Jump to content

WujekAlice

Members
 • Content Count

  824
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

WujekAlice last won the day on November 26 2019

WujekAlice had the most liked content!

Community Reputation

146 Excellent

Personal Information

 • Location
  Bieszczady
 • Interests
  piłka nożna, muzyka, SF, historia
 • Occupation
  wolny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak z ciekawości - pytanie do miejscowych szczególarzy - a jak te wypraski mają się do rzeczywistości?
 2. No właśnie - męczę - a lepienie ma być przyjemnością.
 3. Rewelia, do tego w 1/72...? Tylko zdjęcia trochę prześwietlone.
 4. Wilga Amodela jest taka, że powinni do niej dodawać w pakiecie flaszkę Stolnicznej, albo paczkę klonów (Clonazepam), dla obniżenie poziomu wk..wu żeby modelarza szlag nie trafił przy klejeniu
 5. Wracam z bana, a tu mój ulubiony warsztat się ruszył Miłe.
 6. O kalkach Zwiezdy się nie wypowiadam, bo mam Revella. Nie wiem, jak znawcy się wypowiadają o Jaku 3 , który tez MC pakuje. Pamiętam, że kleiło mi się go bardzo dobrze.
 7. Jak 3 to snap-kit Zwiezdy. Lepszego nie ma. Teraz też Revell go pakuje. Jest też Heller, ale już dosyć wiekowy, tyle, że wcale nie taki najgorszy i tani - teraz go MC pakuje. MC też sprzedaje Iła 4 - model bardzo porządny, do tego w bardzo porządnej cenie. Lepszego nie ma, bo innego nie ma. Jaki 9 to swego czasu ktoś zza wschodniej granicy robił - Tako/Doko/Roden/ICM - ja mam Jaka 9T ICMu - no żadna rewelia. Jaka 1 dawno temu robił A-Model, ale to był ciężki short-run. Zresztą A-Model robił/robi bardzo dużo samolotów radzieckim z okresu II wojny. Min Jaki 2, 4 i 6, aha, Jaka 6 MC nie polecam. Po 2/U2 robi ICM i jest to dobry model. można trafić czasami Po2 z Modelista (chyba...?) który może nie jest lepszy, ale za to tam można zrobić wersji od groma, min. na pływakach i salonkę. Mig 3 to tylko nasz RPM - kształt się zgadza. A u innych z tym słabo. Iłów 2 jest od cholery - Iła 2 robi Smer w dwóch wersjach - na kołach i na płozach. Moim zdaniem jest dobry. Dwuosobowe Iły 2M robi KP, ale podstawą są tam wypraski Smera - moim zdaniem jak najbardziej dają radę. Ił 2M3 - Tamiya, a wersje "specjalistyczne" min. z działkami 37mm - to Roden/Toko. Co do Łaggów 3 całą rodzinę robi Roden - ale sklejalność mocno średnia. Ł5, Ła7 - no to Eduard robi. A co do sklejalności - Jaki 3 - oba, Ił4 MC - a reszta to albo nie robiłem ,albo robiłem i trzeba było szpachlą i pilnikiem popracować.
 8. Moses, spoko - skończyliśmy. A w temacie: Revell planuje wypust nowego Ju88, zapowiada się ciekawie... http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=13131
 9. Czyli jest nas dwóch. O podobnym zdaniu.
 10. Bardzo porządny model. I wypraski i robota. Twój wyrób?
 11. Zawsze możesz powiedzieć, że jesteś fanem BVB Dortmund. Oni też jak cmelaki wyglądają
 12. Wiesz co była taka dyskusja, w której kilka osób, które twierdziło, że 80 peelnów za full wypas version to za dużo zostało zakrzyczane przez osoby, które twierdziły, że cena OK. I że trzeba popierać polski biznes. I tak szukam tych co tam wtedy tak głośno krzyczeli i się pytam czy kupili.
 13. Te wzmocnienia za fotelem to mają być rurki a nie listwy. Weź frezik i ładnie to zeszlifuj, albo zrób od nowa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.