Skocz do zawartości

H&S zaworek fPc


arhtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z regulatorem przepływu powietrza od H&S?

Zdaję sobie sprawę z tego, że najlepsze rozwiązanie tego typu to Iwata i Procon, czyli pod mordką aero, ale tak się zastanawiam, czy rozwiązanie H&S też jest w miarę wygodne/praktyczne. 

Czy regulacja tego zaworka jednocześnie "wykręca" jego końcówkę, czyli w ruch idzie też wężyk doprowadzający powietrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to coś i generalnie nie jest to w tym aero potrzebne.  Ja mam evo, jeżeli każdy inny jest taki sam, a podobno tak, chodzi oczywiście o konstrukcje, a nie wygląd, to to co jest w procono- iwatach masz przecież pod palcem. Tak, wiem może to budzić zdziwienie, ale tak jest.  Szkoda kasy bo nic to specjalnie nie daje poza tym, że możesz nie dotykając kompresora zmienić przepływ powietrza, ale w bardzo wąskim zakresie. Nie działa to jak w proconie, zapomnij. Tyle z mojej strony, oczywiście ostateczna decyzja leży w twoich rękach 😀.

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami.

Jestem zdania, że ogólnie regulacja przepływu powietrza przy aero, czy to pod mordką, czy na szybkozłączce jest obowiązkowa😀 a co do tej od H&S bardziej mi chodziło o to jak ona działa. Mniej więcej jaki ma zakres, płynność , czy kręcąc tym pokrętłem kręcimy równocześnie wężykiem powietrznym (czy pokrętło działa niezależnie), sama wygoda takiej regulacji, to czy trzymając aerograf jedną ręką (tą malującą 😄) łatwo to pokrętło przypadkiem przekręcić? itd.. itp...

Wiem ile kosztuje ten zaworek, wiem, że za trzy dychy mogę mieć taką regulację w szybkozłączce, ale chodzi mi o takie użytkowe doznania z użytkowania tej od H&S    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się kręci w osi pionowej, wężyk pozostaje oczywiście nieruchomy, a dostęp jest stosunkowo łatwy, moim zdaniem. Tylko powtarzam, to nie działa tak jak myślisz.  Zwróć uwagę na jeden prosty fakt. W H&S wciskając stopniowo spust dozujesz płynnie powietrze, od zera do wartości maksymalnej.  W procono-iwatach nie, tam nasz  albo max albo zamknięty. W bagerach chyba jest podobnie, nie pamietam. W związku z tym w H&S już masz regulację a zatem, oryginalny zawór ten fakt uwzględnia i nie umożliwia regulacji płynnej w pełnym zakresie.  Taką  umożliwi nieoryginalny z takim małym pokrętłem,  ale to nie jest potrzebne. I tutaj dochodzimy do częstych opinii, że procon super hiper i w ogóle a H&S be, coś w tym jest, zdecydowanie łatwiej się nim maluje. Ale powodem jest, że trudniej to ogarnąć w H&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.