Skocz do zawartości

Adalbertus - figurki Żołnierzy Wrześniowych 39r.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was sklejał figurki Polskich żołnierzy z września 39 roku których w ofercie ma Adalbertus. Interesuje mnie jakość ich wykonania, sklejalność.

 

Chciałbym się także dowiedzieć czy ktoś poza S-Model, M-Model i Adalbertus robi figurki Polskich żołnierzy wrześniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu polskich wrześniowych żołnierzy z żywicy robiło Mirage hobby- nie wiem, czy jeszcze to robią i czy to były dokładnie ich projekty- ale raczej bobowate były te figurki. Pamiętam, że był jakiś piechur, oficer piechoty, czołgiści do 7TP i TK/TKS, oficer 10.BZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem czy oprócz wymienionych firm (S Model, M Model, Mirage, Adalbertus) jest jeszcze wiele firm robiących Polaków z września. Wśród moich figur polskich wojaków jest wiele firm

Mam jeszcze 2 polskich pancerniaków SK Model i przerabiałem też figurki tej formy na naszych - z zestawu "Francja 1940."

Poza tym bawiłem się też z niemiaszkami Tamki i Dragona - też można zrobić z nich Polaków mundurach wz.36.

Adalbertusa nigdy nie sklejałem, więc wypowiadać się nie chcę.

Jeśli miałbym segregować je względem jakości to hmmm:

- M Model

- Mirage

- SK Model

- S Model

 

W razie pytań piszcie na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, ostatnio sklejałem i malowałem znajomemu dwie figury z Adalbertusa - leżącego z rusznicą i biegnącego piechura. Poziom wykonania bardzo wysoki (śliczna i wyraźna rzeźba), sklejalność i spasowanie wręcz idealne. Nie ma porównania z Mirage czy S Modelem. Polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi - rozumiem, że ta tajemnicza "rusznica" to karabin przeciwpancerny wz. 35 Ur ?!

Kojarzę tą figurkę Adalbertusa, w bardzo bojowej pozie, pasuje do scenki z bitwy pod Mławą. Powiedz mi, jak wyglądają twarze tych figur ? Są tak samo pociągłe jak w M Modelu czy Mirage ? Bo oni mają te głowy straszne, jak z obozu.

Swoją droga chętnie łyknąłbym kila takich figurek ale niestety pozy wojaków mi całkowicie nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarze tych żołdaków są całkiem niezłe. Najlepiej będzie jak w poniedziałek skoczę do Padrebooks i pstryknę kilka fotków. Ocenicie sami czy warto je kupić. Wg mnie są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.