Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  528
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Staryfajter1954 last won the day on July 20 2020

Staryfajter1954 had the most liked content!

Community Reputation

144 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zabezpiecz sobie taśmą maskującą linie podziału blach byś nie musiał ich potem odtwarzać. Natomiast odnośnie samych skrzydeł to miałem to samo i niestety Intech a teraz Miater Craft dają w tej kwestii ciała. Skrzydła o nierównej grubości dają w kość.
 2. No cóż to chyba jedyny sensownie pomalowany model Harriera z Aeropalsta. Firma Aeroplast zaczęła produkować swoje potworki jeszcze w latach 90 i... cieszę się, że zaprzestała swojej działalności bo to co oferowała jest zwyczajnie fatalne... Niestety Mister Craft przejął te dziadowskie formy do dziś tłucze tego potworka Harriera... Aeropast naprawdę nie mógł gorzej wybrać do skopiowania Harriera tylko musiał wybrać innego równie nieudanego stworka jakim jest zestaw Lindberg i jeszcze pozbawił go atrapy silnika Pegasus a dodanie skrzydeł od AV-8B chyba miało pozwolić na zbudowanie prototy pu YA
 3. No i Andrzeju prace nad tym wynalazkiem ukończyłeś. Fajnie, że się nie poddałeś i przynajmniej starałeś się wydobyć z tego potworka to co najlepsze bo inaczej jak potworkiem tego zestawu Aeroplasta a teraz Mister Crafta nazwać nie można. Ani to ładne ani to zdetalowane ani to nie wygląda jak jakaś jedna konkretna wersja Harriera . Jednak nie poddałeś się i na luzie w sumie go ukończyłeś i za to masz plusa. Wreszcie mogłem zobaczyć jak po sklejeniu wygląda ten dziwny Harrier (szukałem w sieci zdjęć ukończonego i nie znalazłem). Dzięki za fajną galerię ukończonego modelu.
 4. Masz sporo racji, modele Academy mają poprawniejszą osłonę kabiny i odpowiednie bardziej dysze oraz ruchome skrzydła z przestawialnymi pylonami ale pozostaje brzydka szpara za skrzydłami, z którą należy coś sensownego zrobić by nie była widoczna przy maksymalnym rozłożeniu skrzydeł. Masz też rację w kwestii łuku podwozia głównego, który jak na 48 wydaje się za płytki. Przydałoby się także porównanie nowszym zestawem Hobby Bossa.
 5. Ciekawe czy to jest samodzielny model Revella czy przepak np modelu Italeri ?
 6. Powiem jedno - jest duży... Gablota na model mile widziana. Nie mierzyłem go ale szacuję, że długość kadłuba to około 40 -45 cm ale mogę się mylić.
 7. Popieram i przychylam się do tej propozycji. Zgadzam się z argumentami Kolegi.
 8. Sam korzystam z takiej szpachlówki i jak to szpachlówki akrylowe nadaje się do wypełniania niewielkich szpar i rys i w miejscach oraz sytuacjach kiedy szlifowanie danego miejsca jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Aktualnie używam tej szpachlówki przy naprawie uszkodzonej osłony radaru w moim F-104N Starfighter z Academy w 72. Na małych powierzchniach sprawdza się moim zdaniem nieźle.
 9. Dziś tak chwalipoatowo. Dwa Aaedvarki z Academy w 48. Model w pudełku z Italeri jest w pudełku zastepczymi i wersji A a nie E ale ciekawostką jest to, że włoski producent pakuje wersję E ale to nadal te same wypraski Academy :). A jak Wy Koledzy oceniacie zestawy Aardv firmy Academy ?
 10. Masz sporo racji w tym co piszesz. Odnoszę wrażenie, że modelarze zatracają umiejętności posługiwania się takimi narzędziami jak rysiki traserskie czy papiery ścierne i niezwykle boją się szpachlowania jakby to szpachlowanie gryzło i wołało jeść. Jął czytam „ostrzeżenia”, że w modelu trzeba coś w jednym czy dwóch miejscach zaszpachlować to sam się zastanawiam czy mam się z tego śmiać czy płakać bo to świadczy zwyczajnie o nieudolności tych co to piszą. przykro mi bardzo ale super samosklejalne zestawy powodują zatracanie podstawowych umiejętności modelarskich jak posługiwanie się narzędziami
 11. Z tym heblem to świetny pomysł! Szczególnie na połączeniu skrzydło-kadłub. Sam używałem w tym miejscu bardzo gruboziarnistych pilników, żeby wyrównać brzydkie uskoki. A potem czekało mnie wygładzanie i polerowanie...
 12. A w moim modelu spasowanie i naprawa umiejscowienia skrzydeł wyglądało tak jak na zdjęciach.
 13. Pamiętaj aby skrzydła i stateczniki poziome przykleić po cofnięciu ich o 4mm do tyłu. Tak pokazują plany w 72. Powstałą dziurę wypełnij masą dwuskładnikową Greenatuff albo Milliput i resztę możesz wypełnić klasyczną szpachlówką. Najgorsze będzie obronienie tej spoiny aby była równa i jej wygładzenie ale poradzisz sobie z.nią tylko będzie wymagało to od Ciebie trochę pracy.
 14. Rozumiem. Na szczęście jak pamietam model ten nie na za wiele linii podziałowych więc ich przeżycie nie zabiera tyle czasu co chociażby w budowanym przeze mnie Mirage IIIE. Muszę przyznać, że wybrałeś najsłabszy model z oferty Mister Crafta i dlatego mocno trzymam kciuki !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.