Skocz do zawartości

Problem z aerografem


krn78

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zaczynam zabawę z aerografem. Kupiłem używanego BD180. Aerograf pluje farbą, czasem, bez zmiany ciśnienia, tylko dmucha powietrzem, ale najgorsze jest, że tryska farbą już po wciśnięciu przycisku, nawet bez cofania spustu. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krn78 napisał:

Dzień dobry, zaczynam zabawę z aerografem. Kupiłem używanego BD180. Aerograf pluje farbą, czasem, bez zmiany ciśnienia, tylko dmucha powietrzem, ale najgorsze jest, że tryska farbą już po wciśnięciu przycisku, nawet bez cofania spustu. Co może być przyczyną?

Pewnie czyściłeś go dokładnie więc: sprawdź czy dobrze masz dokręconą osłonę dyszy a jak nie to obstawiam rozklepaną dyszę/zadziory lub krzywa igła - nie ma co płakać w chińczykach te dwie rzeczy można na wagę kupować :D  Ew. za gęsta farba, za małe ciśnienie. A jakimi farbami malujesz? Jeszcze co mi przychodzi do głowy to nie do końca wsunięta igła :D 

Edytowane przez cudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął dzień...

Uzbrojony w nową wiedzę od kolegów z forum, przyjrzałem się raz jeszcze nabytkowi. Nie napisałem, że wczoraj "malowałem" tylko czysta wodą i IPA na kartce papieru, ot, dla testu, dla zabawy.

Okazało się po rozbiórce, że problemów było kilka. Pierwszy był taki, że aerograf był po prostu brudny. Poprzedni właściciel nie zadbał o niego zbytnio. Drugi, że iglica nie była dopchnieta do końca, a trzeci, że iglica była 0,3mm, a dysza 0,2mm. Przeczyściłem cały aerograf płynem do czyszczenia aerografów Wamodu (dobrze, czy niedobrze? Jeśli niedobrze, czym czyścić?), obejrzałem wszystko dokładnie, dobrałem poprawnie iglicę do dyszy, wsunąłem ją do oporu, tak że wystawała z dyszy , skręciłem całość. Malowanie czystym IPA przebiegło bez problemów, test na farbie (cudi: pytałeś o farby. Maluję akrylami Tamiya, dobrze czy niedobrze?) rozcieńczonej IPA przebiegł tak przyjemnie, że do teraz nie mogę uwierzyć.

Dzięki, koledzy. Myślę że będę się troszkę udzielał na tym forum, szczególnie kiedy okrzepnę w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I supcio że wszystko działa już jak trzeba :) 

13 minut temu, Juffre napisał:

Fajnie, że się udało :)
Najlepszym rozcieńczalnikiem do farb tamiya jest MLT lub tańsza alternatywa Wamod High Thiner - osiągniesz lepsze efekty rozcieńczają te farby nimi. 

Tak, faktycznie warstwa lepiej się układa po tym specyfiku ew. wamod produkuje swój leveling thinner za ułamek ceny tego od tamki :) Tylko szykuj się na niezbyt miły zapach i zadbaj o dobrą wentylację :) 

Edytowane przez cudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapaszek jest jeszcze gorszy niż ten przy wamodowskim płynie do czyszczenia aerografów? Dziś używałem go przy dobrej wentylacji, a pomyślę o jeszcze lepszej.

MLT to, jak mniemam, Gunze Mr. Color Level Thinner?

Edytowane przez krn78
Pytanie na końcu postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.