Jump to content

WujekAlice

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  Bieszczady
 • Interests
  piłka nożna, muzyka, SF, historia
 • Occupation
  wolny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tą dynamiką nie ma co przesadzać - Campbeltown wpakował się we wrota doku, załoga już w niewoli, komandosi się rozbiegli, walki się skończyły, zdjęcie zrobione jest między świtem, a godziną 10:35, kiedy nastąpiła eksplozja. To jest już całkowicie statyczna sytuacja i te gejzery wokół okrętu niespecjalnie tu pasują i przypominają trochę efekty z serialu "Przybysze" - skądinąd świetnego, szczególnie, ze tyłek niszczyciela już siedzi pod wodą, czyli jakiś czas od uderzenia we wrota musiał minąć, czyli woda wewnątrz doku powinna być już spokojna i równa jak blat od stołu. Jeżeli przeciek był, to albo niewielki, albo czasowy i opanowany, bo przy większym o tej porze dnia - na moje oko 8 - 9 rano, bo jest już jasno i kręci się sporo żołnierzy i to chyba oficerów nawet sądząc po mundurach, to by dok poszedł na dno bez eksplozji, albo by sporo "siadł", poza tym coś by było na ten temat w źródłach historycznych. Trzeba pamiętać, że dok został staranowany o 1:34 - czyli dobrych kilka godzin przed zrobieniem zdjęcia, które jest tutaj podstawą dla dioramy. Dlatego "wodę" w doku zrobiłbym na płasko, bez żadnych efektów sączenia się. Nawet - zaryzykowałbym twierdzenie - minimalnych, bo Niemcy to poważny naród i już od rana by nagonili francuskich robotników do roboty, a na zdjęciu tego nie widać. A propos samego rajdu - Angole mieli dużo głupich pomysłów, które realizowali z bardzo dobrym skutkiem.
 2. Czyli nie ma... to tak jak kiedyś mój kolega prowadził wypożyczalnię video - namawiałem go żeby ściągnął jakiś film SF z serii Star Trek - on mi na to - no a kto to pożyczy? Ty , Krzysio, Kangur i pewnie ze dwie osoby jeszcze, a półtorej stówy muszę na to wydać. Tu jest dokładnie to samo - kwota zainwestowana się nie zwróci - chyba, że ktos będzie chciał dłubać amatorsko jakiś szortran. Lepeiej wydać następnego Me109
 3. No to napiszę że nieludzkie tak kazać czekać - człowiekiem chyba jesteś?😋
 4. Pewnie furmankę pieniędzy kosztuje...
 5. A ile się można delektować? Już się podelektowałem, przetrawiłem i chcę jeszcze.
 6. Dwie sprawy: 1) Kiedy ciąg dalszy? bo tutejsze warsztaty zbyt często przypominają amerykańskie seriale - cliffhanger w kulminacyjnym momencie a potem czekaj rok na następny sezon. z tą różnicą, że tutaj to do świętego Dygdy ( co go nie ma nigdy 🙁) 2) Wyciąłeś stanowisko przedniego strzelca - masz tam jakieś inne plany?
 7. Ja rozumiem, że panienki ,ale jak się zaczęło warsztat i to taki to chyba wypadałoby skończyć? Bo tak nie po chrześcijańsku zostawić widzów z wywieszonymi ozorami z ciekawości "co dalej będzie?"
 8. Widzimy, widzimy, już jakieś 8-10 dni temu na ich stronie widziałem te zapowiedzi. No może faktycznie będzie wreszcie porządny Jak 1 - nie licząc tego szortrana z Amodelu. Poza tym dlaczego marketingowe samobójstwo? Kupi się to i to. Odstawić fajki na tydzień i spoko styknie
 9. Zupełny oftop, ale nie mogłem się powstrzymać Właśnie oplułem ekran ze śmiechu, bo dyżurny forumowy cenzor (pewnie automatyczny) ocenzurował mi odmianę czasownika "abstrahować"
 10. Trochę abstra:bip:esz od punktu odniesienia...
 11. Właśnie - pierwsze lepsze, które akurat nie do końca pasuje jako argument za. A tutaj chyba nie tyle gra świateł co ewidentne różnice w samej fakturze farby. Poza tym pancerka i lotnictwo to jednak dwie różne rzeczy.
 12. Czy uważasz, że zardzewiały T34 dobrze naśladuje rzeczywistość? Czy czołgi w użyciu rdzewieją? Czy w ogóle rdzewieją? Chyba tylko spalone - a ten na takiego nie wygląda. Koło mnie stoi taki na podwórku jednostki wojskowej i rdzy na nim nie widać, a nikt się nim specjalnie nie zajmuje. Tak, że pomysł z zardzewiałym czołgiem, jako tym przykładem "właściwego" malowania, godnego przytoczenia uważam za, delikatnie mówiąc, średni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.