Skocz do zawartości

UH - 1B HUEY - revell/monogram 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie

Po powrocie z wczasów postanowiłem wziąść się za coś innego - nowego dla mnie, wybór padł na śmigłowiec. Od wielu wielu lat jest to moje pierwsze latadło i to w dodatku w plastiku. Model będzie wykonany prosto z "pudła" i prawdopodobnie wyląduje na jakiejś naczepie jako obiekt muzealny Ale dość gadania - link do in-boxu.

Za model zabrałem się w piątek i na koniec dnia wyglądał tak:

 

cd7c1d891513fef1.jpg

3e20c75c443394da.jpg

744ad3b98c43bcaf.jpg

17df767477eb7d4e.jpg

 

Dzisiaj, a w zasadzie to już wczoraj zabrałem sie za malowanie wnętrza kadłuba i klatki i nakładanie kalkomani. Pasów na fotelach pilotów od wewnątrz nie zeszlifowałem - będą oklejone sreberkiem lub posadzę na nich pilotów (jeszcze się zastanowię), a kolor na nich jaki widać to tylko mały sprawdzian. Tylne siedziska postanowiłem wykjonać od podstaw bo te z zestawu wyglądają jak kawał deski.

 

3b3bae4f117cb0ae.jpg

f084c850f9373336.jpg

0a036594c919fdfb.jpg

2466c3764739cfb3.jpg

a342a525a3ecde4f.jpg

103cf8e9ab1811be.jpg

3758151c29fdefb8.jpg

 

Silnik był fabrycznie pomalowany ale oszlifowałem go i poszpachlowałem na łączeniach i pomaluję od nowa. Na koniec mała przymiarka na sucho:

 

ef9c37f9783e20d1.jpg

5e15836da63df5a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem to chcesz postawić model na przyczepie razem z pilotami??Nie bardzo :P

Model zapowiada się niesamowicie ciekawy, czekam na kolejne aktualizacje tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem to chcesz postawić model na przyczepie razem z pilotami??Nie bardzo :P

 

Wiesz - tak se myślałem, że jeżeli UH miał by stać na naczepie to będzie pod plandeką, więc piloci byli by niewidoczni. Natomist gdybym chciał go wyeksponować luzem to miał by załogę Doszedłem jednak do wniosku, że nie umieszczę pilotów za sterami, jeżeli już to będą sobie siedzieć na podłodze z nogami wyciągniętymi na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydaje mi się, czy wszysykie figurki są takie same? Mówię o zdjęciach z in-boxa. 4 takie same figurki w tym śmigłowcu będą wyglądać wg mnie lipnie. Mógłbyś usunąć nadlewki z pedałów.

 

Jakby co to masz we mnie widza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są tylko dwie figurki, in-box przedstawia dwie tylne i dwie przednie połówki pilotów. Pedały czyściłem z nadlewek, może niezbyt dokładnie ale wydawało mi się, że elementy poziome miały mieć taką fakturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są tylko dwie figurki, in-box przedstawia dwie tylne i dwie przednie połówki pilotów

Aaaaahaaaa to oni byli rozpołowieni mój błąd ale i tak są identyczni.

 

Faktura ok, tylko w miejscu załamania się pedałów, zwłaszcza przy prawym siedzeniu widać takie kółko po wypychaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak zdecydował się na walorkę (a moim zdaniem w takiej skali brak walorki to zbrodnia) to daj znać, mam sporo materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zapowiada się niezły model . Dałbym sobie jednak spokój z figurkami pilotów - wyglądają , jak bliźniaki jednojajowe , a to źle się kojarzy . Poza tym , mam wrażenie , że mogą się nie zmieścić pod dachem kokpitu - ale może to wina zdjęcia .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie, ze nie spodziewałem sie tak dużego zainteresowania moim tematem - dzięki Panowie

 

Ciąg dalszy relacji, a więc przerobiłem tylne siedzisko - wykonałem je z drutu cynowego 1mm i złotka z papierosów, chyba ujdzie w tłoku

 

f712f0dc222f2f5e.jpg

 

Przemalowałem trochę wnętrze i troche je upaprałem, fotele aż nazbyt - zrobię poprawki. Odrazu mówię, że nie wyjechałem czerwoną farbką obok zasłonek, ona poprostu ma takie wypukłości i zagłębienia:

 

f010426ea41d5f78.jpg

a7ae35346dbf3c79.jpg

d17af8e4d39851d5.jpg

 

Obciążyłem kokpit co by śmigłowiec nie przechylał sie do tyłu, do tego celu przydała się blascha InPost'u:

 

d7edb76159b2970a.jpg

 

Wkleiłem oszklenie, górne pomalowałem zielonym markerem i jak to u mnie bywa zrobiłem przymiarkę:

 

b8770f1a094047ea.jpg

285530bdf28bfd9e.jpg

5d75d6dde2027d72.jpg

 

Aha, malowanie wnętrza zrobiłem na podobieństwo tego śmigłowca (instrukcja też takie podaje):

 

f6e512b294204890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odnowiłem wnętrze w UH-1B, Natomiast w połówkach kadłuba wyciąłem otwory w osłonach silnika i wkleiłem siatkę. Trochę oczek pozatykało się ale myślę, że uda mi sie je jakoś przetkać

 

d6c8c21a35c5b2b5.jpg

6f5cf0ed2a781af7.jpg

 

Również trochę popracowałem nad wysięgnikami z zasobikami:

 

b45575b590f66ec0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ starłem pasy z foteli, a z tego co mi wiadomo nie ma blaszek do tego modelu wobec tego kupiłem blachy z pasami do osobówek. Myśle że niektóre elementy będzie można wykorzystać do modelu

 

41b60eb79f6aea92.jpg

 

Trochę kombinuję z malowaniem wnętrza gdyż nie dysponuję fotkami tego konkrtnego śmigłowca, wobec tego wspomagam się tym co znalazłem w sieci. Wygląda na to, że muszę nieco przerobić i przemalować tylne siedziska na kolor czerwony (właśnie znalazłem fotkę przedstawiającą je w takim kolorze).

 

da92e045fe290b2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, czy chcesz dokumentację

UH 1 B zdecydowanie powinien mieć czerwone siedzenia, dopiero potem pokryto je materiałem w zgniłozielonym kolorze.

hueydh9.jpg

hueydh9.7d43c3d063.jpg

Zdjęcie z Walkaroundu Squadron Signal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, czy chcesz dokumentację

 

Heh, nie prosiłem o dokumentację gdyż w założeniach model miał być "prosto z pudła" Na dodatek jest to moje pierwsze od wielu lat latadło, a więc niejako jest to model "treningowy" Jednak w miarę postępu prac dochodzę do wniosku, że to i owo można by zrobić jak należy. ArmiA Co prawda mam trochę fotek śmigłowca ale jeżeli możesz to wrzuć tu co masz, między innymi interesują mnie pasy na fotelach (takiej fotki nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowałem siedzisko i wykonałem pasy, nie są rewelacyjne ale co można zrobić z blaszki do osobówek W realu tego nie widać ale fotele trzeba poprawić fotele bo przebija czerwona farbka na ich bokach.

 

99a0eb5ffbe13f9b.jpg

2bbe70182ba2245c.jpg

 

Szyby i wejścia są już oklejone taśmą i spokojnie czekają sobie na montaż kadłuba do kupy:

 

e4f9e00d2605db1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff było trochę roboty ze szpachlowaniem , jeszcze kilka poprawek i model będzie gotowy do malowania

 

Ps.

Wirnik nałożyłem na sucho do przymiarki.

 

780dbcdac1493edc.jpg

cc18fc35f3846bd3.jpg

c42fb85c20804532.jpg

afdf0042af675af8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem śmigłowiec Pactrą A34 PS 34127 z domieszka kilku kropel brązowej, nastepnie psiknąłem błyszczącym clearem i zabrałem sie za naklejanie kalkomani. Szybko okazało się, że pod kalkomanie nie mżna dawać płynu MICRO SET gdyż przy układaniu kalkomania zamieniała się w maciupkie odrobinki, które w żaden sposób nie szło scalić. W efekcie utraciłem kilka literek w napisie UNITED STATES ARMY I tu mam do szanownych kolegów proźbę, mianowicie gdyby ktoś z Was miał zbędne literki podobne do tego napisu to z chęcią je odkupię - wymiary liter: wys. 7mm, szer. 4mm. Oczywiscie zabezpieczyłem się i zrobiłem scan kalkomani - niestety jest do bani gdyż tło wyszło niebieskie

 

88053b1f17fd0270.jpg

 

Mając przykre doświadczenie z SETem kolejne kalkomanie kładłem na samą wodę, a dopiero po lekkim podeschnięciu nałożyłem MICRO SOL - kalki odpowiednio ułożyły się bez przykrych niespodzianek

 

020da2ec594df0fe.jpg

bf35f0dee97efafa.jpg

ebbf77b9a9113015.jpg

e50161f371d4fddf.jpg

664ea3266dc2ce01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kalek, to moze zrob tam slad po jakims ostrzale i domaluj resztki brakujacych literek. To takie moje zboczenie bo ja to bym wszystko rozwalal i palil.

 

Nie zapominajmy, że śmigłowiec będzie transportowany na naczepie jako okaz muzealny a nie wrak z pola walki. W każdym razie dzięki za pomysł i zainteresowanie

 

niestety jest do bani gdyż tło wyszło niebieskie

Podeślij mi ten skan, to Ci go oczyszcze.

 

Wysłałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.