Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Staryfajter1954

 1. Dzięki za odpowiedź. Cóż P-40 to ciekawa maszyna ale jak widać coś z nią chyba od samego początku było nie halo... Szkoda bo ten samolot mi się bardzo podoba. Ma swój urok,
 2. Szacun za ten model !!!! Rewelacja !!! Sam myślałem, żeby na podstawie modelu kartonowego wykonać model plastikowy ale jestem na to za cienki. Piękny scratch!!!!
 3. Dzięki za wyjaśnienie kwestii silników w P-40. Jak sprawował się pod względem osiągów P-40F z silnikiem Pacard Merlin? Osiągi były znacząco lepsze?
 4. P-40F miał silnik RR Merlin? Pierwszy raz słyszę. Ciekawa sprawa. Zawsze myślałem, że samoloty z rodziny P-40 posiadały silniki Allison takie same jak pierwsze Mustangi. No to, żeś mnie zdziwił. A co do samego modelu to jest całkiem fajny:)
 5. A czy to ma znaczenie, że temat stary skoro model fajny i warto go skomentować o odświeżyć?
 6. Model wykonywany od podstaw a właściwie na podstawie modelu kartonowego powiększonego do skali 1/16 tyle, że wykonywanego z plastiku
 7. Nie ma sprawy. Tu jest link do video jak w praktyce wygląda sam proces tłoczenia stosowany również przeze mnie. Sam się wzorowałem na poradach z tego filmu.
 8. Ciekawie się prezentuje ten modelik. Sam mam ochotę kupić model F-111 Aardvark w kali 1/144 i tak go właśnie przerobić bo model Academy w tej skali jest zwyczajnie kiepski.
 9. Ten panel jest możliwy do zaprezentowania w modelu Fine Moldsa. Jest wymienna wstawka z odkrytym panelem i pełna i można by to skopiować do innego modelu.
 10. Wkład pracy orbi ogromne wrażenie! Szacun!
 11. Ja ostatnio tłoczyłem owiewkę do TF-104G Starfighter ze starego Hellera. Czy warto dokładać do tak starych modeli? Myślę, że warto je poprawiać ale własnym sumptem by zachować ich charakter vintage.
 12. Pamiętam Twojego F-16 z MistetCrafta. Dałeś radę. Szukałem na Modelworku jego galerii ale nie znalazłem. Jest tylko na Twoim blogu. Dałeś radę zbudować fajnego Falcona :).
 13. Osłonę kabiny zawsze można dopasować z innego modelu lub samodzielnie wytłoczyć albo kupić z Pavli lub Taurusa.
 14. W swoich zbiorem posiadam około 400 modeli do zbudowania a Starfightery to tylko cześć tego co posiadam... Po tej co 104, nad którą pracuję kolejny będzie albo F-4 Phantom II albo F-14 Tomcat a może F-15? Z pewnością będę kontynuował prace nad f-16C z MisterCrafta/Intecha i będzie to model z drobnymi uzupełnieniami i poprawkami.
 15. No to będę kibicował jako fan 104! A w jakich skalach będziesz je robił? Ja mam około 60 Starfoghterów w skalach od 1/144 do 1/32 i chyba do emerytury będę je trzaskał :). Również mam zamiar swoje wykonać w niebanalnych malowaniach i aktualnie robię TF-104G z Hellera, który będzie w malowaniu NASA z numerem 825. Będą też 104 w malowaniu firm prywatnych zajmujących się lotami i sprzedażą używanych samolotów.
 16. Stary model ale wykonanie bardzo przyjemne to już model kategorii vintage.
 17. Temat stary ale model jary. Bardzo przyjemny dla oka tygrysi Zipperek Również posiadam ten zestaw i powiem, że malowanie bardzo efektowne. Planujesz jakieś kolejne Starfightery popełnić?
 18. Mój Tomcat w swojej pierwotnej postaci wyglądał nieco podobnie... A po odnowieniu wykonany od nowa około dwóch lat temu wygląda jak na zdjęciu poniżej... Solo a może jeśli posiadasz jeszcze ten stareńki model podjąłbyś się jego odnowienia? S
 19. Czy ogłoszenie jeszcze aktualne? Interesuje mnie dysza i iglica 0.2 do Inifinity.
 20. Popieram projekt Phantom. Sam się chętnie przyłączę.
 21. Ten model to przepak zestawu Italeri z wypukłymi liniami podziałowymi oraz nie do końca zgodnym z oryginałem kokpitem i fakturą luku podwozia przedniego za to z bardzo efektownymi jubileuszowymi kalkomaniami na 200 lecie powstania Stan iw Zjednoczonych.
 22. No i gitara . Model dostał smaczków i to się chwali
 23. Fajny temat w masie Tomcatów, Hornetów i innych współczesnych maszych US NAVY. Coś innego i bardzo dobrze! Zrobiłeś model samolotu, którego nazwę odziedziczył potem inny samolot, który stał się światową legendą lotnictwa wojskowego czyli McDD F-4 Phantom II :).
 24. Bo to są dwa przeciwbieżne śmigła.Nie przypuszczałem, że ten patent stosowano już w okresie międzywojennym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.