Skocz do zawartości

[W] F 16 C-Fighting Falcon 1/72 Hasegawa


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem projekt,w starym roku w lato. Brak czasu powodował w pancerce przestój. Trochę ostatnio praca powodowała i kolidowała z hobby aż za bardzo. Warsztat relaksacyjny na ożywienie się w  modelach ponownie. Ruszyłem płytkie linie,bo z  malowaniem różnie to,ale wieksza skala niż ostatnio 1/144. Dodatki do maski kabiny od hasegawy i rurka pilota i sondy ADA od Mastera, wiercone wiertłami dentystycznymi MANI z węglika spiekanego- które ostatnio hardcorowo testowalem i nie pękają za chiny. Smaka na greeka hellenic,zrobił mi Erni😀

 

Pasy do seatjet z blaszki z zestawu Voagera T34 85- jakieś skwarki wykrzystałem- ale widzę, że jedna strona uciekła to się dorobi.

 

Trzeba szpachlu lekko na dziobie-łączenie rurki pilota. Lekko łączenie formy, na spodzie na wlocie powietrza.

 

 

Screenshot_20220403-152126_Instagram.jpg

 

🤣 Wspomniałem- relaksacyjny :D 😛

Screenshot_20230122-161045_Messenger.jpg

 

 

 

 

Screenshot_20230126-085802_Gallery.jpg

 

Screenshot_20230126-085752_Gallery.jpg

 

Screenshot_20230126-085538_Messages.jpg

 

Screenshot_20230126-085832_Gallery.jpg

 

Screenshot_20230126-085847_Gallery.jpg

 

Screenshot_20230126-085935_Gallery.jpg

 

16747202721647403426365236159781.jpg

 

16747203225848551708811434581750.jpg

 

16747204007211817109200630856916.jpg

 

16747207414306397536104211795617.jpg

16747207729223617107888354199780.jpg

 

20230125_213217.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Kolegę w naszym projekcie :). Miło, że się pochwaliłeś relacją warsztatową z budowy tego Falcona. Widzę, że będzie w malowaniu greckim. Kalkomanie Model Maker bardzo dobry produkt. Sam z takich korzysta, do swoich modeli. Widzę też, że w lukach podwozia głównego trochę pomajstrowałeś ale dołóż jeszcze imitację akumulatora na przeciwko butli z gazem gaśniczym hallonem. Oczywiście kibicuję  Twoim dalszym poczynaniom w naszym projekcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg prac. Dysz zamknięta.

 

Miałem problem z szpachlą na łączeniu dyszy z kadłubem, szybko z wamodowałem i wyżarło- nie polecam szarej tamki. Jako pancerniak, to ona się nadaję na faktury stali niż, na użycie jej do samolotu. Do sprostowania i wygładzenia. Zwyczajne przyzwyczajenie do szarej niż białej, ale to mój błąd.

 

Moim zdaniem ma większą gramaturę ziarnistości albo mi się wydaję :). Biała lepsza zdecydowania, rzadka i używałem jej wcześniej, do samolotów i była bez problemowa.

 

20230128_101757.jpg

 

20230128_230035.jpg

 

20230128_230047.jpg

 

 

 

 

 

20230128_230249.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Dalszy ciąg prac. Dysz zamknięta.

 

Miałem problem z szpachlą na łączeniu dyszy z kadłubem, szybko z wamodowałem i wyżarło- nie polecam szarej tamki. Jako pancerniak, to ona się nadaję na faktury stali niż, na użycie jej do samolotu. Do sprostowania i wygładzenia. Zwyczajne przyzwyczajenie do szarej niż białej, ale to mój błąd.

 

Moim zdaniem ma większą gramaturę ziarnistości albo mi się wydaję :). Biała lepsza zdecydowania, rzadka i używałem jej wcześniej, do samolotów i była bez problemowa.

 

20230128_101757.jpg

 

20230128_230035.jpg

 

20230128_230047.jpg

 

 

 

 

 

20230128_230249.jpg

Na krawędziach spływu skrzydeł oraz usterzenia pionowego i poziomego znajdują się odgromniki. Planujesz je dorobić np z żyłki wędkarskiej albo przyklejając gotowe z Mastera ?

Poza tym, na kadłubach niektórych F-16 znajdują się wzmocnienia, które możesz kupić w formie naklejek od Model Makera. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odgromniki elektrostatyczne- master ma za 20zł za komplet. Patrzałem, zastanawiam się.

 

A imitację i nalepki model makera ? To sekcyjne, nadzór przed lotem, czułe miejsca 16tki ?

Koszt nalepek ? Rozumiem. że z szablonu te miejsca malujesz farba srebrną ? Tak mi się wydaję.

 

Nie wiem jakie koszta, bo już AK RC w tych barwach zakupiłem, i nie wiem czy odgromy zrobię z blaszek miedzianych, przyciętych albo z pręta 0.7mm zeszlifowane  jak w postaci sondy ADA, na którą na prawym boku dorobiłem sam wczoraj, bo wpadła w dziób kadłuba- a kleiłem ostrożnie CA.

 

I tak bywa...

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale zasobnik na spadochron u podstawy statecznika powinien być dłuższy widać to nawet na schemacie malowania, plus zapewne kilka różnych drobiazgów które powinny być rozsiane po powierzchni samolotu. Przy okazji jeśli nie masz wstrętu do smrodu farb Bilmodel robi kolorystykę dla samolotów Greckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wprzybylak napisał:

Nie to żebym się czepiał, ale zasobnik na spadochron u podstawy statecznika powinien być dłuższy widać to nawet na schemacie malowania, plus zapewne kilka różnych drobiazgów które powinny być rozsiane po powierzchni samolotu. Przy okazji jeśli nie masz wstrętu do smrodu farb Bilmodel robi kolorystykę dla samolotów Greckich.

Dobra uwaga bo model Hasegawy przedstawiła samolot w malowaniu greckim ale i inną nieco wersję C bo podejrzewam, że jest to Block 52 z zasobnikiem na spadochron hamujący a zestaw bazowy nie posiada takowego zasobnika. Ja bym koledze raczej zaproponował kupienie jakiegoś zestawu  kalkomanii do wersji bez zasobnika na spadochron bo przeróbka na tym etapie wiązałaby się z odklejaniem statecznika pionowego i wykonywaniem tego zasobnika ale nie wiem czy to ma jakiś większy sens. Moim zdaniem lepiej jest dobrać kalkomanie dla tej wersji z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce blocka 52- chociaż w izraelskim malowaniu camo wygląda spoko Efka.

 

Panowie, nie rozpędzać się.  Nie nakręcać mnie tutaj :D

 

Bez na stateczniku pionowym a na dole z 😛 . Obie wersje bez blocka 😛

Hellenic Air Force F-16C 341 SQN **UPDATED**

 

A Hellenic Air Force F-16C Block 50 taking off from Andravida, Greece,  during the international exercise Iniohos 2016 Stock Photo - Alamy

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Tak odgromniki elektrostatyczne- master ma za 20zł za komplet. Patrzałem, zastanawiam się.

 

A imitację i nalepki model makera ? To sekcyjne, nadzór przed lotem, czułe miejsca 16tki ?

Koszt nalepek ? Rozumiem. że z szablonu te miejsca malujesz farba srebrną ? Tak mi się wydaję.

 

Nie wiem jakie koszta, bo już AK RC w tych barwach zakupiłem, i nie wiem czy odgromy zrobię z blaszek miedzianych, przyciętych albo z pręta 0.7mm zeszlifowane  jak w postaci sondy ADA, na którą na prawym boku dorobiłem sam wczoraj, bo wpadła w dziób kadłuba- a kleiłem ostrożnie CA.

 

I tak bywa...

W kwestii tych naklejek Model Maker miałem na myśli to co pokazałem na zdjęciach. Są do wycięte z folii imitacje wzmocnień, które posiadają niektóre egzemplarze na których wykryto pęknięcia strukturalne.

Sprawdź na zdjęciach czy egzemplarz budowany przeć Ciebie je posiadał  czy nie.  Mój egzemplarz takowe posiadał co widać na tym zdjęciu.

 

3D7E531B-22AA-40CF-A526-5EE899442147.png

075C7CDA-FADB-47B3-A503-7B224B127ADC.jpeg

FC6E993C-E515-4930-9C15-202613F14AC2.jpeg

7F87C846-C3B2-4E5D-8A52-738B21EB31C2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jak ten odgromnik  zamontuje i kalki doda  to w niczym to modelu zasadniczo nie polepszy , bo zdjęcia spodu kadłuba , oraz okolic statecznika pionowego wskazują na inne zasadnicze problemy jakie napotkał  modelarz i których nie chce lub nie może przeskoczyć, jak obróbka powierzchni , szpachlowanie , cięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pan merlin, widzę- że znowu zaczyna się jak rok temu :)

 

Proszę mnie oświecić, techniką, gięciem, frezowaniem szpachlowaniem  i technikami obróbki materiału. Jakoś na forum nic nie widziałem ciekawego, co by mnie zainteresowało ?

 

Więc zasiadam na widowni, biere popcorn i pacze :)

 

Będzie greek to będzie

 

Panie to model, nie nowa karoseria w samochodzie.

 

 

"Będę się szkolił " czasami w  jetach 😛

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

O Pan merlin, widzę- że znowu zaczyna się jak rok temu :)

 

Proszę mnie oświecić, techniką, gięciem, frezowaniem szpachlowaniem  i technikami obróbki materiału. Jakoś na forum nic nie widziałem ciekawego, co by mnie zainteresowało ?

 

Więc zasiadam na widowni, biere popcorn i pacze :)

 

Będzie greek to będzie

 

Panie to model, nie nowa karoseria w samochodzie.

 

 

"Będę się szkolił " czasami w  jetach 😛

 

 

 

Jedziesz z koksem  i nie zważaj na komentrze "wujków donra rada", które nic nie wnoszą ! Działasz jak nie wyjdzie ten model kolejny będzie lepszy. Kibicuję Ci i cieszę się, że bierzesz udział w tym projekcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być marudą, ale fajnie jest trzymać się realiów a nie zdjęć z gry komputerowej. Jednak jeśli dla kolegi to nie problem dla mnie tym bardziej. Przy okazji mogę podesłać odpowiedni element jeśli będzie taka potrzeba(oczywiście nieodpłatnie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie sugeruję zdjęciem z gry.

 

Przedstawiłem dwie Efki z ogonem i bez, tak dla  wizualizacji.

 

Tak, model maker schemat malowania dla ogonowca, to fakt. To taka dostępność kalek i schematu, jakie były na MH sklep, więc zakupiłem.

 

Czekam na odgromniki z mastera, bo musiałem parę pierdółek zakupić,  to tak przy okazji a co tam. Zamykam temat, dokupowania i waloryzowania. 

 

Z tymi imitacjami, osobiście sobie dam spokój, nie chce się pchać w koszty- szczegóły, co dla danego modelu.

 

F-16 Reinforcement plates

 

F-16 Reinforcement plates

 

Ogon z opcją wysyłki, brzmi nieźle, to można blikiem symboliczną ustaloną kwotę przesłać. Nie lubię dziadować , za free na czyiś częściach i zestawach. 

 

Co Bilmodel, mam już zakupione AK RC w tych barwach- więc się obejdzie.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Ale ja się nie sugeruję zdjęciem z gry.

 

Przedstawiłem dwie Efki z ogonem i bez, tak dla  wizualizacji.

 

Tak, model maker schemat malowania dla ogonowca, to fakt. To taka dostępność kalek i schematu, jakie były na MH sklep, więc zakupiłem.

 

Czekam na odgromniki z mastera, bo musiałem parę pierdółek zakupić,  to tak przy okazji a co tam. Zamykam temat, dokupowania i waloryzowania. 

 

Z tymi imitacjami, osobiście sobie dam spokój, nie chce się pchać w koszty- szczegóły, co dla danego modelu.

 

F-16 Reinforcement plates

 

F-16 Reinforcement plates

 

Ogon z opcją wysyłki, brzmi nieźle, to można blikiem symboliczną ustaloną kwotę przesłać. Nie lubię dziadować , za free na czyiś częściach i zestawach. 

 

Co Bilmodel, mam już zakupione AK RC w tych barwach- więc się obejdzie.

Ja odgromniki robię z włosia od szczoteczki do zębów. Taki odgromnik jest sztywny a jak się  czymś zetknie to się ugnie a nie wyrwie jak odgromnik metalowy. Acha, zanim przykleisz odgromniki to zrób rowki, w które wkleisz odgromniki. Będą lepiej przylegać i lepiej się trzymać :).do przyklejenia możesz użyć dwuskładnikowego kleju

Poxipol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

12szt/ na poziomie skrzydłowe. 16+ 2 zestaw mastera i zostaje 6 sztuk na stateczniku pionowym, bo one są równej długości, ale wiadomo jak wejdą w rówki to ok.

 

Czyli ścinamy jeszcze te zestawowe plastikowe, ma się rozumieć.

 

Może lekko w rowki epoxy putty quick ten dwu składnik żółto biały bo na CA to różnie 😉

 

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/0/0/1/10972_rn.jpg

 

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/3/0/1/10972_1-AM-72-092_2.jpg

 

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/6/0/1/10972_2-AM-72-092_3.jpg

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną.

 

akumulator z hipsu rzeźbiony -mocowanie rówież.

 

płaskowniki mocowania aku kostka 1mm tortex dunlopa od gitary

 

Brak białej szpachli tamiya- zaschła 🤣. Zamówiona, na odgromniki poczekam parę dni.

 

Ja bym zamknął całkowicie kokpit już z oszkleniem, maskowaniem i można by było wypraski dalsze posklejać-malować :)

20230131_191141.jpg

 

20230131_191236.jpg

 

 

 

20230131_191212.jpg

20230131_191242.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Na chwilę obecną.

 

akumulator z hipsu rzeźbiony -mocowanie rówież.

 

płaskowniki mocowania aku kostka 1mm tortex dunlopa od gitary

 

Brak białej szpachli tamiya- zaschła 🤣. Zamówiona, na odgromniki poczekam parę dni.

 

Ja bym zamknął całkowicie kokpit już z oszkleniem, maskowaniem i można by było wypraski dalsze posklejać-malować :)

20230131_191141.jpg

 

20230131_191236.jpg

 

 

 

20230131_191212.jpg

20230131_191242.jpg

Widzę, że zamontowałeś imitację charakterystycznego dla F-16 akumulatora :).Tego moim zdaniem brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Ale ja się nie sugeruję zdjęciem z gry.

 

Przedstawiłem dwie Efki z ogonem i bez, tak dla  wizualizacji.

 

Tak, model maker schemat malowania dla ogonowca, to fakt. To taka dostępność kalek i schematu, jakie były na MH sklep, więc zakupiłem.

 

Czekam na odgromniki z mastera, bo musiałem parę pierdółek zakupić,  to tak przy okazji a co tam. Zamykam temat, dokupowania i waloryzowania. 

 

Z tymi imitacjami, osobiście sobie dam spokój, nie chce się pchać w koszty- szczegóły, co dla danego modelu.

 

F-16 Reinforcement plates

 

F-16 Reinforcement plates

 

Ogon z opcją wysyłki, brzmi nieźle, to można blikiem symboliczną ustaloną kwotę przesłać. Nie lubię dziadować , za free na czyiś częściach i zestawach. 

 

Co Bilmodel, mam już zakupione AK RC w tych barwach- więc się obejdzie.

Jeżeli dany egzemplarz samolotu nie posiadał takowych wzmocnień to ich zwyczajnie nie montuj. Dlatego też poszukaj w sieci zdjęć oryginalnej maszyny i przyjrzyj się czy i gdzie takowe wzmocnienia posiadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Właśnie miałem pytać. Mógłbyś zrobić przybliżenie, środkowego kapsla jak to zmalowane części masz ? Z góry dzięki.

 

image.jpeg.1eaa370d56541ec66a5a2da7d6122735.jpeg

 

Odgromniki mam z mastera. Tzn musiałbym na samym końcu na skrzydle i pod nim rowki naciąć aby to weszło. Powiem, że to części  będą większe a to pypcie małe. Taką miałem zagwostkę jak sobie z tym poradzę .

 

Dla mnie wielkości łusek z browinga 50cal. do 1.35. Jak by nie patrzeć.

 

Musiałbym popracować nad dokończeniem szpachlą - łączenia dyszy.

 

Montaż żeberka wlotu powietrza z hipsu 2mm będzie ok chyba.

 

Po zabiegach washem- widać, że na białym masz czarny. Na hellenicu myślę o czarnym, albo brązowym. Zawsze z olejnych z white spiritem- można zastosować inny odcień. Wyjdzie w praniu później.

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Właśnie miałem pytać. Mógłbyś zrobić przybliżenie, środkowego kapsla jak to zmalowane części masz ? Z góry dzięki.

 

image.jpeg.1eaa370d56541ec66a5a2da7d6122735.jpeg

 

Odgromniki mam z mastera. Tzn musiałbym na samym końcu na skrzydle i pod nim rowki naciąć aby to weszło. Powiem, że to części  będą większe a to pypcie małe. Taką miałem zagwostkę jak sobie z tym poradzę .

 

Dla mnie wielkości łusek z browinga 50cal. do 1.35. Jak by nie patrzeć.

 

Musiałbym popracować nad dokończeniem szpachlą - łączenia dyszy.

 

Montaż żeberka wlotu powietrza z hipsu 2mm będzie ok chyba.

 

Po zabiegach washem- widać, że na białym masz czarny. Na hellenicu myślę o czarnym, albo brązowym. Zawsze z olejnych z white spiritem- można zastosować inny odcień. Wyjdzie w praniu później.

 

 

 

Proszę  bardzo :). 

D3C7AF9F-39FB-4B17-97DF-0A568EF3D948.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.