Skocz do zawartości

[W] Focke-Wulf Fw190 A-4 (Hasegawa, 1:48)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, takie pytanko do mądrzejszych ode mnie: ten model jest przypisany pod konkretnego pilota, czyli H. Grafa. Może ktoś gdzieś, kiedyś, w czymś „wyczytał”, czy ta konkretna maszyna, za sterami z Grafem, miała podwieszany - może nie zawsze, ale jednak - dodatkowy zbiornik paliwa na spodzie kadłuba?

Haska w swoich wypraskach dała taki zbiornik, ale jest on w instrukcji „wyszarzony” czyli niby nie do użycia w tym konkretnym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dodatkowy zbiornik, jego obecność czy brak to najmniejszy problem jaki jest z zestawem Hasegawy... Choćby tulipan na przodzie - nie wiadomo czy był środkowy górny trójkąt (trzeci) czy nie. Hasegawa konsekwentnie daje dwa na górze ale na dole w jednym zestawie instrukcja pokazuje trójkąty, w drugim już ich brak czyli jak w A-5..... Wracając do zbiornika - na żadnym znanym mi zdjęciu ani wersja A-4, ani A-5 nie ma uchwytu ani zbiornika, przynajmniej ja tego nie widzę.

Edytowane przez RogerM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bardzo fajne zdjęcia, pomieszane A-4 i A-5. Autora wątku będą interesowały te z samolotem z W. Nr. 634 czyli żółte osłony silnika i krótki kadłub. To ja podrzucę jeszcze taką:

 

GrafFw190.jpg

Edytowane przez RogerM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za fotki :piwo:

Tak jak napisał Roger, mnie interesuje „czwórka”, a chyba najlepszym wyróżnikiem jej od A-5 jest to, że… jest lepiej uzbrojona :razz: 

„Piątka” na wszystkich fotkach (znalezionych przeze mnie) ma dwa działka w skrzydłach, „czwórka” ma ich cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Thalgonis napisał:

„Piątka” na wszystkich fotkach (znalezionych przeze mnie) ma dwa działka w skrzydłach, „czwórka” ma ich cztery.

No nie.... Według mojej wiedzy wszystkie Fw 190 Grafa z tulipanami miały 2 działka. Na drugim zdjęciu zamieszczonym przez Pawła widać samolot z tulipanem i z 4 działkami ale on ma filtry na osłonach silnika czyli to jest A-5 z żółtym przodem. Może uzbrojenie było redukowana/dodawane w czasie służby ale jest jescze coś takiego:

 

48-032c.jpg

48-032b.jpg

Edytowane przez RogerM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o to chodzi, zresztą w opisie do kalkomanii Lifelike, które wrzuciłem jest to wyjaśnione 🙂 I teraz dwa zdjęcia, identyfikację wersji (A-4 czy A-5) i ilości działek zostawiam Koledze Thalgonisowi :chytry: :

 

5skLeJV.jpg

Fw%20190%20A_JGr_Ost_1-1P.jpg

Edytowane przez RogerM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RogerM napisał:

Albo żartujesz albo pomyliłeś model lub producenta. Spasowanie kadłuba z osłonami silnika i płatem to jest porażka.

Anie jedno, ani drugie. Robiłem A-8 zaraz jak się pokazał i naprawdę było OK, czego np. nie mogę powiedzieć o P-40E, gdzie podział kadłuba wołał o pomstę do nieba. Tam się dopiero naszpachlowałem i naszlifowałem :benc:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, barszczo napisał:

Oj tam, siadło bardzo dobrze :super:.

Danks_szenkes :)

Nie twierdzę, że się nie da, tylko że nie lubię tego koloru na modelu, bo zanim go położę, to najpierw kilka warstw innych trzeba zapodać pod nim... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.