Jump to content

Staryfajter1954

Members
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Staryfajter1954 last won the day on August 20 2019

Staryfajter1954 had the most liked content!

Community Reputation

39 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aktualnie pracuję na takim modelem ale mój otrzyma zupełnie inne specjalnie dla niego zamówione u Bogdana Żołnierowicza kalkomanie. Zrobię go w malowaniu cywilnym. Model bardzo dobrze się skleja i jest ładnie spasowany. Aktualnie można go dostać w dwupakavh oferowanych przez firmę Mark I.
 2. Czy ten projekt został ukończony? Jest gdzieś galeria odnowionego modelu? Kibicuję temu projektowi i sam odnawiam Starfightera z Matchboxa ale chętnie bym zobaczył co wyszło z odnowy tego Drakena?
 3. Wypraski z takimi liniami podziałowymi to coś strasznego... Do tego coś co przypomina luk podwozia przedniego... Jednak oszlifowanie tych paskudnych linii podziałowych i zrobienie modelu na gładko powinno pomóc i sprawić, że ten model nie będzie straszył tymi podziałami. Widziałem sklejone i pomalowane modele z tego zestawy na festiwalach modelarskich (min w Bielsku Białej) i ładnie pomalowane oraz czysto sklejone nie straszyły swoim wyglądem.
 4. Może jest to jakaś wersja wczesna czyli FSD a więc coś pomiędzy prototypami a egzemplarzami seryjnymi i stąd te różnice?
 5. Model Nakotne oferuje wersje jedno i dwumiejscową do wyboru. Model niezwykle uproszczony i z bardzo wydatnymi wypukłymi liniami podziałowymi. Model dość toporny ale niektórzy z tego zestawy potrafili wycisnąć co nieco ale do modelu Italeri to mu daleko. Model pakowany przez Mister Crafta a teraz widzę i AGA. Cudów nie ma ale hardcorowcy coś z niego wyciną.
 6. Jestem pod wrażeniem włożonej pracy w ten model. Sam mam na warsztacie model z tego zestawu ale mój będzie w malowaniu amerykańskim z bazy Edwards. Kiedy planujesz zakończyć prace ad tym modelem? Kiedy galeria końcowa? To co widzę na warsztacie to jest bardzo zachęcające do dalszych prac nad F-16C z Intecha/AeroPlastu/MisterCrafta. Szacun za wkład pracy w ten model!
 7. Bardzo fajne urządzenie. Przydatne do samodzielnego tłoczenia owiewek kabin czy innych elementów modeli. Ciekawe czy ktoś w Polsce to urządzenie dystrybuuje?
 8. Zamówiłem u Bogdana Żołnierowicza dwa komplety kalkomanii do samolotów NASA i powoli będę realizował plany z nimi związanej
 9. Piękne kalkomanie niestety w Polsce oficjalnie niedostępne :(. Czekam na kalkomanie Xtradecals, które przygtowano do modelu Kinetica w 48 chociaż nowością są też te same kalkomanie dla 72. Póki co kalkomanie NASA zamawiam u Bogdana Żołnierowicza Mr. Decal. Natomiast co do modelu Platza w edycji Eduarda również o tym czytałem i mam nadzieję, że trafi on jednak do sprzedaży tak samo jak 48 (ciekawe co zapakują Hasegawę czy już Kinetica?).
 10. Malowania NASA prezentują się ciekawie i fajnie. Planuję kolejne 104 w malowaniach NASA. Warto zrobić sobie odskocznię od typowych wojskowych malowań.
 11. Jakoś tygrysie malowania nie intrygują mnie tak bardzo jak malowania NASA albo użytkowników cywilnych. Dlatego jeszcze nie podjąłem decyzji o wykonaniu modelu 104 w malowaniu tygrysim. Może dlatego, że stały się zbyt powszechne?
 12. Bardzo efektownie wygląda ten Shidem Kai w takim żółtym malowaniu. Mi się podoba
 13. Dość dawno nie dodawałem na forum żadnej galerii a więc pora to naprawić. Tym razem Lockheed TF-104 Starfighter w malowaniu NASA. Model to stareńki Heller z roku 1978 (druga edycja) a więc vintage pełna gębą malowany akrylami Mr Hobby z serii C oraz metalizerami Ak Extreme Metal (luki podwozia) i Bilmodel (dysza wylotowa). Model ma zmodernizowany kokpit, fotele, luki podwozia oraqz samodzielnie tłoczoną owiewkę kabiny. Pomimo starego wieku wyprasek (kruchy plastik owiewki) i kilku niedoskonałości, których mi się nie udało usunąć uważam, że efekt jest a tyle udany i zachęcający, że powstaną kolejne dwa Starfightery w malownaiu NASA (jeden będzie z zestawu ESCI wcześniejszy A i prawdopodobnie Hasegawa N). To tyle słowem wstępu i zapraszam do galerii :).
 14. Podoba mi się ten Mi-10:). To jest ten, który jest ponoć niesklejalnym modelem?
 15. Sporo racji w tym co napisałeś. Dodam jeszcze, że obsługa naziemna obsługująca ten typ samolotu poruszała się po jego powierzchni w specjalnych "kapciach" będącymi nakładkami na buty by nie uszkodzić powierzchni maszyny. Dlatego te samoloty nie miały tak mocno widocznych śladów na swojej powierzchni. Tak samo nie widziałem tak mocno odgranicznoncyh białymi albo szarymi liniami co wygląda niestety ale dość sztucznie. Poza tym model prezentuje się bardzo efektownie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.