Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier + Cargo Trailer Q + akcesoria italeri


maciej_1988

Rekomendowane odpowiedzi

fliper_nx potwierdzam, mi też DOT-3 ruszył tygodniową szpachlę Tamiya Basic, a część moczyła się może 3-4 godziny. DOT stosunkowo świeży.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie skończyłem prace nad wnętrzem Scani.

 

0a4bec6a265eb5c8.jpg

 

5848efa18dc8526b.jpg

 

Skończona jest też cała rama naczepy i kilka elementów zawieszenia ciągnika.

 

Niestety narazie musze przerwac prace nad modelem.

Jak tylko zabiore sie za niego znowu napewno będę dodawał kolejne zdjęcia i informacje o postępie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej_1988 czym malowałeś wnętrze (farba, numer)? Chodzi mi o kolor kokpitu, siedzeń, etc. Według mnie, ładnie wyszedł ten kolor.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze ładnie Ci wyszło, zgadzam się z kolegami wyżej, ale ta ściana również mi nie pasuje i dodał bym parę bajerów tam bo tak pusto, ale to twój model i zrobisz jak uważasz.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, teraz jak patrze na to jak jest złożone to widze że kolor ścian powinien byc inny...ale teraz i tak nie bede tego zmieniał.

 

Wszystko malowane było pędzelkiem 2 razy na podkładzie szarym farbami Model Master. Czarny to Gloss Black nr. 4695 a jasny to Armor Sand nr. 4711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogóle podziwiam, sklejasz dwa modele równocześnie, ja ( przynajmiej tak mi sie wydaje) bym miał straszy mętlik i wszystko by mi się myliło.

 

Ja też teraz sklejam taką scanię, i tu koledzy miałbym pytanie: Nie stosuje żadnych podkładów. Maluje na niebieski metalik podobny do tych niebieskich części, i jak na złość, element ze schodkami przed bakiem jest na czarno pomalowałem na niebiesko ale to calkiem co innego wyszło a dobrze by było aby było w jednym kolorze. Nałożylem już 2 warstwy. Co teraz trzeba jakiś podkład?? i od nowa na niebieski met.?? Jak trzeba podkład to napiszcie firme, i jaki ma być co mam powiedzieć w sklepie. A jak są podkłady Model Master to od razu mówię że w sklepie gdzie chodze nie ma Model Master.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie składam a raczej składałem 2 modele jednocześnie. Nawet nie miałem z tym większego problemu, niektóre częsci po malowaniu leżały razem i było wszystko ok. Niestety narazie nie mam na to czasu.

 

A co do malowania to ja też najpierw spróbowałem pomalowac te niebieskie drzwi - niebieski plastik - farbami niebieskimi i nic z tego nie wyszło. Najlepiej jednak najpierw na wszystko kłaśc jakis neutralny podkład, mój był matowy szary i tak samo jak farby był Model Master. Nie wiem jednak za bardzo jaki można używac inny żeby to pasowało, je za bardzo się na tym zna ale pewnie ktoś inny się wypowie i Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witajcie! Jak ogromne było moje zdziwienie kiedy znalazłem swój temat sprzed 6 lat! Jak się domyślacie wracam do modelarstwa Planuję dokończyć ten zestaw ucząc się na nim jak najwięcej więc nie wierzę że będzie jakoś idealnie zrobiony. Na razie zbieram sobie narzędzia i cały potrzebny sprzęt. Planuję zakup aerografu i liczę na Waszą pomoc o czym w odpowiednim wątku viewtopic.php?f=40&t=981&start=1740

 

Oglądałem części modelu i moje poczynania sprzed lat i szybko doszukałem się kilku problemów. Na początek - jest jakaś możliwość rozklejenia elementów po tylu latach? Chodzi konkretnie o te "zatyczki" na felgach które przykleiłem do felgi zamiast to osi - teraz nie ma szans na obracanie się kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.