Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  657
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Staryfajter1954 last won the day on July 20 2020

Staryfajter1954 had the most liked content!

Community Reputation

207 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robi wrażenie. Nie przepadam za skalą 1/144 ale w tej skali transportowce prezentują się znakomicie. Fajnie wyszedł.
 2. Fajny temat modelarski. Efekt końcowy bardzo ok i przyjemny dla oka. Podziwiam ludzi budujących modele w skali 1/144.
 3. Fajny, podoba mi się. Dobra robota !
 4. Raczej youngtimer. Za vintage uznajemy modele, których pierwszy wypust miał miejsce do końca roku 1989 a tu mamy 1991. Youngtiner też jest bardzo fajnym określeniem na tego typu modele nie będące vintage ale obecne od lat na rynku.
 5. Postanowiłem wykonać samodzielnie nową tablicę przyrządów. Zestawowa posłużyła mi jako rusztowanie do zamocowania tablicy wykonanej od podstaw w kawałka plastikowej płytki.
 6. Zawsze coś od siebie dodane ma swoją wartość :). Lubię takie dodatki samodzielne nawet jak nie są idealne.
 7. W luku podwozia przedniego przybyło ponownie kilka nowych drobiazgów. Myślę, że jak na 72 to już jest wystarczająco sporo szpejów w tak niewielkiej przestrzeni jaką jest luk podwozia.
 8. Dla mnie dokumentacja to podstawa, swego rodzaju instrukcja montażu ale w wersji rozszerzonej. Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia pozwalają na poprawienie błędów producenta a także uzupełnienie braków jak w przypadku mojego Mirage IIIE luków podwozia i kokpitu.
 9. Obserwuję warsztacik bo mam zamiar sobie takiego Mirage IIIE sprawić. To malowanie jest obłędne :). Dlatego uwielbiam malowania okazjonalne bo wnoszą powiew świeżości do typowych burych i nudnych kamuflaży bojowych. Trzymam kciuki za postępy prac nad tym modelem.
 10. Jasne, że wygląda lepiej ale jeszcze wymaga troszkę obróbki i dopracowania. W luku podwozia przedniego muszę dodać kilka drobiazgów i będzie może jechać z koksem dalej .
 11. W kwestii washa na Twoich 104 rozmawiałem z panem Józefem Dubielem, który owszem zwrócił uwagę na Twoje Starfightery ale i na tego dominującego washa. Wiem, ze jest to modne przedstawianie linii podziału blach ale niezbyt realistyczne. Natomiast patrząc na Twoje modele mogę powiedzieć jedno, lubisz Starfightery i masz do nich dryg i cieszę się, że mam bratnią starfajterową duszè :).
 12. Linie podziałowe są widoczne ale ma jednym bardziej subtelnie jak na tym hiszpańskim F-104G albo bardziej wyraziście jak na pokazanym przez Ciebie włoskim F-104S ASA. Moim zdaniem robiąc podkreślanie linii podziałowych należy zachować sporo delikatności i umiaru by nie uzyskać efektu kartonówki. Zwyczajnie trzeba robić to z wyczuciem i zerkać na zdjęcia oryginału (nie wszystkie linie tak samo mocno się przecież odznaczają) a nie wszystkie modele traktować washem tak samo jakby od sztancy. Natomiast Twoja kolekcja 104 jest jedną z najfajniejszych tym bardziej, że w Polsce ten piękny samolot
 13. Bardzo przyjemna kolekcja modeli. Bardzo sympatyczny wydźwięk.
 14. Na zdjęciu prawdziwego samolotu linie są widoczne i temu nie można zaprzeczyć. Jednak odnoszę wrażenie, że nie są one tak ostro i kontrastowo widoczne jak na Twoich miniaturach. Te linie w rzeczywistości jak widzę są bardziej subtelne i jakby wygaszone i bardziej przez to współgrają z całością kamuflażu a nie dominują jak na Twoich modelach. Nie biją po oczach i nie nadają modelowi efektu kartonówki. Wiem, że niektórym podoba się taki przejaskrawiony efekt zaznaczania linii podziałowych ale niestety nie do końca jest on zgodny z rzeczywistością. To jedno a drugie chętnie zobaczę wszystk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.