Skocz do zawartości

t-34/76 m.42 1/72 italeri


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Heya!

Włoski teciak. Wbrew pozorom składał się super! Itka porządnie mnie zaskoczyła. Może nie jest zbyt finezyjna w detalach, ale modelik naprawdę przyjemny. Malowany pędzlem, chyba jeszcze zetrę nieco washa. Niesty podziałem gdzieś kalki, ale dałem gwiazdki z jakiegoś tam zestawu, akurat ruscy by się oznaczeniami przejmowali.... No....z góry dzięki za komentarze!

 

a53eaccaf0514929.jpg

 

9a85dd9739e87b6f.jpg

 

b25dfb87f6e92e9a.jpg

 

7f5fec3fa68e4024.jpg

 

92b7a42fe2e1c444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, no powiem Ci, że fajne malowanie! O błędach się nie wypowiem, bo nie znam się na roasyjskiej pancerce, widzę, że gdzieniegdzie Ci się jakieś włoski do modelu poprzyklejały. Miejscami wash za mocny, ale poza tym mi/mnie się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja bym jeszcze lufe troszke bardziej rozwiercił...

 

Malowanie ekstra, jak tyś zrobił te płynne przejścia bez aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany na oko, więc możliwe.

Żeby nie było, że się czepiam, to chciałem się dowiedzieć, jak zrobiłeś przejścia pomiędzy brązem a zielonym, bo dobrze to wygląda. Zapewne robiłeś filtry, ale jakich kolorów używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Najpierw całość malujemy humbrolem 102 na zielono. Potem brąz humbrola nr.160. Nabieramy na pędzel, suszymy na papirku(suchy pędzel) i walimy pionowo z góry. Żadnych filtrasów nie było, jedynie wash zadziałał jak filtr zaciemniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod absolutnym wrażeniem Twoich postępów w budowie modeli. Z modelu na model jest coraz lepiej! Porównaj swój model sprzed kilku miesięcy z tym, a będzie to niebo a ziemia!

 

Sam tet bardzo przyjemny. Fajnie pomalowany i wash dodał mu uroku, choć miejscami faktycznie do starcia. Super przejścia kolorów.

 

wash zadziałał jak filtr zaciemniacz

dokładnie. Jeżeli zaczniesz robić tak samo, ale zamiast koloru czarnego, dasz inne, to zobaczysz, jak w prosty sposób można bawić się odcieniami. Tak właśnie działa filtr.

 

Spróbuj może zrobić delikatne kurzenie na układzie jezdnym. troszkę pasteli w kilku kolorach, na suchutki pędzel (najlepszy taki plastikowy, za 50 gr z supermarketu- ma odpowiednio twarde włosie) zaczynasz leciutko od najciemniejszego, a potem coraz jaśniejszymi i delikantne kurzenie osiągniesz na kołach, gąsienicach i częściowo błotnikach. Można tak urozmaicić kolorystykę podwozia.

 

Zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Grunt tylko to z wyczuciem to robić.

 

reasumując: byle tak dalej! Gratuluję udanego modelu i świetnego progresu w warsztacie! pozdrawiam! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Napisałeś, że model dobrze się składał. Składałem ten model i wspominam go jako jeden wielki horror. Góra kompletnie nie pasowała do wanny, kółek nie dało się ustawić w jednej linii, zbiorniki paliwa zawadzały o wydechy i tak dalej. Może trafiłem na kiepski egzemplarz.

A sam model ładniutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciemny ten brąz?

Nie, jak na moje oko to jest idealny.

Jedyne co mi sie nie podoba to wash na kocu-plandece.

Ps. Wogole to pieknie sie modelarsko rozwijasz.

Ps. No i to wszystko pedzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.