Skocz do zawartości

Kittyhawk Mk IA |Trumpeter 1/32|


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

...czyli brytyjski P-40E

Po niemal dwuletniej przerwie w modelowaniu, spowodowanej niemałymi problemami zdrowotnymi, powoli mogę wracać "na tor". Na początek wybrałem model w "dużej" skali, który wydaje się stosunkowo prosty w budowie:

52496926250_e4e4c971d5_k.jpg

Znalazłem maski Montexu, które walały mi się po magazynku, więc szkoda byłoby ich nie wykorzystać.

Malowanie samolotu z 94 Dywizjonu RAF FZoR z charakterystyczną szachownicą na sterze kierunku...

52497115525_e948fa1dff_c.jpg

i hmm... no właśnie... osłoną wlotu powietrza w wyraźnie innym odcieniu:

52495969052_094193d702_h.jpg

Niestety na zdjęciu z widoczną osłoną silnika/wlotu powietrza nie ma szachownicy, natomiast na zdjęciu z szachownicą:

52497007103_9371ea9139_h.jpg

nie ma osłony wlotu 😞

Montex w swoim schemacie malowania poleca zamalowanie tego elementu "Dark Earth" jednak kolorówki znalezione w odmętach sieci sugerują, że owa osłona mogłaby pochodzić z samolotu w standardowym "europejskim" kamuflażu

52495994857_9a13eedb47_b.jpg

52497330265_33ab2bc8be_o.jpg

Ale o to będę się martwił później podczas malowania 😉

Niebawem ciąg dalszy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, moja nowa skala, zasiadam i patrzę :D . W magazynie mam P-40E i P-40M/N z Hasegawy, może też się doczekają. Malowanie fajne, Niemcy na widok tej szachownicy ponoć w gacie robili, bo myśleli że to Polacy nad pustynią ich ganiają. Dajesz z tematem :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zrobiłem P-40  Hasegawy  z wykorzystaniem drugiej części masek Montexu52496536762_2f864d61aa_o.jpg

52497576748_53262e71fb_o.jpg

Pamiętam, że strasznie nie "leżało" mi rozwiązanie z doklejanym osobno ogonem i wtedy nie mogłem sobie poradzić z sensownym wyprowadzeniem tego łączenia. Przy szlifowaniu pozacierałem linie i nitowanie, a na dodatek narobiłem dołów 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też "zasadzałem się" na tego P-40B, ale kiedyś zraziłem się do starszych modeli Trumpetera. Jednak ten "mój" P-40 to jeden z nowszych wypustów (chyba 2020r.). Poskładałem z ciekawości na sucho główne elementy i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony świetnym spasowaniem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.