Skocz do zawartości

Humvee Tamiya 1/35


jerzy_k

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny klasyk od Tamiya - M1046 Humvee przerobiony na pojazd postapokaliptycznych nomadów. Widziałem podobną przeróbkę w internetach i na tyle mi się spodobała, że postanowiłem też taki wykonać. Buda zrobiona z płytek polistyrenowych 0,5 mm i drutu miedzianego. Poza tym w zasadzie prosto z pudła.

 

Humvee_1.JPG.77cd9008dea444aa906f87336a566592.JPG

 

Humvee_2.JPG.e2e5bcb36fc35bd7772add3662c23736.JPG

 

Humvee_3.JPG.c01a14833a285447f35cde71d51b3840.JPG

 

Humvee_4.JPG.4024007b7e65017161687ed4dfbe64f9.JPG

 

Humvee_5.JPG.e9b4c920e42ad1951c83012ab1a3c95a.JPG

 

Humvee_6.JPG.c3b58c1dc4f9d4539267d27abd1641f6.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny, efektowny  model zrobiłeś   :0)   , podoba mi się, trochę "figurantów" brakuje :)

 

ps: Ten temat z "Laser creation world" też mi się bardzo podoba, jestem pod wrażeniem ich metod malowania na "wilgotne podłoże"  ....

Może kiedyś zrobię "ich" gaz-a tigra,  jak znajdę albo ktoś wydrukuje mi za rozsądną cenę "post apokaliptyczne" koła, chociaż obecnie ten temat przesunął mi się w kolejce, gdyż wyprzedził go Tigr z systemem łączności i Tigr ze stałą wieżyczką i dodatkowym pancerzem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chorąży napisał:

Ten temat z "Laser creation world" też mi się bardzo podoba, jestem pod wrażeniem ich metod malowania na "wilgotne podłoże" 

Dzięki :) Tak - widziałem go na kanale YT "Laser creation world". Mają więcej pojazdów w stylu post-apo, które pewnie kiedyś będą inspiracją dla moich kolejnych konwersji. Wprawdzie nie mam drukarki 3D ani wycinarki laserowej, ale metodami domowymi też można coś zdziałać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak, domowe metody sa po prostu bardziej czasochłonne,  a co do "natchnienia", to w  sci-fi->(SF)warsztat temat  S.T.A.L.K.E.R - trylogia, Kolega Megapol też podsuwa ciekawe inspiracje, np. ten Jego most moim zdaniem to mistrzostwo :) > To co dłubiesz winetkę do post hammera ?? Figurasów też bez problemu "ubierzesz" w kurtki czy płaszcze przy pomocy chustki papierowej  czy fliseliny z maseczki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ładnie wyszedł, widać tu Twój styl. Dwie uwagi, które bym miał to takie, że maska w Humvee jest z laminatu, więc trzeba uważać z rdzą na niej, a druga sprawa to taka, że można by zrobić okopcenia w okolicy gdzie końcówka rury wydechowej jest tak blisko białej powierzchni - na bank coś by się tam odbarwiło. Czekam na kolejne Twoje projekty i pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.