Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter TF.X, Airfix 1/72


Omlet

Rekomendowane odpowiedzi

A więc stało się - przyszedł czas na mój pierwszy model (redukcyjny, nie "w ogóle") od... nie wiem, 25-30 lat?

Zobaczymy jak źle może pójść!

 

Oto większość "gratów" na jednym obrazku:

items1.thumb.jpg.6d01ce55c3c6a488116f00829afcbc33.jpg

 

Do tego jest więcej pilników, więcej pędzli, farby akrylowe niekoniecznie modelarskie, papiery ścierne do 7000 włącznie. Znajdą się też farby olejne do zrobienia "syfu" :D

 

Jedyne czego nie ma to pasy bezpieczeństwa - zestaw zawiera pilota i obserwatora, których nie zamierzam używać - w życiu nie pomaluję ich dobrze. Tak więc spróbuję jako-tako dorobić pasy na fotelach. I tu się od razu rodzi pytanie - dysponuje ktoś fotografiami obu foteli z Beaufightera? Widziałem gdzieś fotel obserwatra - goła zielona blacha, przynajmniej w wersji XXI...

 

Jedyne (poza ogólną katastrofą) czego się obawiam to werniksy - ale przetestuje je na czymś innym, zobaczę czy warstwa nie będzie za gruba. Na szczęście już je miałem i w sumie byłoby bardzo OK gdyby się do modelarstwa nadały. Okaże się.

 

Konkretniejszy start w poniedziałek!

 

EDIT: ah, jeszcze jedno pytanie - jak się farby vallejo zachowują przy nanoszeniu pędzlem na "goły" plastik, bez podkładu?

Edytowane przez Omlet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hmmm, z tego co dotychczas wyczytałem to mk.X miał raczej zdemontowane karabiny maszynowe...

Edytowane przez Omlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Omlet napisał:

Jedyne (poza ogólną katastrofą) czego się obawiam to werniksy -

najpierw wez za pilnik

Farby i wszystkie verniksy na koniec

a plus masz za wziecie Beau do roboty

Edytowane przez BRAVO112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Omlet napisał:

EDIT: ah, jeszcze jedno pytanie - jak się farby vallejo zachowują przy nanoszeniu pędzlem na "goły" plastik, bez podkładu?

Ja maluję pędzlem i vallejo color, ale używam do małych elementów, np. fotele. Raczej używałbym podkładu. Masz dobry podkład (tamka w spray), łatwy do nanoszenia także ja bym używał podkładu. 

Obserwuję relację, miałem go w planach, ale jednak wolę coś bardziej współczesnego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.