Skocz do zawartości

Ścibor Dwarf


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

O, fajnie że w figurki wszedłeś!

Zamontuj figurkę na czymś poręcznym do trzymania, bo w rękach to tak słabo trochę, zwłaszcza w tej skali. Korek po winie albo chociaż nakrętka. Zakładam, że masz mokra paletę? Bo chyba farby za gęste kładziesz. Na początek zawsze se możesz samoróbkę zrobić.

W tej skali połowę roboty załatwią Ci washe, citadel ma pełen zakres kolorów, bez spiny można dobre efekty osiągnąć.

Tarcza wyszła bardzo ładnie super baza do dalszej pracy. Tylko wash i suchy pędzel i będzie git.

Oczy... zamaluj cielistym jakimś i spróbuj jeszcze raz. Najpierw białeczko, końcem pędzelka, jak Ci farba wyjedzie, to zamalujesz kolorem otoczenia. Potem dziabnij go igłą od strzykawki (ja na początku używałem 0.7) i zalej transparentną farbką. Używałem clearów tamki i wychodziło ok, tam gdzie był dołek farbka ciemniała i była źrenica.

Obserwuję z zainteresowaniem!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marcin M. napisał:

O, fajnie że w figurki wszedłeś!

Zamontuj figurkę na czymś poręcznym do trzymania, bo w rękach to tak słabo trochę, zwłaszcza w tej skali. Korek po winie albo chociaż nakrętka. Zakładam, że masz mokra paletę? Bo chyba farby za gęste kładziesz. Na początek zawsze se możesz samoróbkę zrobić.

W tej skali połowę roboty załatwią Ci washe, citadel ma pełen zakres kolorów, bez spiny można dobre efekty osiągnąć.

Tarcza wyszła bardzo ładnie super baza do dalszej pracy. Tylko wash i suchy pędzel i będzie git.

Oczy... zamaluj cielistym jakimś i spróbuj jeszcze raz. Najpierw białeczko, końcem pędzelka, jak Ci farba wyjedzie, to zamalujesz kolorem otoczenia. Potem dziabnij go igłą od strzykawki (ja na początku używałem 0.7) i zalej transparentną farbką. Używałem clearów tamki i wychodziło ok, tam gdzie był dołek farbka ciemniała i była źrenica.

Obserwuję z zainteresowaniem!

 
Paletę mam - GSW. Ale chyba jej źle używam, bo widziałem, że ty robisz „mazy” z farby a ja pobieram z „kropek”. Może stąd zła gęstość. Ogólnie mam wrażenie, że jakoś szczególnie za gęste mam te od twarzy, może za dużo warstw. Nie wiem, ale kupiłem 3 zestawy samych głów od scibora - będzie trenowanie :) Mam farby citadela i zestaw do „ciała” AK 3gen. Ogólnie ciemniejsze kolory jakoś lepiej mi siadają niż jasne. 
Mam duży problem z przejściami kolorów - na dużych powierzchniach jeszcze jako tako, na mniejszych tragedia. Washy staram się nie używać - na tym krasnoludzie jest położony tylko na żółtej kamizelce.
Podkład pod farbami Gunze 1500 farby na to lighting z białej farby Tamiya. Wszystko aero. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Klapouch napisał:

Ale chyba jej źle używam, bo widziałem, że ty robisz „mazy” z farby a ja pobieram z „kropek”.

No, na palecie mieszasz farby z medium, do żądanej konsystencji, albo między sobą, dla otrzymania barwy odpowiedniej.. Medium (gloss, satin, matt) warto mieć, bo woda nie zawsze wystarcza.

Godzinę temu, Klapouch napisał:

Mam duży problem z przejściami kolorów - na dużych powierzchniach jeszcze jako tako, na mniejszych tragedia.

 

Wet blendingu próbowałeś? Kładziesz jeden kolor i zanim wyschnie dokładasz następny tam gdzie potrzebujesz. Można też podziałać glejzami, ale to czasochłonne.

Te rękawy z przodu już nieźle wyglądają, dobrze byłoby jeszcze rzadką ciemną niebieska przejechać po nich po całości, a po kantach rozjaśnioną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 21:33, Marcin M. napisał:

 

Wet blendingu próbowałeś? Kładziesz jeden kolor i zanim wyschnie dokładasz następny tam gdzie potrzebujesz. Można też podziałać glejzami, ale to czasochłonne.

Te rękawy z przodu już nieźle wyglądają, dobrze byłoby jeszcze rzadką ciemną niebieska przejechać po nich po całości, a po kantach rozjaśnioną.


wychodzi z blendowania takie coś. Nie wiem jak jeszcze zmiękczyć te przejścia. 
 

 

851B9BAA-C862-4099-9042-89889CC254DF.jpeg

C903CC33-31F7-48EC-8D45-745FFD4E4454.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wychodzi, co chcesz. Jakbyś miał drakenhof nightshade od citadeli (niebieski), to mógłbyś zapuścić tylko w linie. Może spróbuj z jakimś ciemnym niebieskim, w te zagłębienia pod kapturem i pod pachami, pod linią futra, wokół tarczy itd. ; wtedy z przodu powtórz to samo. Ten szew na środku kaptura też zaznacz, bo jest widoczny.

Nie bój się kontrastów mocnych, bo to 28 mm i musi dawać po oczach.

 

Weź go naklej na korek, bo słabo w rękach operować i psuje trochę odbiór.

 

Na przyszłość może nie maluj wszystkiego na raz, łatwiej malować partiami, wtedy też łatwo ogarnąć schemat kolorystyczny. Zerknij na teorię koloru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmywaj, zamaluj bazą ciemnoniebieską i rozjaśniaj. I będzie dobrze.

 Jak przejdziesz do tarczy, to daj washa czarnego i przetrzyj suchym pędzlem jasnobrązowym albo jakimś pomarańczowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Klapouch napisał:

Ten rękaw z tyłu jakiś taki kanciasty, ale i rzeźba raczej „kwadratowa”. 

Bo ściborowe krasnale takie są, ale taki ich urok.

 

Wygląda naprawdę bardzo dobrze!!! Sam chyba widzisz różnicę? Prawy rękaw na tych większych połaciach musisz teraz podciągnąć i rozjaśnić i będzie super.

Niby taki maluch, a zabawy jest c'nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin M. napisał:

Bo ściborowe krasnale takie są, ale taki ich urok.

 

Wygląda naprawdę bardzo dobrze!!! Sam chyba widzisz różnicę? Prawy rękaw na tych większych połaciach musisz teraz podciągnąć i rozjaśnić i będzie super.

Niby taki maluch, a zabawy jest c'nie?

Tak. Zabawa jest. Wziąłem się za minotaura, żeby odpocząć od 1/72 bo mi się szyby w ciężarówce nie udaje wyciąć już od kilku tygodni. Ale od niego tez musiałem odpocząć bo mi się cielisty kolor nie podobał. To odpoczywam robiąc krasnala. A tu tez pod górę :)

 

wielkie dzięki za pomoc i rady. Będę działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Klapouch napisał:

A tu tez pod górę :)

Ale jest szansa, że skończysz za jednym podejściem kilkudniowym 😉 .

Futra chyba nie będziesz musiał zmieniać, bo ładnie się komponuje, ale na razie trza kapotę skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurtka wygląda bardzo dobrze.

Myślę, że te pikowania na kamizeli możesz spokojnie zapuścić jeszcze ciemniejszym brązem, a romby wycieniować, bo ciut jeszcze za płasko wyglądają, np. żółty z białym od góry, a dołem bardziej pomarańczowym. Może wyjść ciekawie, no ale to sam wypróbuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.