Skocz do zawartości

Maus II Vespid Models 1/72


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W praktycznie równe dwa weekendy udało mi się zrobić ten model. Było to dosyć ciekawe doświadczenie, w zasadzie pierwsze doświadczenie w tej skali i nawet mi się spodobało. W pudełku oprócz standardowych ramek możemy znaleźć metalową lufę i blaszki, a sam model składa się bezproblemowo. Myślę, że to nie koniec mojej przygody z 72-ką. Malowanie oczywiście fikcyjne. Model był fajną odskocznią od pozostałych zaczętych. Bez przedłużania zapraszam do oglądania:QQWqP6J.thumb.jpg.994e27f7d6471356ed82498bb813aacd.jpgjOfaHY5.thumb.jpg.889137687152ed3af67ff745493f27a6.jpgUZOrml5.thumb.jpg.a139ca4541a520b52a81d1c7dc1d1702.jpgxJYSDcP.thumb.jpg.636b38e81c275e1cdeea0c522a4d9b57.jpg5vaL5tm.thumb.jpg.37ca0623632eb614d2c98b34be70a98a.jpgG4ZZ4JO.thumb.jpg.8bf757ed8829dbe0df6ef1f390eb0020.jpg72uqyx9.thumb.jpg.3ece00900a04174cc8b653bfab128f61.jpgJQPxzzH.thumb.jpg.8ee40c055dc3f450c203c636c90dd13d.jpgAov8Yk6.thumb.jpg.894d47ad7416ec88b1e460beeee16b18.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny. Podoba się.

Skąd się wzięła koncepcja nietypowego malowania lufy. Czy były takie projekty malowania? Pytanie laika bo tego pojazdu praktycznie nie znam.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej brak malowania… W końcówce wojny, w panzerwaffe, zdarzały się często jakieś elementy/części (przede wszystkim te wymienialne), które nie były malowane. W przemyśle niemieckim wtedy brakowało wszystkiego, także farb…

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kusi ten model...

Ale raczej by pójść jeszcze bardziej w "what if" i SF.

W sumie Maus zrobiony od dragona, a E100 od modelcollecta, ale mam jakąś sympatie do tych kolosów

 

Jak ogólnie oceniasz sklejalność?

Ja z Vespidem zacząłem od Panthery, gdzie poprawili kilka baboli z Cometa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thalgonis napisał:

Tutaj raczej brak malowania… W końcówce wojny, w panzerwaffe, zdarzały się często jakieś elementy/części (przede wszystkim te wymienialne), które nie były malowane. W przemyśle niemieckim wtedy brakowało wszystkiego, także farb…

 

No tak. Gdzieś mi się to wcześniej obło o uszy ale uciekło. Dziękuję za wyjaśnienie.  :piwo:

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Endrju napisał:

Skąd się wzięła koncepcja nietypowego malowania lufy.

 

6 godzin temu, Thalgonis napisał:

Tutaj raczej brak malowania… W końcówce wojny, w panzerwaffe, zdarzały się często jakieś elementy/części (przede wszystkim te wymienialne), które nie były malowane.

 

Dokładnie tak jak to opisał @Thalgonis a dodatkowo przełamuje monotonie wypłowiałego dunkelgelba. 

 

5 godzin temu, jonathan napisał:

Jak ogólnie oceniasz sklejalność?

 

Jest całkiem dobrze trzeba uważać przy podwoziu aby zachować prawidłową geometrię, no i polecam nie wklejać kół napinających i napędowych przed założeniem gąsienic ułatwia to bardzo ich zakładanie. U mnie pojawiło się kilka szpar przy łączeniu górnej płyty z dolną (może z mojej niedokładności) ale nie było to problematyczne w naprawie.

 

5 godzin temu, jonathan napisał:

Też mnie kusi ten model...

Ale raczej by pójść jeszcze bardziej w "what if" i SF.

 

Zawsze możesz zrobić tego : https://www.mojehobby.pl/products/Flakpanzer-VIII-Maus-German-Super-Heavy-AA-Tank.html 

 

Cieszę się, że się podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MaciejW napisał:

Myślałem raczej o którejś ze "zwykłych wersji" i dodać jakąś platformę i flaka 20mm albo 37mm

Edytowane przez jonathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jonathan napisał:

Myślałem raczej o którejś ze "zwykłych wersji" i dodać jakąś platformę i flaka 20mm albo 37mm

Pomysł fajny tylko już trochę oklepany, ja jak już to skłaniałbym się do wymyślenia czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.