Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog 1:35 Tamiya


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Na gwiazdkę dostałem od kolegi z pracy (któremu jeszcze raz serdecznie dziękuję!) klasyczny zestaw Tamiya'i w skali 1:35 - czołg M41 Walker Bulldog. Co ciekawe, wcześniej tego zestawu nigdy nie miałem. Córka mnie zmotywowała do zbudowania tego - po prostu wyjęła cążki i zaczęła wycinać koła drogowe z ramki - więc poszedłem za ciosem. Po chwili wahania zdecydowałem się zbudować czołg Armii Republiki Wietnamu (czyli Wietnamu Południowego). Warsztat można zobaczyć tutaj:

https://modelwork.pl/topic/49964-tamiya-135-m41-walker-bulldog-co-to-z-tego-będzie/

a ja zapraszam do galerii:

 

M41_01a.jpg

 

M41_01a.jpg

 

M41_03a.jpg

 

M41_04a.jpg

 

M41_05a.jpg

 

M41_06a.jpg

 

M41_07a.jpg

 

M41_08a.jpg

 

M41_09a.jpg

 

M41_10a.jpg

 

M41_11a.jpg

 

M41_12a.jpg

 

M41_13a.jpg

 

M41_14a.jpg

 

Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem niezły, ma lepsze i gorsze strony, na plus wyraźne zdjęcia i dobry detal, sporo roboty własnej co było widać na warsztacie, ze słabszych stron to moim zdaniem trochę zbyt czerwony  wyszedł, całkiem stłumiony wash, chyba że tak chciałeś, obicia tak średnio, zbyt kontrastowe, szmatka lewituje na lewym błotniku, żółtki przynajmniej śmieszne :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead- bardzo dziękuję za komentarz. Jeśli chodzi o kolor, to mogę powiedzieć, że wyraziłem moją wizję artystyczną 🙂

@bulik58- ja tobie jeszcze raz dziękuję za pomoc. Ten zestaw to jest coś szczególnego - jak został wydany to ludziom chyba szczęka opadała, skoro po tylu latach jednak jeszcze jakoś się broni, a niektóre obszary, jak spawy na wieży albo kratki nad silnikiem wyglądają całkiem ładnie nawet dzisiaj.

Z tym odpoczywaniem to bywa różnie, ale mam już plan na coś z nowszego wypustu, ale też z Wietnamu - już niedługo tajemnica się wyjaśni, niedługo otwieram kolejny warsztat.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Ja obstawiam M48 lub M114

Może innym razem - myślę że niedługo lekko się zdziwisz!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Fajnie wyszedł  i ta czerwona ziemia mi się podoba

Bardzo dziękuję za komentarz i ciesze się, że się podoba! Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hi five tank commander✋✌️

A mi się w tym wykonaniu podoba praktycznie wszystko.

Kolor taki bardzo czołgowy, "prze(t/ż)arty życiem" wyszedł, a często się zdarza, że ktoś wrzuca super malowanie + realistyczny weathering i wash, ale całokształt wygląda tak megasoczyscie jakby ktoś wyciągnął ten sprzęt prosto z gry komputerowej z ekstra grafiką czyli niezbyt życiowo. Może trochę za dużo obić dałeś-jaki kolor użyłeś, chyba nie silver 11 z Humbrola?

Tyle ode mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo dziękuję za komentarz! Obić dałem sporo, bo tak to na zdjęciach widać - chopaki raczej nie mieli czasu ani środków, żeby cały czas wszystko na nowo malować albo zaprawki robić jak w US Army. Obicia są robione kolorem OD (czyli w tym przypadku Humbrol 66) z dużym dodatkiem jasnego szarego i nakładane gąbką, albo jasnozieloną kredką.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 16:35, pmroczko napisał:

Cześć!

Bardzo dziękuję za komentarz! Obić dałem sporo, bo tak to na zdjęciach widać - chopaki raczej nie mieli czasu ani środków, żeby cały czas wszystko na nowo malować albo zaprawki robić jak w US Army. Obicia są robione kolorem OD (czyli w tym przypadku Humbrol 66) z dużym dodatkiem jasnego szarego i nakładane gąbką, albo jasnozieloną kredką.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Dzieki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.