Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Staryfajter1954 last won the day on July 20

Staryfajter1954 had the most liked content!

Community Reputation

85 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hs-126 fajnie wyszedł i widziałem go na żywo ma festiwalu modelarskim w Krakowie.
 2. Masz jeszcze gdzieś galerie i warsztaty takich odnawianych modeli ? Jeśli tak to gdzie je można obejrzeć ? Chętnie je zobaczę :).
 3. Ja do usuwania kiepsko nałożonych akryli wodnych i alkoholowych z powodzeniem używam Cleanluxu, który usuwa takie formy do plastiku nie wyrządzając jakichkolwiek szkód. Polecam Cleanlux do zmywania Sidoluxu.
 4. Popieram. Całkiem fajna zabawa jest z takim odnawianiem zabytkowych modeli jak i naprawianiem modeli, które nam nie wyszły jak należy.
 5. Trzeba bylomużyc Cleanluxu czyli zmywacza do Sidoluxu. Usuwa wszystkie farby akrylowe oparte o wodę i alkohol.
 6. Fajnie, że odnawiasz stare modele zamiast je wyrzucać jak robi to młode pokolenie niedoceniające historii modelarstwa. Efekt końcowy fajny ale... właśnie razi mnie zastosowanie żywicznego silnika w modelu vintage. Sam odbudowałem kilka modeli zabytkowych i nadal odbudowuję ale w żadnym wypadku bym się nie posunął do wkładania w taki zabytek jakiegokolwiek fototrawionego żelastwa albo żywic. Vintage powinien być vintage i jakakolwiek waloryzacja uważam, że powinna być przeprowadzana samodzielnie czyli sckratchem tak jak robiono to w latach np 80. Jestem tu dość konserwatywny ale doceniam fakt, że w ogóle chcesz nadać takim staruszkom nowe życie. Chcialbym, żeby inni młodzi modelarze również w ten sposób podchodzili do sprawy zamiast gonić za kolejnymi nowościami modelarskich potentatów. Na zdjęciu moje odnowione zabytki z Matchboxa czyli dwa Starfightery zbudowane jako Vintage Freestyle.
 7. Całkiem nieźle to wyszło. Widać, że warto poświęcić kilka chwil na wprowadzenie kilku poprawek w starszy zestaw i uzyskać ciekawy efekt. Kolejny model mam nadzieję, że będzie jesz ze ciekawszy i zwyczajnie lepszy :).
 8. Zgadzam się i ten model nie ma ani jednej blachy czy żywicy a wszystkie uzupełnienia robione są własnym sumptem. Ten model to dla mnie świetny poligon doświadczalny i niezła zabawa. Wypróbowałem na nim kilka różnych rozwiązań wcześniej przeze mnie nie stosowanych (np malowanie farbami transparentnym Tamiya oszklenia, montowanie odgromników z żyłki wędkarskiej, przetestowanie kleju utwardzanego lampką UV. Itd).
 9. Starałem się by nie był to czas stracony :). Chyba mi się udało :).
 10. Dzięki. To tylko jakieś pół roku pracy mad tym modelem :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.