Skocz do zawartości

F-117A Nighthawk


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Niedawno rozpoczęłam budowę mojego nowego modelu a mianowicie jest to F-117A Nighthawk w skali 1:72 firmy Areoplast. No dobra dość pisania teraz zdjęcia. Na początek zdjęcia pudła oraz jego zawartości:

 

6062418f4fff88e7m.jpg 8d62fb8888ece73dm.jpg f3068438516e7fbdm.jpg

 

A teraz zdjęcia przedstawiające to co już zrobiłam kilka dni temu:

 

cc69136410a4fd22m.jpg 36bc6fba143ac5b2m.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ten model to marna podróba italki da się go skleić jednak roboty trochę będzie 1 rzecz to wielka nadlewka na połówce kadłub a w miejscu łączenia dobrze spasuj połówki zanim skleisz i spiłuj nadmiar plastiku papierem albo pilnikiem. 2 rzecz to stateczniki pionowe ciężko je przykleić jak należy i bez szpachli się nie obędzie, koła i golenie wymagają sporej obróbki.A i po 3 szyba jest nie dopasowana niema wycięć pod ząbki i w sumie nie wiadomo jak ja przykleić.

No i na koniec kalki są fatalne.

Lepiej jest dołożyć 2 tyle i kupić italke

 

Powodzenia w budowie w razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Italeri niesamowicie ciężko było przykleić stateczniki pionowe, tutaj prawdopodobnie będzie łatwiej bo są takie dziurki, a w Italeri były tylko prostokątne otwory dzięki czemumożna było ustawić je w praktycznie dowolnym kącie (ciężko było jednak ustawić ten prawidłowy:)). Przynajmniej tak było u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja zbudowałem dwa F-117 (w tym jeden z italki), więc będę się przyglądał Twoim zmaganiom. Modele w Twoim wykonaniu już zdążyły mnie uwieść. Zatem będę stałym widzem. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Budowa modelu posunęła się trochę na przód. Oto co zrobiłam: Przykleiłam kokpit i fotel pilota do kadłuba.

 

8e7c7bd4d63de25am.jpg

 

Przeciełam pokrywę komory bombowej na pół ponieważ próbuję zrobić ją otwieraną i zamykaną (wiem że to trochę dziwny pomysł , ale spróbować można). No i oczywiście nie obyło się bez malowania.

 

916022f6d9b2603bm.jpg 1f64b5a53b0ef34bm.jpg 699a87a603815cf3m.jpg

161b50d2f55e1c78m.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czeka Cię jeszcze dorobienie środkowej ścianki w komorze bombowej, bo drzwi komory są zawieszone właśnie na tej przegrodzie.

TUTAJ jest to widoczne.

 

Pylony z bombami bardzo się różnią od tych rzeczywistych, ale z tym będzie już trudniej coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-117...

 

Mój drugi w życiu pomalowany model... Gdyby nie to że jak na razie pomalowałem 4 (słownie - cztery) modele to by sie łezka zakręciła

 

Ja sobie popatrze gdzieś z ostatniego rzędu i pokibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No i udało się!!! Zrobiłam otwieraną pokrywę komory bombowej oraz jej przegrodę, może nie wygląda to jak w prawdziwym samolocie, ale jest. Co Wy otym sądzicie Może być

 

bdf7b1ee40667114m.jpg de6fb639014f4704m.jpg e91b4cfa3990fda3m.jpg

 

Pomalowałam dysze silników oraz skleiłam kadłub.

 

858e79ee51b7187em.jpg 4e51d6a91ef4f363m.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam otwieraną pokrywę komory bombowej oraz jej przegrodę, może nie wygląda to jak w prawdziwym samolocie, ale jest. Co Wy otym sądzicie

 

Moze byc. I co teraz? Bedziesz sie tym bawic, czy wstawisz model do gablotki i po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam otwieraną pokrywę komory bombowej oraz jej przegrodę, może nie wygląda to jak w prawdziwym samolocie, ale jest. Co Wy otym sądzicie

 

Moze byc. I co teraz? Bedziesz sie tym bawic, czy wstawisz model do gablotki i po zabawie.

Teraz będzie dalsza zabawa - dalsza budowa, prawda Kasiu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz? Bedziesz sie tym bawic, czy wstawisz model do gablotki i po zabawie.

 

Nie bawie się modelami, postawie na półce i już.

 

Teraz będzie dalsza zabawa - dalsza budowa, prawda Kasiu?

 

Tak, i dalsza budowa musi być. A to co widnieje na zdjęciach to kolejny jej etap.

 

96817adb7ca1892dm.jpg a104b7030c858329m.jpg 491e1f79f3fda92em.jpg 98b10b5584b52299m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja maszynka. A najbarzdziej (z ostatniej aktualizacji) podoba mi się to zdjęcie:

491e1f79f3fda92em.jpg
Co do białej farby, wg mnie wygląda ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot otrzymał podkład koloru czarnego co widać na załączonym zdjęciu:

 

5956a376355c82f0m.jpg

 

Pomalowałam także koła osłonę kabiny i pokrywy podwizia.

 

3a0963424836f64am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po przerwie w budowie.

 

Samolocik został pomalowany na czarno wcześniej.

 

3dbc88908d578e51m.jpg

 

A dziś skleiłam podwozie i inne graty typu owiewka kabiny czy osłony podwizia . Ogólnie skleiłam cały model.

 

bed3171673cfcaa8m.jpg 6c1c7e3ebd0137bcm.jpg bf86b1d16f4c172dm.jpg 293a8b12156e5c47m.jpg 4ebff858cf73a07am.jpg

 

A tak wygląda w całości.

 

6e279cff17fcc1fbm.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania to nie mam zastrzeżenień ale ten kolor jest już niemodny. W którymś z numerów "Skrzydlatej polski" widziałem całkiem bajeranckie malowanie tego bombowca taktycznego. Podobno obiło mi się o uszy że ta maszyna została zestrzelona przy użyciu starego ruskiego radaru. A wszystkiemu winne było otwarcie komory bombowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam... nie mówcie, że to jest dobrze wykonany model... ślady po pędzlach, farby wychodzą "poza linię", nie wiem czy to jest podkład - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5956a376355c82f0.html - jak ja robiłem podkład to gryłem cąły model, żeby nie było nierówności, a tutaj to mi przypomina piasek na plaży zimą po wietrze. Poszycie kadłuba wygląda jak malowane dużym pędzlem do ścian Dodatkowe te klapy w podwoziu... tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam... nie mówcie, że to jest dobrze wykonany model...
Nie mówię, że dobrze; mówię, że lepiej niż mój.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit nie wierzę, że Ty skleiłbyć gorzej...
Już zbudowałem. Nawet dwie sztuki. Jak z powrotem powieszę moją stronę na serwerze, to zarzucę linkami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model całkowicie skończony (z kalkami) prezentuje się tak:

 

fb0306a2a0b25d16m.jpg 4ac7f1ac4bcdfc42m.jpg

 

Więcej zdjęć postaram się dać do galerii.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.