Skocz do zawartości

Pz Kpfw III Ausf. M/N 1:72


kopeć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będzie to moja pierwsza relacja a zarazem pierwszy model

DSCN0345.jpg

DSCN0346.jpg

DSCN0348.jpg

DSCN0349.jpg

DSCN0351.jpg

DSCN0352.jpg

DSCN0357.jpg

DSCN0358.jpg

DSCN0359.jpg

DSCN0360.jpg

DSCN0361.jpg

 

Model został zakupiony w sklepie modelarskim za 24,90 zł

Jakość wyprasek oceniam na bardzo dobrą.(Błędy zauważyłem jedynie na osłonach wierzy są trochę pofalowane na brzegach,jednak do wersji modelu którą postanowiłem sklejać i tak się ich nie montuje)

Niestety model został już napoczęty przez znalezieniem tego forum,ale jestem dopiero na etapie podwozia.

Postaram się wrzucić dzisiaj zdjęcia z prac.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto moja dzisiejsza praca.

Przy klejeniu gąsienic będę niestety musiał szlifować każde ogniwo bo 2 razy kleiłem koło zębate i z jednej strony jest troszkę cieńsze

 

DSCN0373.jpg

DSCN0374.jpg

DSCN0375.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no jestem ciekaw, jak sie skleja ten model gdyż leży zakupiony i czeka na swoją kolej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie taki koszmar gorzej było z ustawieniem kół zębatych aby się nie przesuwały...

...a i tak się przesunęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto praca z dzisiejszego dnia:

Pomalowałem gąski na razie na czarno potem srebrnym metodą suchego pędzla i przykleiłem.

Malowanie trzeba jeszcze poprawić ale to po przyklejeniu obydwu do czołgu.

Roboty było duuuużo (z mojej winy,bo źle skleiłem koła zębate),może nie wyszło najlepiej i mam nadzieję,że też nie najgorzej,zresztą Sami oceńcie

 

DSCN0377.jpg

DSCN0378.jpg

DSCN0379.jpg

DSCN0380.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj udało mi się skleić drugą gąskę,kleiło się ją o wiele łatwiej i przyjemniej niż poprzednią,niestety nie wyszła idealnie ale myślę,że lepiej od poprzedniej.

Teraz czekam aż klej zwiąże wszystko i biorę się za malowanie.

DSCN0382.jpg

DSCN0383.jpg

DSCN0384.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno nie aktualizowałem tej relacji z powodu niespodziewanego wyjazdu,więc teraz ją wznawiam.

 

Oto co udało mi się ostatnio zrobić .

Przybrudziłem gąski suchym pędzlem i przykleiłem nadwozie.

Niestety w postępie prac na podwoziu powstał odprysk który na szczęście łatwo zamalować.

 

DSCN0432.jpg

DSCN0433.jpg

DSCN0435.jpg

 

Muszę jeszcze zaszpachlować szczeliny między nadwoziem i podwoziem, a także pokryć nadwozie kolejną warstwą farby.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej mnie zadziwiasz...

No wiesz ale na lepsze nie

 

Według mnie musi być wszysko ładnie a tak apropo to mógłbyś odwiedzić nieraz mojego kota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś nie udało mi się zrobić zbyt wiele.

Skleiłem tylko z grubsza wieżę i zaszpachlowałem szczeliny.

Oto fotki:

DSCN0437.jpg

DSCN0440.jpg

Pomalowałem też górną część czołgu drugą warstwą farby i zaszpachlowałem szczelinę z przodu.

 

PS:

między nadwoziem i podwoziem

hmmm, nadwozie i podwozie......

 

Więc jeśli nie jest to nadwozie i podwozie,mógłby mnie ktoś poprawić?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto praca z ostatnich dni,nie jest tego dużo z powodu,że brakuje też czasu.

DSCN0441.jpg

DSCN0442.jpg

Niestety jeden zawias pokrywy na górnym pancerzu się uszkodził bo skapnął mi klej Możecie podać jakieś proste sposoby na zamaskowanie tego miejsca? ( jest widoczne na zdjęciu zrobionym od góry po prawej stronie za wieżą)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa karabinu w kadłubie jest definitywnie do zmiany - stanowczo za gruba.

Niestety jeden zawias pokrywy na górnym pancerzu się uszkodził bo skapnął mi klej

Jeśli chodzi o ten na tylnej płycie, to nic prostszego. Niemcy stosowali flagę ze swastyką jako znak rozpoznawczy dla lotnictwa. Rozciągniesz flagę na całej tylnej płycie i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub poddał niezły pomysł, jednak jeśli i to Ci się nie uda, możesz dac szmatkę, fajnie takze wyglądałaby oparta o klapę jakas skrzyneczka-ogólnie coś z choinkowej graciarni na tanki.

Nie musisz teo kleić na stałe, możesz na jakis maskol,mała kropelka,w razie czego zdejmujesz, sciagasz gumę i znów możesz komponować na nowo;)

 

A flaga, może byc także po prostu nierówno poukładana,niekoniecznie napięta.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.