Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Staryfajter1954 last won the day on July 20

Staryfajter1954 had the most liked content!

Community Reputation

104 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poszukam tego Mirage gdzieś w annałach swoich kartonów i może coś z tego wyjdzie ;).
 2. Ja się zastanawiam nad wyborem modelu bo rozważam trzy Gloster Javelin, Saab J-35 Draken oraz Dassault Mirage III. Przystąpię do projektu najpewniej po nowy, roku.
 3. Małe pytanie czy można zgłosić model aktualnie sprzedawany przez Mister Ctraft ale z oryginalnej edycji Aeroplastu? Chodzi mi o Sabba J-35 Draken lub YAV-8B Harrier sprzedawanego jako AV-8B Harrier II?
 4. Byłoby świetnie gdyby te Aaedvarki z Hobby 2000 posiadały w zestawach te dwa piękne malowania.
 5. Coś innego niż nudne malowanie z wojny w Wietnamie. Ja bym jeszcze chętnie powitał malowania prototypów w wersji A, NASA oraz prototypu bodajże wersji F lub G nawiązujące do malowań bolidów F1.
 6. Jak dla mnie malowanie prototypowe tp strzał w 10! Coś innego niż nudne, szare maszyny liniowe. Pasuje do mojej kolekcji samolotów w nietuzinkowych malowaniach :).
 7. Bardzo mnie cieszy, że pan Bogdan Dopierała posłuchał mnie (kilka razy dzwoniłem w tej sprawie do niego) i wprowadzi przynajmniej dwa przepiękne Aardvarki w 72. Jestem sympatykiem F/EF-111 i mam kilka zestawów tej maszyny właśnie z Hasegawy (oraz Monogramu, ESCI, Italeri/ESCI) i nie zaszkodzi mieć kolejnych dwóch tym bardziej, że to modele dość rzadkie a rzekłbym nawet niszowe i drogie (za Electric Foxa w Plastmodel płaciłem 170 złotych). Moim zdaniem to modele dla koneserów i alternatywami dla nich są zestawy Italeri/ESCI oraz Revell/Monogram (niedawno wznowiony) ale to nie ta liga. Aardvar
 8. Mam ten model na warsztacie i muszę przyznać, że jest on całkiem nieźle spasowany jak na model z tak zużytych form. Natomiast na modelu Hasegawy nie ma ani jednej nadlewki mimo, że formy liczą dobre 50 lat !
 9. Model samolotu Saab J-35 Draken w skali 1/100 w swojej ofercie posiadała jeszcze Tamiya jednak model jest od dawna nie wznawiany i dostępny jedynie na eBay. Model Plasticarta przestawia prototyp oczym świadczy tylna część kadłuba . Model Tamiya już samolot seryjny.
 10. Niedawno kupiłem ten model na Allegro ale z nowszego wydania ze zdjęciem dzieciaka.
 11. Czy ktoś z kolegów zwrócił uwagę na instrukcję montażu i malowania? Wygląda niemal identycznie jak instrukcje stosowane przez Mister Crafta. Czyżby obie firmy niezależnie od siebie korzystały z tego samego programu do tworzenia instrukcji?
 12. Model Harriera z Hasegawy w wersji AV-8A jest to model z okresu współpracy Hasegawy z brytyjską firmą FROG. I tu ciekawostka, model ten pierwotnie był sprzedawany równolegle przez obie firmy a po jakimś czasie został skopiowany przez FROGa i był produkowany przez brytyjską legendę a następnie jego formy sprzedane do ZSRR gdzie był produkowany i sprzedawany jako NOVO. I kolejna ciekawostka oba bliźniacze modele produkowane są do dzisiaj i dostępne na polskim rynku (rosyjski jako Ark Models). Natomiast model Italeri to model produkowany z form włoskiej firmy ESCI powstałych w latach 80 X
 13. Dlatego należy zaczynać ten projekt grupowy.
 14. Nie mam przekonania do tego, że ma być to forma konkursowa i do tego ograniczona czasowo. Do tego jeśli miałaby być forma konkursu to powinny być jakieś nagrody a jeśli nie ma żadnego sponsora to lepiej zrezygnować z formy konkursowej na rzecz bardziej swobodnego potraktowania tematu co nie znaczy, że ma być to traktowane byle jak. Przytoczony przez Ciebie regulamin jest ok ale moim zdaniem trochę zbytnio sztywny ale niech reszta zadecyduje co i jak będziemy robić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.