Jump to content

WujekAlice

Members
 • Content Count

  641
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

WujekAlice last won the day on November 26 2019

WujekAlice had the most liked content!

Community Reputation

113 Excellent

Personal Information

 • Location
  Bieszczady
 • Interests
  piłka nożna, muzyka, SF, historia
 • Occupation
  wolny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Papagei Staffel - i napis "Latam dla kolei", bo Wubke parę razy do bazy wracał pociągiem, zamiast samolotem. JV 44 to była właściwie jedna eskadra, 12 maszyn na stanie, ale sukcesów oszałamiajacych nie mieli ok. 50 zestrzałów w 2 miesiące. Poza tym fajny model i dobrze zrobiony. Mam go w planach ale w 1/72
 2. Co do Króla - nie wiem, czy miał talent do pisania, czy ghost-writera - raczej to pierwsze, chociaż redaktor mu jakiś na pewno pomagał. Ogólnie pisze całkiem nieźle, ma zmysł takiego obrazowego odtwarzania pewnych sytuacji, nie tylko w powietrzu, ale też i z życia na ziemi. To chyba w którejś z jego książek jest scena słynnej "licytacji" w kościele, albo prania koszul w Afryce. Trochę mi do tego obrazka nie do końca pasuje dość przychylna postawa w stosunku do władz z okresu stanu wojennego.. No ale...
 3. Stylistycznie jako gatunek list to reportaż literacki - i tylko nie traktujmy tego jako źródła historycznego. Co nie zmienia faktu, ze czytałem to ze 4 razy. Aha, w filmie "Battle of Britain", w napisach końcowych są podane statystyki, i są dokładnie takie jakie były zgłaszane w czasie wojny. Czyli pewne koloryzowanie trwało lata i lata i nie ma się co Fiedlera czepiać. Natomiast jedna rzecz jest bezsporna - Niemcy dostali od RAFu wjejdol tak dotkliwy, że "zapomnieli" o poważniejszych działaniach ofensywnych na UK do końca wojny.
 4. Lotki oryginalnie miały być chyba białe, ale jako przybrudzone to taki szary pasuje. Fajny warsztat to i fajny model.
 5. Ale momentami z prawdą to nie ma wiele wspólnego - pamiętacie ten fragment jak 303 rozwala w chwilę 6 Messerów? W tym dniu, o tej porze Niemcy nie stracili żadnego myśliwca. Chociaż skłonności do fantazjowania mieli wszyscy piloci myśliwców po obu stronach barykady. Solonin w swojej książce "Na uśpionych lotniskach" twierdzi , ze dokonania myśliwców trzeba dzielić przez 3. biorąc pod uwagę, że 303 zweryfikowano ilość zniszczonych samolotów w BoB do między 44 a 60, to ma trochę racji.
 6. Model fajny, fajnie zrobiony - podoba mi się. Ale z zupełnie innej beczki - oświetlenie chyba za mocne, bo zdjęcia sprawiają wrażenie prześwietlonych i "dają po gałach"
 7. W przypadku tego samolotu tak jest, ale zdarzało się nawet dość często, że E3 dostawały oszklenie jak do E4, np. po jakichś remontach.
 8. Ale Walrus i Swordfish były jednosilnikowe i miały po trzy ramki 😊
 9. To tak widać szwarc mydło i powidło - beletrystyka domieszana do literatury faktu. To jeszcze coś: Autor bardzo znany - bo to przecież bardzo znany aktor, ale ten epizod w jego zyciu znany chyba trochę mniej.
 10. Hm... akurat tego, to nie wiem, czy ksiądz by poświęcił...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.