Skocz do zawartości

Sd.Kfz.251/3 Ausf.A, 1/35


viplook7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kolejny model z panzergray ; ) . Temu również brakuje dużo do ideału, złe spasowanie, słaba szpachla, za mocy filtr przykrywający modulacje, koła odbiegające od reszty modelu, ale ogólnie to jeden z lepiej pomalowanych przeze mnie modeli przez ostatni czas. Mi oko cieszy, może wam również się spodoba. 
 

DSC_0637.JPG

DSC_0639.JPG

DSC_0641.JPG

DSC_0642.JPG

DSC_0643.JPG

DSC_0645.JPG

DSC_0646.JPG

DSC_0649.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Model źle stoi na gruncie ( przednie koła w powietrzu). 

Podstawka ułożona do ramy obrazkowej to bardzo zły pomysł.  Można jeszcze naprawić.  

Sam transporter jest jak na moje umiejętności ok, ale mistrzowie pewnie wypowiedzą się bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie modelu generalnie mi się podoba. Bardzo ładny. Jak już ktoś to zauważył na forum robisz modele stosunkowo czyste. Ja też tak robię ale ja robię modele bez podstawek. Jak już bym dał podstawkę to jednak model jest wskazane "upodobnić" do podstawki i trochę brudu czy błotka by się zdało tym bardziej że sceneria zimowa, droga rozjeżdżona więc tego błota powinno być dużo. Co do samej podstawki to kolega Testament68 chyba słusznie zauważył że chyba trzeba ją poprawić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mnie sie ten model też bardzo podoba, ładnie pocieniowałeś ten Panzergrau. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na łączenie przednich płyt pancernych - to taka uwaga na przyszłość.

Co do podstawki - dyskutowałbym z kolegą @Testament68, bardzo zły pomysł to np. przebiegać przez jezdnię tuż przed nadjeżdżającą ciężarówką, a w tym przypadku ciekaw byłbym jakiegoś uzasadnienia tak zdecydowanej opinii. Ja bym w przypadku tej podstawki "śniegowej" zalecał obudowanie jej stron czymś, chyba lepiej by to wtedy wyglądało, no i faktem jest, że koła nie powinny wisieć w powietrzu  - ale to można rozwiązać pogłębiając tę czy tamtą koleinę...

Jak dawno temu budowałem dioramę, to boki obudowałem tak:

QUAD04a.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif changed the title to Sd.Kfz.251/3 Ausf.A, 1/35
  • Super Moderator

Malowanie pominę,  słupek anteny wymaga poprawienia nadal coś tam krzywo, przydało by się nie co więcej detali wnętrza, kable do radiostacj słuchawki wszak to wersja dowodzenia,jakiś mapnik/ mapa itp Poprawiłem tytuł wątku 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.