik itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Seb napisał:

To trochę mnie zmartwiłeś.  Do dwóch tych Tygrysów właśnie kupiłem zestawy "SD".

Oznaczenie do jednego z nich miał tylko w ofercie Starr. 

No nic, najpierw wypróbuję na jakimś wraku.

 

Może być kwestia sposobu nakładania. Do tej pory bardziej byłem zadowolony jak nakładałem kalkomanie np. Techmodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bulik58 napisał:

A to za sprawa kalkomani Menga do wnetrza Gaza Tigra , za chol.....e nie chciala sie wtopic w podloze , nie wiem czy to wina kalki czy plynow ?

ja nie miałem problemu z tymi kalkami i płynami od mr hobby :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bulik58 said:

Przez pare lat rownierz uzywalem produktow   Micro Sol ,Micro Set i mialem podobne zdanie o nich do twojego , lecz ostatnio to zdanie musialem zmienic. A to za sprawa kalkomani Menga do wnetrza Gaza Tigra , za chol.....e nie chciala sie wtopic w podloze , nie wiem czy to wina kalki czy plynow ?

 

Wina kalek.

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Seb napisał:

Dragon 3 in 1?

Ha ha

Nie, nie. Jest to poszukiwany przez wszystkich modelarzy wyrób renomowanej włoskiej firmy Italeri (z serii World  of Tanks). Jarzmo i lufa są wymienione, bo tak się złożyło, że miałem dodatkowe, natomiast reszta jest oryginalna. W italierkowym  Tygrysie wieża i przód kadłuba to jest zemsta Mussoliniego (strasznie naknocone), ale coś niecoś zrobiłem, żeby to poprawić.  Chciałem zobaczyć co mi z tego zestawu wyjdzie. Jakbym składał któregokolwiek innego Tygrysa zaoszczędziłbym połowę czasu. Może jeszcze kiedyś italierkę złożę, ale teraz może pora na coś dobrze spasowanego bez takiej siermięgi.

 

Gąsienice są AFV. Jak ktoś napisał: "ogniwkowe piekło szpachli". Miałem pudełko, zużyłem i szlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seb napisał:

No nie powiesz mi, że zimmerit to Italeri?

 

No nie, Zimmerit sam zrobiłem z greenstuffu narzędziami Trumpetera. Zanim tę kombinację odkryłem robienie Zimmeritu to było cierpienie. Te wszystkie grzebienie i szybkoschnące szpachlówki to nie dla mnie. A teraz robienie Zimmeritu to przyjemność. Jak się coś napartaczy, to można zdjąć (całymi płatami schodzi jak się podważy). Jedyna wada Zimmeritu z greenstuffu  jaką zaobserwowałem była taka, że jak mi nie poszło malowanie i wrzuciłem model do Detolu, żeby zmyć farbę, to greenstuff-owy Zimmerit odklejał się od modelu.

Edytowane przez Mr_X
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.