Jump to content

Bristol Beaufighter TF.X, Airfix 1/72

Omlet
 Share

Recommended Posts

A więc stało się - przyszedł czas na mój pierwszy model (redukcyjny, nie "w ogóle") od... nie wiem, 25-30 lat?

Zobaczymy jak źle może pójść!

Oto większość "gratów" na jednym obrazku:

items1.thumb.jpg.6d01ce55c3c6a488116f00829afcbc33.jpg

Do tego jest więcej pilników, więcej pędzli, farby akrylowe niekoniecznie modelarskie, papiery ścierne do 7000 włącznie. Znajdą się też farby olejne do zrobienia "syfu" :D

Jedyne czego nie ma to pasy bezpieczeństwa - zestaw zawiera pilota i obserwatora, których nie zamierzam używać - w życiu nie pomaluję ich dobrze. Tak więc spróbuję jako-tako dorobić pasy na fotelach. I tu się od razu rodzi pytanie - dysponuje ktoś fotografiami obu foteli z Beaufightera? Widziałem gdzieś fotel obserwatra - goła zielona blacha, przynajmniej w wersji XXI...

Jedyne (poza ogólną katastrofą) czego się obawiam to werniksy - ale przetestuje je na czymś innym, zobaczę czy warstwa nie będzie za gruba. Na szczęście już je miałem i w sumie byłoby bardzo OK gdyby się do modelarstwa nadały. Okaże się.

Konkretniejszy start w poniedziałek!

EDIT: ah, jeszcze jedno pytanie - jak się farby vallejo zachowują przy nanoszeniu pędzlem na "goły" plastik, bez podkładu?

Edited by Omlet
  • Like 1

1 godzinę temu, Omlet napisał:

Jedyne (poza ogólną katastrofą) czego się obawiam to werniksy -

najpierw wez za pilnik

Farby i wszystkie verniksy na koniec

a plus masz za wziecie Beau do roboty

Edited by BRAVO112

3 godziny temu, Omlet napisał:

EDIT: ah, jeszcze jedno pytanie - jak się farby vallejo zachowują przy nanoszeniu pędzlem na "goły" plastik, bez podkładu?

Ja maluję pędzlem i vallejo color, ale używam do małych elementów, np. fotele. Raczej używałbym podkładu. Masz dobry podkład (tamka w spray), łatwy do nanoszenia także ja bym używał podkładu. 

Obserwuję relację, miałem go w planach, ale jednak wolę coś bardziej współczesnego.

• Thanks 1