Skocz do zawartości

Grumman F6F-5, 1/72, Academy


MVS_Works

Rekomendowane odpowiedzi

A w sumie wrzucę wam jeszcze jedną galerię. Grumman F6F-5 z academy w 1/72. Model zrobiłem w erze starożytnej ale w którym dokładnie roku to tego wam nie napiszę bo zwyczajnie nie pamiętam. W mojej kolekcji jest to drugi model tego samolotu, pierwszym był italeri przepakowany przez revella a trzeciem eduard.  Praca nad tym hellcatem to była sama przyjemność. Części pasowały do siebie bardzo dobrze, nie wymagały przeróbek czy nadmiernego szpachlowania. Jedynymi przeróbkami jakie sam zrobiłem było odcięcie "pylonów" od rakiet, usunięcie tego oprofilowania na zbiorniku paliwa i zastąpienia go kawałkiem drutu.  Kroplową antenę wziąłem z B-25. Malowałem go testorsami, revellem i humbrolem.  Wbrew pozorom zarówno spód samolotu jak i zbiornik były ochlapane jednym kolorem, 147ką jednak z jakiegoś powodu kolor na spodzie samolotu zżółkł (przez lata zastanawiałem się czemu tak się stało i początkowo sądziłem że to lakier nieco zmienił barwę ale jak się okazało później ta farba zostawiona w zamknięciu żółknieje, co było jeszcze bardziej niezrozumiałe gdyż ten Hellcat praktycznie od początku stał w gablocie więc ostatecznie nie wiem czemu się tak stało). Sam zbiornik dokleiłem nieco później. Ogółem polecam ten zestaw bo naprawdę warto go skleić. Tym czasem żegnam się z wami i do następnego.

SAM_3765.JPG

SAM_3766.JPG

SAM_3767.JPG

SAM_3768.JPG

SAM_3769.JPG

SAM_3771.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne malowanie - Urugwaj jak widzę i fajny model. Kiedyś też robiłem tego F6, tyle, w pudełkowym malowaniu.  Bardzo podobny jest zestaw Hasegawy - nie wiem, kto się kim "inspirował". faktycznie, klejenie go jest proste i przyjemne - wszystko pasuje, wszystko się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, WujekAlice napisał:

Bardzo podobny jest zestaw Hasegawy - nie wiem, kto się kim "inspirował".

Większość wczesnych modeli Academy to poprawiona Hasegawa, Hellcat też. A wszystko przez koneksje z firmą Minicraft, która to najpierw współpracowała z Hasegawą, stąd podwójne logo i czasem nazwa (Hasegawa - Minicraft) na niektórych modelach, a potem z Academy (Academy - Minicraft). A modelik zrobiony czysto i miło dla oka, duży plus za malowanie :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.