Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek z Panzerwerkdesign podesłał właśnie trochę nowości do mojego Stuga z RFM. Czadowe elementy. Będzie jeszcze zimmerit ATTACK i jarzmo z lufą PanzerArt. 
 

rxMbV7R.jpeg
uTRR3MI.jpeg
FqREepk.jpeg

UEHYj6i.jpeg
IyEcdBN.jpeg

W21Q8At.jpeg
ySb8juB.jpeg

854fHSP.jpeg
OmSvEFv.jpeg

DXJJIs8.jpeg
4WbFol9.jpeg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit z przodu gotowy. Wypełniłem szczeliny Surfacerem oraz wyszlifowałem krawędzie. Budową idzie dosyć sprawnie. Myślę że pora na zawieszenie i gąsienicę. 
 

SskErlt.jpeg
U0CSJVP.jpeg

Oaop3R6.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robić tego StuGa jeszcze raz. Niestety dałem dupy z zimmeritem. Tym razem będzie DEF. Model odbieram we wtorek. 
Tymczasem na teciaku Surfacer. Jest kilka miejsc do szlifu ale to jak farba będzie całkowicie sucha i twarda. 
 

EEZeHKK.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Będę robić tego StuGa jeszcze raz. Niestety dałem dupy z zimmeritem. Tym razem będzie DEF. Model odbieram we wtorek. 
 

 

Napisz coś więcej, co nie gra, może to czas na zimmerit  swojej roboty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Evildead napisał:

Napisz coś więcej, co nie gra, może to czas na zimmerit  swojej roboty :).


Normalnie popełniłem błąd nie szlifując go przez co wyszedł gruby. Z DEFem będzie spoko, nakładałem na dwóch Beobach i nie żałuję. We wtorek rozpoczynam pracę. Model nie będzie miał już tyle dodatków ale napewno będzie z lepszym zimmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, robertmodelarz napisał:

Po takich zakupach myślę, że mój wieloletni związek zostałby zakończony: 

https://nowy-etap.pl/

nie pomogą rabaty nawet 12%.


To może w końcu zrób te zakupy. Hihi :D

A tak na poważnie. Dodatki otrzymałem do pierwszego StuGa. W drugim wariacie kupiłem tylko model i zimmerit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2024 o 21:05, Konrad-Ciba napisał:

Wymęczony. Gotowy na malunki. 
 

GFTZNax.jpeg

1e75cRn.jpeg
 

Dobrze że rozważasz opcje poprawki jak ktoś coś zasugeruje i  poprawiasz , o wiele lepiej teraz tył,  w końcu po to forum, wszyscy chcemy lepszych modeli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Evildead napisał:

Dobrze że rozważasz opcje poprawki jak ktoś coś zasugeruje i  poprawiasz , o wiele lepiej teraz tył,  w końcu po to forum, wszyscy chcemy lepszych modeli :).


Powiem szczerze, że czasami wpadam z rutynę. Dobrze, że wróciłeś na to uwagę. Na Teciaku aktualnie schnie podkład bo trzeba właśnie tam podszlifować trochę. Za parę dni będzie gotów na bazę. 
 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Konradzie aby twojemu BT-7 nie było smutno to ja zaczynam swojego.  Właśnie przyszły kapciuszki do niego. To małe było w tym dużym 🙂

20240506_170431.jpg


Super! Dawaj na warsztata go wrzucaj. Ja sobie zarezerwowałem już gąsienice i blachy i czekam na dostawę do sklepu. Jutro zaczynam ponownie StuGa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zrobił się Ferdek. Jedynie dziś sobie jeszcze liny Eureki zamówiłem to niedługo sobie przykleję jedną na bok, tam gdzie nie ma zacisków na linę i umyję model do podkładu.

 

KhcDWtK.jpeg

HpD4yA2.jpeg
 

I jak wspomniałem jeszcze raz StuG, teraz z DEFem. 

uHhKwZG.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

Duże pudło i mój pomocnik. 

 

IMG_7271.jpeg

 

Duże pudło, ale i dużo ładnych części :) , książeczka w środku miły dodatek, szkoda że lufy nie dołożyli i szybka odlana razem z ramka jak to w das werk... ,  tak szybko z nim nie pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

W międzyczasie zrobił się Ferdek. Jedynie dziś sobie jeszcze liny Eureki zamówiłem to niedługo sobie przykleję jedną na bok, tam gdzie nie ma zacisków na linę i umyję model do podkładu.

 

KhcDWtK.jpeg

 

Jaki to będzie numer ?, bo masz osłonę jarzma założona jak w Elefantach, masz śruby od zewnątrz, taki sposób montażu pojawiał się sporadycznie w działach Ferdinand , był to standard na słonikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Evildead napisał:

Jaki to będzie numer ?, bo masz osłonę jarzma założona jak w Elefantach, masz śruby od zewnątrz, taki sposób montażu pojawiał się sporadycznie w działach Ferdinand , był to standard na słonikach.


A nie wiem, coś się znajdzie. Z tą osłoną to już sam nie wiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.