Skocz do zawartości

K-52 85mm


PitersonL

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy :piwo: 

Nie znam się za bardzo na artylerii więc w kwestiach technicznych nie zabiorę głosu ale wizualnie robi bardzo dobre wrażenie. Podmalówki innym kolorem i wytarcia farby nadają charakteru a zużycie i brudzenie podstawy działa wygląda bardzo realnie. Co mi nie leży - to idealny wash w bieżnikach opon - przypomina mi trochę rozgrzaną grzałkę spiralną - kolor zbyt mocny, ostro odcina sie od reszty. Zgasiłbym to jakimś bardziej stonowanym kolorem i nieregularnie przytłumił pigmentem.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PitersonL napisał:

wstyd przyznać, ale lubię ten bieżniczek

 

Wstydzić się nie ma czego. Gdybyś kradł, to co innego. A tak - ot, kwestia gustu. Moim zdaniem TAW ma rację, ale to model dla Ciebie. Reszta mi się podoba, podstawa wygląda bardzo realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał widać jest i choć imo bieżnik mi nie przeszkadza, to zdecydowanie lepiej by się prezentował na małej, jakiejś piaszczystej podstawce, gdzie koła wtopiły by się w otoczenie.

Teraz faktycznie odcinają się za bardzo od reszty, co dodatkowo wrażenie to potęgują ciemne zdjęcia, a zwłaszcza ich tło. Zdecydowanie lepiej by się to prezentowało na jakimś jaśniejszym, szarym lub popielatym, no ale to imo, bo ja się nie znam 😎

Tak, czy inaczej podoba się 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sympatyczne słowa Wszystkim. Odpowiadając na pytanie bulika58: tak, to trumpek. Lorneta nożycowa z tamki a skrzynka i pociski z niedostępnego obecnie na rynku zestawu miniart (ten zestaw był z ammo 85mm. Teraz można chyba jeszcze znaleźć zestaw "wielokalibrowy". Łuski mogłyby być i zapewne powinny bardziej złotawe. Ale malowałem tak specjalnie w ramach "eksperymentu". Zresztą na prime portal znalazłem kiedyś zdjęcie z tym działem i żółtawą łuską.  Co do przetarć... Tam to dopiero się eksperymentowało: farby Tamiya - bazowo olive green, oliwkowy oilbrusher od Miga Jimeneza, i specjalność zakładu: lakier do włosów matowy, na to wszystko panel Line od tamki i przetarcia kredkami bambino... Pigmenty ammo w dużej ilości wody na koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupniczo. Wiem, że teraz dużo farb i chemii, ale staram się robić to budżetowo i z pomysłem. Tak kiedyś przecież się robiło, kiedy w dzieciństwie na rynku królowały łuszczące się pactry i ciężkie oleje revelka. Swoją drogą mam pytanie: pamiętacie co Was doprowadziło do tego obłędu zwanego modelarstwem? Bo mnie PZL Łoś z Plastyka, jakiś mini szybowiec (bocian, jaskółka?) potem Panzer III L w skali 1:76 z matchboxa i SU-27 flanker z Revella. Piękne lata '90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna armata opl :) muszę sobie taką skleić i odwzorować wycelowanie w kościół 😂 serio w Tarnobrzegu przy muzeum taka stoi i to będzie idealny wzór :) Twoja praca 20/10!!! Ale koledzy mają rację z kołami które dziwnie równo są ubrudzone w bruzdach odprowadzających wodę. Ale jeb%ć 😉 grunt że Tobie się podoba! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.