Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się brudzenie, trafiają do mnie te odcienie. Ten żółty kamuflaż tylko dla mnie ciut za soczysty, ale to może wina zdjęć. Będziesz go jeszcze gasił? 

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle ten kanister jeszcze z tyłu. Wydech nie jest gotowy. Z tym kolorem trudno. Trochę musiałem podkręcić przy zdjęciach. Ciężko się biały fotografuje i to jeszcze w takiej postaci. Na górze jeszcze będzie flaga. Po weekendzie dojdzie antena i parę dodatków i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2024 o 12:20, Krzysiek12 napisał:

Możesz napisać krok po kroku jak zrobiłeś gąsienice 


Podkładem był Surfacer black 1500. Baza to mieszanka brązu, szarego i czarnego. W zależności w którą stronę chcesz mieć kolor używasz jednego więcej. Czarny do przyciemniania. Pierwszy wash to akryl chipping color z AK - mocno rozcieńczony. Potem filtr szary z zimowego kompletu AMMO i ciemniejszy szary. Błoto to mieszanka ziemi z ogrodu, farb olejnych BUFF i Shadow Brown, pigmentu - jakiegoś brązu i trawy elektrostatycznej. Możesz dodać odpryski z jaśniejszej mieszanki “strzelając z pędzla”. Efekt metalu to kredka PC949 i gunmetal z zestawu AK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maly1904 napisał:

Wygląda świetnie. To tylko pokazuje, że nie ocenia się pracy artysty w trakcie, a efekty końcowy.

 

 

No tak moim zdaniem końcowy efekt się broni. Co nie zmienia faktu, że  na tamtym etapie wyglądał nietypowo. Po to jesteśmy na forum, żeby komentować swoje prace. W innym przypadku będzie to tylko kolejny instagram gdzie wszyscy klepią się po plecach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecim dalej. Dziś było trochę podkładów na kołach i gąsienicach do czwórek ale nie jest to chyba tak istotne żeby robić zdjęcia, więc pochwalę się może zakupem. 

 

Chciałem sobie coś dłużej pokleić, tak bardziej precyzyjnie. To zawieszenie to chyba idealny temat na takie czynności. Myślę, że dziś sobie go rozpocznę. Fajnie wygląda w wypraskach, o dziwo nie jest jakoś wiele tych części. Będzie to też pierwszy pojazd z PG oraz mały wstęp do StuGów. 
 

image.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten model, pomimo skomplikowania i drobnicy bardzo fajnie i przyjemnie się go robi. Plastik też na plus. 
 

Pomalowałem dziś „11”. Muszę tylko poprawić jedno miejsce na osłonie po prawej stronie, zrobię to jutro gdy będę malować koła. 
 

f7KJU5o.jpeg
rK6X8Rc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Mam prośbę; Czy ktoś z Was miałby może cztery czarne cyfry „1” lub po dwie „11” bez bielej otoczki na wysokość 9mm? Poszukuje takowych kalkomanii do tego wyżej. 

Takie cyfry są w modelu  Dragon 6233 Sd.Kfz. 251 Half track (3 in 1 kit), tam jest duża kalkomanią. Jestem na wjeździe, kiedyś robiłem ten  model. Zobaczę co mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Takie cyfry są w modelu  Dragon 6233 Sd.Kfz. 251 Half track (3 in 1 kit), tam jest duża kalkomanią. Jestem na wjeździe, kiedyś robiłem ten  model. Zobaczę co mi zostało.


Będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Takie cyfry są w modelu  Dragon 6233 Sd.Kfz. 251 Half track (3 in 1 kit), tam jest duża kalkomanią. Jestem na wjeździe, kiedyś robiłem ten  model. Zobaczę co mi zostało.


Robert nie szukaj, Sergiusz mi maski zrobi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konrad-Ciba napisał:


Robert nie szukaj, Sergiusz mi maski zrobi. 

Maski? A nie wystarczy nożykiem sobie wyciąć z taśmy maskującej. Cyferka 1 to nie jest Hiper duper trudna. Musiałem sam taką zrobić na moim Nashornie i zajęło mi to chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrykd napisał:

Maski? A nie wystarczy nożykiem sobie wyciąć z taśmy maskującej. Cyferka 1 to nie jest Hiper duper trudna. Musiałem sam taką zrobić na moim Nashornie i zajęło mi to chwilę.


Krzyże też będą. 
 

Pora na pędzel i detale. Potem oznaczenia.  Chyba, że macie jakieś uwagi. 
 

69UXJnK.jpeg
YqZTYWo.jpeg

qs6ZuEQ.jpeg
e9Py80M.jpeg

3tUA4O9.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.