Skocz do zawartości

Tadeusz "Zośka " Zawadzki Ścibór 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Mało zdjęć wy googlowałem. Wiec szary beret,golf czarny a płaszcz biały widoczniej. Mam pomysł na diorę z tą podstawką,zamocowanego figuranta na stałe. Pytanie, czy grenadierzy z hełmami ss na hełmach, tes mieli styczność z powstańcami?Jakie to piechury szwabskie były?

Screenshot_20221203-175646_Gallery.jpg

 

20221203_211510.jpg

 

20221203_211518.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurde, może słabo kumam wpis z 3 grudnia ale "Zośka" nie brał udziału w powstaniu bo zginął w 43 pod Sieczychami. W powstaniu brał udział batalion harcerski jego imienia. Co do Niemców to myślę że możesz zrobić prawie każdą formacje  z grenadierami pancernymi włącznie, dlatego że niemcy używali doraźnie każdej jednostki przechodzącej przez Warszawę ,ni licząc tych które były tam skierowane celowo jak  np Dirlewanger.  Teraz o modelu.Wydaje mi się że głową jest lekko przyduża a nogi nieco za krótkie ale może to kwestia kąta wykonania fotografii,  zakładam że figurka powstawała na podstawie zdjęcia ale w literaturze przewija się jedno każdy poważny konspirator nosił przedwojenne oficerki.no i raczej nie beret a cyklistówka lub inny kaszkiet. Chyba z grubsza tyle dawno nie siedzę w tematach  drugowojennych. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, gren napisał:

Kurde, może słabo kumam wpis z 3 grudnia ale "Zośka" nie brał udziału w powstaniu bo zginął w 43 pod Sieczychami.

Kumasz dobrze. MayonesEXG7, zrób go solo na tle jakiejś ściany z kotwicą ewentualnie :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gren napisał:

Kurde, może słabo kumam wpis z 3 grudnia ale "Zośka" nie brał udziału w powstaniu bo zginął w 43 pod Sieczychami. W powstaniu brał udział batalion harcerski jego imienia. Co do Niemców to myślę że możesz zrobić prawie każdą formacje  z grenadierami pancernymi włącznie, dlatego że niemcy używali doraźnie każdej jednostki przechodzącej przez Warszawę ,ni licząc tych które były tam skierowane celowo jak  np Dirlewanger.  Teraz o modelu.Wydaje mi się że głową jest lekko przyduża a nogi nieco za krótkie ale może to kwestia kąta wykonania fotografii,  zakładam że figurka powstawała na podstawie zdjęcia ale w literaturze przewija się jedno każdy poważny konspirator nosił przedwojenne oficerki.no i raczej nie beret a cyklistówka lub inny kaszkiet. Chyba z grubsza tyle dawno nie siedzę w tematach  drugowojennych. Powodzenia

Pisz do Ścibora, nie mój wypust. Też myślę,że piechurów, każdego batalionu wysyłali na Stolicę. Z tego, co czytałem oddziap harcerski jego brał udział, to fakt. Ale symbol można zrobić,ewentualnie dodać kawałek ściany-kotwica weszła by,a na podstawce 2-3 ceglanki i kask SS mana bo już czeka na instalkę.

16708715511264486812132300963739.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się logo?Chełm będzie na glebie,pod nogami zośki😀 i dwie,trzy ceglanki. Oni malowali grubymi pęndzlami za pewne, to idealnie nie musi być. Ściana obrucona będzie, tak jak by miał drzwi za plecami-stopień. Albo parapet zewnętrzny dekoracyjny też tak myśłalem. Za mało powierzchni. na budowanie wyżej z pojedyńczych ceglanek.

16711391326598955980201024733620.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Nada się logo?

Postaraj się bardziej. Najpierw dokończ wszystko pozostałe, łącznie z murem, zaciekami itp. Kotwica spokojnie może być biała, ew. szara wycieniowana, mniejsza i dokładniejsza, tu wygląda jakby Ci pędzel zjechał na fudze w prawo. Bardziej kształtną zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolepie stopień do wejscia drzwi,za plecami Zośki i taki będzie jego kawapek muru warszawskiego. Nie chce cieniować muru na bajkę, różnymi odcieniami cegły. Podciągne logo. Ale chciałem na murze uzyskać biały podkład ściany,dla pokazania emblematu P-kotwicy. Ok podziałam czarne tło i biała liteta. Na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o jakieś szmacie z ciasta epoxy tamki quick na murku stopniu,albo jak @ MarcinW chusteczka,woda i wikol. Lepszegp napisu,już nie robię. Wszystkie pendzle sie zjechaly🤣.Może MP40 na burku z starego zestawu tamki...szmata w ciapki red-wiadomo walki były a pod nogami Zośki, jak mówiłem kask piechura SS.Kolor chodniku taki ciemnawo szary,poprawie glosem i washa na te wyżerki z druku,mogą robotę zrobić.

20221218_170925.jpg 

20221218_170943.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli kończę.Został kask i kalkomania insinia.  Z tymi ceglankami odpuszcze-mało miejsca.Jak wyschnie chusteczka,to na biało?Nie mam pojęcia jaka barwa,ale trochę na niej krwi można lekko dać,bardzo rozwodnioną farbą jak by wysychyła i wchłaniał materiap ją.

20230106_211736.jpg

 

20230106_211747.jpg

 

20230106_211724.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.