Skocz do zawartości

BA-3 zvezda/ nowe fotki !!!


TomaszDudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie prezentowany model jest w skali 35 i obecnie produkuje go zvezda wcześniej eastern express.

W tym modelu próbowałem kilku technik upiększania modelu washcsuchy pędzel pastele na kolach .

Pewnie powiecie że przydało by się jakieś brudzenie podwozia jednak pastelami nie wychodzi to fajnie przynajmniej dla mnie.

Jest też kilka niedoróbek które można poprawić.

Zapraszam do oglądania i komentowania

c9593ad34b045450.jpg

d343978685528e1c.jpg

cc8c378ed6c4e6b8.jpg

79a4c7064f36a621.jpg

47b440777b56dd7c.jpg

ed921e444d142554.jpg

 

A tu jeszcze puma i sherman przed brudzeniem powiedzcie coś na temat koloru worków bo nie wiem czy taki zostawic.

421f03108591b532.jpg

54936d0b9696027b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki tragiczny ten model że nikt nie pisze ?

Model posiada ciekawe kamo, ale to tyle co mogę powiedzieć. Dlaczego?? Bo fotki są tragiczne, powtarzam tragiczne... Za ciemne (źle naświetlone miejsce) Z kolei karton, który podkładasz jako tło, jest za mały. Zdjęcia są rozmyte. Próbowałeś uchwycić detal, a wyszło "mleko, mgła". To zestawienie z innymi modelami jest niedopracowane, zrobiłeś zdjęcie poglądowe na którym mało widać. Warto zredukować żółty kolor fotek. Poćwicz ich robienie, poczytaj troszkę porad tu na forum. A przede wszystkim wyszukaj na necie jakiś program do ich obróbki, o ile Photo Shop jest nie najłatwiejszy, o tyle Paint Shop Pro nie powinien sprawić Ci kłopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszysko przez to że mam za profesjonalny aparat jak robiłem zwykłym to było trochę lepiej.

Według mnie coś tam widać nie wiem początkowo chciałem zapalić 2 lampki i naswietlic ale tata powiedział że cos tam nastawi i będzie git jednak nie jest jestem tego swiadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszysko przez to że mam za profesjonalny aparat jak robiłem zwykłym to było trochę lepiej.

 

Tata chyba nie ma pojęcia w takim razie, oświetlenie to podstawa w zdjęciach tego typu a już na pewno w pomieszczeniu gdzie masz tylko sztuczne światło.

 

to że aparat jest profesjonalny czy nie nie ma nic do rzeczy i z jednego i z drugiego można zrobić dobre fotki.

 

Skoro dajesz białą kartkę papieru jako tło to kadruj tak żeby było widać model i tylko tą kartkę, a nie tak, że widać cały warsztat w tle.

 

Używałeś statywu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez statywu ,chodziło nam głównie o to żeby model był ostry .

Tata robi zdjęcia na dworze i te wychodzą mu dobrze o fotografowaniu małych rzeczy niewiele wie.

Ok jak już dokończę model tzn dam światła i poczynię pewne poprawki zrobię jeszcze fotki i postaram się żeby były lepsze ale proszę napiszcie coś o modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że aparat jest profesjonalny czy nie nie ma nic do rzeczy i z jednego i z drugiego można zrobić dobre fotki.

 

Ze zwykłej cyfrówki jakich setki , oddanie barw , nasycenie światła , ostrość nie równa się apratowi z górnej półki oczywiscie mozna zrobić jakieś wmiare dobre zdjęcie , ale nie będzie one sie równało z pół lustrzanką , czy cyfrową lustrzanką..

 

 

Skoro masz profesjonalny aparat jak piszesz , to znajdź w nim opcje super macro & macro i na nich rób zdjęcia , wtedy ostrość będzie bardzo dobra , ale pamiętaj że najważniejsze jest dobre naświetlenie . Statyw nie zawsze jest potrzebny przy lepszych aparatach , jeżeli jest bardzo dobra stabilizajca obrazu to da się bez statywu też zrobić , ale zawsze lepsze wychodzą ze statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zwykłej cyfrówki jakich setki , oddanie barw , nasycenie światła , ostrość nie równa się apratowi z górnej półki oczywiscie mozna zrobić jakieś wmiare dobre zdjęcie , ale nie będzie one sie równało z pół lustrzanką , czy cyfrową lustrzanką..

 

Nie chodziło mi o to co wymieniłeś bo to jest oczywiste że do lustrzanki zwykły aparat się nie umywa. Chodziło mi raczej o kadrowanie, i o treść zdjęcia bo to czy treść zdjęcia jest dobra zależy od autora nie od aparatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnk_one Kadrowanie też sie liczy ale chodziło mi o to żeby model był ostry i dobrze widoczny ,bo chyba to czy białe tło jest większe czy mniejsze i widać resztę nie wpływa na jakość zdjęcia.

Jak będę robiła następne foty zadbam bardziej o tło i spróbuję ze statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zwykłej cyfrówki jakich setki , oddanie barw , nasycenie światła , ostrość nie równa się apratowi z górnej półki oczywiscie mozna zrobić jakieś wmiare dobre zdjęcie , ale nie będzie one sie równało z pół lustrzanką , czy cyfrową lustrzanką..

 

Nie chodziło mi o to co wymieniłeś bo to jest oczywiste że do lustrzanki zwykły aparat się nie umywa. Chodziło mi raczej o kadrowanie, i o treść zdjęcia bo to czy treść zdjęcia jest dobra zależy od autora nie od aparatu ;)

 

Nie do końca się z wami w tej materii zgodzę, cykając fotki na głupim jasiu cyfrowym w opcji AUTO rzeczywiście nie zbliży się poziomem do zdjęć byle jaką nawet lustrzanką. Ale znając swój aparat, jego opcje dodatkowe, do tego poziomu (lustrzanki) można sie zbliżyć. Jednak znacznie ważniejsze w tego typach zdjęć (forumowych) jest odpowiednie doświetlenie i tło niż rodzaj aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zwykłej cyfrówki jakich setki , oddanie barw , nasycenie światła , ostrość nie równa się apratowi z górnej półki oczywiscie mozna zrobić jakieś wmiare dobre zdjęcie , ale nie będzie one sie równało z pół lustrzanką , czy cyfrową lustrzanką..

 

 

 

No proszę a mnie uczyli, że to fotograf a nie aparat robi zdjęcie ... jak ktoś nie zna podstaw to i Nikkon D300 mu nie pomoże.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, teraz lepiej Wciąż do ideału daleko, ale fotki o wiele lepsze.

A teraz kwestia modelu

Nieźle, naprawdę nieźle. Delikatnie przybrudzony, fajne, wczesne kamo. Brakuje mi jednak reflektorów. Czemu ich nie wkleiłeś? Nie jestem pewien (nie widać, bo cień tak pada mocny), ale nie dałeś też chyba lufy karabinu maszynowego w kadłubie. Na oponach (przednich) widać, niestety, nieoszlifowaną spoinę łączenia części. Tyle uwag 'na pierwszy rzut oka'. Poza tym OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim popraw zdjęcie w podpisie. Przegięcie totalne. Zmniejsz, albo je wywal. W każdym Twoim poście obojętnie na jaki temat walisz tą fotę wielkości pełnego ekranu - daj spokój!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy by z jakimś błotkiem nie spróbować.

Ja bym tu błota nie dawał na siłę. Za to bym go odrobinę przykurzył, szczególnie w 'niższych partiach'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.