Skocz do zawartości

Nagmachon IDF, Cromwell, 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wakacji, jak co roku, bawię się w sklejanie modeli pojazdów, które później maluję i kończę w domu. W tym roku zabrałem ze sobą kilka modeli żywicznych, które już dość długo przeleżały w składziku. Wśród nich był ten oto żywiczny Nagmachon, nabyty przeze mnie wiele lat temu, nie pamiętam już nawet w jakich okolicznościach.

Po obrobieniu klocków żywicy wyszedł z niego całkiem fajny model tego nad wyraz kuriozalnego pojazdu. 

Malowany własną mieszanką farb Tamiya, pomaziany szuwaksami Ammo i MiG. Kalkomanie Bison Models.

3C70BA4C-3A3E-40D8-8510-7BF7CACACAFC.jpeg

F76C7908-46C8-4F7F-B361-5F943AD40EC7.jpeg

0C4F3695-42E9-4204-A345-BD56ADB272AF.jpeg

D78E17CB-401B-475A-9186-93E0E9B35795.jpeg

AD35BCA0-F76B-477B-9538-3D1F3E467E8B.jpeg

C671BAE4-766A-49B0-A394-F3602542D3A1.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klapouch napisał:

Ja to bym może trochę go przycieniował, ale to moje zboczenie. Podoba mi się czysta robota, precyzyjne klejenie. 

 

Dzięki. W rzeczywistości (i w innym oświetleniu) lepiej widać to cieniowanie - mocno pracowałem filtrami olejowymi i łoszami oraz pigmentami. Podobnie jest z kalkomaniami na tych uniesionych osłonach - tam przebija się błysk spod warstwy (dość grubej) matowego lakieru. Mam nadzieję, że na wystawach bardziej się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 13:47, bulik58 napisał:

Jeden z moich ulubionych pojazdow IDF , jest tak brzydki ze nawet jego zalogi nazywaja go potworem .מפלצת miflecet. Bardzo fajny model ci wyszedl , nie wiem jednak czy to wina zdjec ale kolor wydaje sie byc zbyt zielonkawy. Na wiekszosci zdjec sa one bardzo ubrudzone gdyz w Israelu jest zakaz mycia poj. wojskowych ze wzgledow oszczednosciowych , chyba ze przed wiekszymi naprawami w warsztatach.  Ale pomimo tego bardzo mi sie podoba , 

P.S. Fotki potwora w modelu i oryginale ,czesc w pierwszej wersji czesc juz tzw. psia buda.

d1419538ccc318841c2aa1e360d67d8d.jpg039254655a031b995b9334dd15daaed6.jpg 

 

 

 

Jeśli porównasz zdjęcia, które załączyłeś, to zobaczysz, że mój kolor jest praktycznie tożsamy z bazowym, który ostatnio dla AK przygotowywał i recenzował M. Mass. Mam te AK, choć wolę pracować z Tamiyą i dlatego opracowałem swoje własne miksy na bazie tych farb.

 

Nie nakładałem na niego tony pigmentów, bo niestety w skali 1:72 nawet pigment ma czasem zbyt grube ziarno i wygląda sztucznie. Zresztą odcienie izraelskiej pancerki to temat na osobną dyskusję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.