Skocz do zawartości

Scammell Pioneer 2V2S - IBG 1/35


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Na tym modelu próbowałem kilku różnych specyfików do brudzenia i celem było go jak najbardziej usyfić. Używałem zarówno washa MiG Jimenez jak i zwykłej farby olejnej zmieszanej z benzyną. Zrobiłem również imitację rozbitej szyby używając drobnych szklanych kuleczek też miga.  Stosowałem również suchy pędzel i próbowałem modulować nity na dachu. Wnętrze jest również przetarte suchym pędzlem.

 

Model będzie do zobaczenia na Konkursie w Bytomiu.

 

Scammell Pioneer 2V2S

16 Kompania Warsztatowa 1 Dywizji Pancernej 

IBG 1/35

 

 

20230325_000911.jpg

20230325_000920.jpg

20230325_000935.jpg

20230325_000945.jpg

20230325_000954.jpg

20230325_001003.jpg

20230325_001013.jpg

20230325_001116.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duży skok jakościowy względem Twoich wcześniejszych modeli - tak trzymać :super:Widać więcej staranności i nieprzesadzone brudzenie dodaje charakteru. Nie ma się co bać - farby olejne wiele wybaczają kiedy masz pod ręką white spirit, Na każdym następnym próbuj kolejną technikę a wachlarz możliwości będzie się powiększał z modelu na model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Jest duży skok jakościowy względem Twoich wcześniejszych modeli - tak trzymać :super:Widać więcej staranności i nieprzesadzone brudzenie dodaje charakteru. Nie ma się co bać - farby olejne wiele wybaczają kiedy masz pod ręką white spirit, Na każdym następnym próbuj kolejną technikę a wachlarz możliwości będzie się powiększał z modelu na model.

 

Dzięki za słowa uznania! Starałem się go pobrudzić do jednakowej wysokości, zakładając, że górna część pojazdu aż tak się nie brudzi jak dół.

 

Powoli przymierzam się do kolejnego pojazdu w 1/35, ale jeszcze nie wiem co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem o dwóch ajabymach: w miarę możliwości ustawiłbym prosto dwie tylne osie kół bo się rozjechały i trochę kurzu bym rzucił w zagłębienie bieżnika w górnej części koła zapasowego. tak na metafizykę modelarską tam też by się pewnie coś osadziło. Poza tym dla mnie git bo sam pędzlem bym pewnie więcej nie wyciągnął z tego modelu, choć przydałoby się zdjęcie paki żeby się móc się jeszcze do czegoś przyczepić :twisted: No i może jeszcze za mocny suchy pędzel na oponach - łatwe do przygaszenia pigmentem. Sorki że się czepiam ale zaczynam widzieć potencjał to i wymagać będę więcej następnym razem :twisted:

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TAW napisał:

Jeszcze zapomniałem o dwóch ajabymach: w miarę możliwości ustawiłbym prosto dwie tylne osie kół bo się rozjechały i trochę kurzu bym rzucił w zagłębienie bieżnika w górnej części koła zapasowego. tak na metafizykę modelarską tam też by się pewnie coś osadziło. Poza tym dla mnie git bo sam pędzlem bym pewnie więcej nie wyciągnął z tego modelu, choć przydałoby się zdjęcie paki żeby się móc się jeszcze do czegoś przyczepić :twisted: No i może jeszcze za mocny suchy pędzel na oponach - łatwe do przygaszenia pigmentem. Sorki że się czepiam ale zaczynam widzieć potencjał to i wymagać będę więcej następnym razem :twisted:

 

Dzięki, że dostrzegłeś we mnie potencjał na modelarza :szampan1:. Przykurzę górną część koła zapasowego przy użyciu suchych pasteli. Odnośnie kół tylnych, to może coś jeszcze się uda z tym zrobić. Tak wiem, że przesadziłem z suchym pędzlem na kołach, ale wash trochę go ukrył.

 

Coraz mocniej chodzi mi po głowie aerograf, więc możliwe, że mój kolejny ulepek w 1/35 będzie już malowany i ozdabiany właśnie aero, a nie pędzlem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niestety niczego nie wygrał w Bytomiu, ale ładnie się prezentował na stole. Do następnej edycji konkursu popracuję nad oponami i dostanie podstawkę.

 

20230328_200137.thumb.jpg.312b4035aab9cf083d76eee235ea58ad.jpg

 

 

Kupię T-60 z Mistercrafta i przećwiczę na nim kolejne techniki modelarskie, a model i tak się przyda w kolekcji, bo dodają kalkomanie do polskiego egzemplarza. Kolejna w kolejce będzie ciężarówka Bedford od IBG, a potem może samochód M3. Zobaczymy...

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.