Skocz do zawartości

Hasegawa 31113 Schwimmwagen & Kettenkrad 1/72


barti94

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2023 o 14:04, barti94 napisał:

 

Myślałem o tym żeby zrobić cały w jednym kolorze :D Pytanie tylko którym? Z prawej wspominany Dunkelgelb  a z lewej kolor Afrika Braun ?

 

IMG_20230519_135736-1.thumb.jpg.13c7110714a7015ce3b3a1070d349e5b.jpg

Trochę późno bo model na finiszu ale może przyda się na przyszłość- oba kolory są poprawne dla DAK, kwestia okresu z którego pochodzi pojazd, pierwotnie dostarczane pojazdy w malowaniu fabrycznym europejskim (c szary) malowano na miejscu takim jak po lewej bardziej żółtym (dunkel gelb), z czasem w fabrykach malowano pojazdy które miały trafić do Afryki i kolor to taki bardziej brązowy jak po prawej (afrika braun).

Jak będzie trzeba to odszukam kiedy jakie farby RAL stosowano, robiłem o nich mały doktorat przy okazji Pz IV F1 z IBG.

Pozdrawiam ww 

 

Ps nazwy kolorów chyba odwrotnie w stosunku do zdjęcia, napisz jakie numery tych Hatak?

 

Edytowane przez wuwumaster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 14:04, barti94 napisał:

 

 

Edytowane przez wuwumaster
Coś tu się pokręciło przy dodawaniu odpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie. Po dłuższej przerwie powracam z gotowym pojazdem Kettenkrad :) Czas troszkę na drobne podsumowanie, podzielenie się różnymi wnioskami. 

 

W dniu 22.05.2023 o 22:06, Baas ArK napisał:

Robisz podkładkę z hipsu (lub czegoś innego cienkiego i płaskiego) i na to rejestracje.

Wzmacniasz (malujesz) przed wycięciem kalki Liquid Decal Film-em Microscale lub czymś podobnym. Na miejsce ułożenia kalek dajesz Decal Adhesive. Przetestowane osobiście.

Zawsze można próbować pozyskać inne.

 

Sprawa pierwsza to oczywiście kalki. Tak jak wspomniałeś kupiłem Microscale i Decal Adhesive. Był to strzał w dziesiątke. Po zastosowaniu tych specyfików z kalkami pracowało się genialnie i na drugim modelu nie sprawiły większych problemów. Jeszcze raz mega dziękuję za poradę :D

 

 

W dniu 28.05.2023 o 19:26, wuwumaster napisał:

 

 

 

Ps nazwy kolorów chyba odwrotnie w stosunku do zdjęcia, napisz jakie numery tych Hatak?

 

 

Lewa to Hataka B305 Afrika Braun a prawa Hataka B244 Dunkelgelb i właśnie w tej ostatniej wykonałem te pojazdy.

 

 

20230610_215816.thumb.jpg.e0db8c0ce064e43089800abedd7aa6ac.jpg

 

20230610_215809.thumb.jpg.455d0280f9ebba58540647f29db77c38.jpg

 

20230610_215523.thumb.jpg.ae72457849387fa83a3d7bc12d0bbee5.jpg

 

I tutaj dwa pojazdy

 

20230610_220010-1.thumb.jpg.11759e2321152c075ac74bfe2b744999.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Baas ArK napisał:

Nie wiem czy nie za grubo pojechałeś z tym piachem :hmmm:.  Wyglądają jakby bardziej przez jakieś błota przeszły (ale to moje osobiste odczucie i nie każdy musi się z tym zgodzić).

 

No niestety zgadzam się z Tobą, nie najlepiej to wygląda. Za dużo tego i miejscami za grubo.

12 godzin temu, barti94 napisał:

I tutaj dwa pojazdy

 

Obejrzyj sobie dokładnie zdjęcia z działań DAK w Afryce i porównaj ze swoimi modelami, a zauważysz różnicę. Pojazdy były głownie mocno zapylone/zapiaszczone, w zagłębieniach/zakamarkach tego piachu miejscami mogło być więcej ale u Ciebie jest tego zdecydowanie za dużo. Spróbuj więc może zdjąć nadmiar tego co nałożyłeś, bo spod tego piachu modeli praktycznie nie widać😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.