Jump to content

marskan

Members
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marskan

 1. Film rewelacyjny !!! I wcale nie uważam, że jest za krótki. Jego długość moim zdaniem jest idealna. Może gdyby model był bardziej zdetalowany to film mógłby trwać o 5 minut dłużej, ale nie aż pół godziny. Podoba mi się, że wstawiłeś opis zastosowanej chemii i sposób w jak to zrobiłeś. Uważam, że wykazałeś się kunsztem tak modelarskim jak i montażysty filmowego i reżysera w jednym. Czekam na kolejne filmy, ja akurat modeli w 1/72. Pozdrawiam
 2. Myślałem, że to 1/48 i dopiero ostatnie zdjęcie - z buteleczką kleju - skłoniło mnie do sprawdzenia w nagłówku postu jaka to skala. Piękny model, doskonałe wykonanie.
 3. Świetny model !!! Podoba mi się dbałość o detale przy wykończeniu: zacieki, kurz, rdza..itd. Fajny. Widać, że trochę pojeździł.
 4. Rozcieńczam, bo wtedy mam większą kontrolę nad nanoszeniem - być może dałoby się bez rozcieńczania - jednak nie testowałem. Używam rozcieńczalnika HATAKA, kupiłem bo mam też troche farbek tej firmy. Możliwe jednak, że rozcieńczalniki inny producentów też będą się nadawały - zwłaszcza te stosowane przez Ciebie do Humbrolli.
 5. Hataka ORANGE - mała buteleczka 17ml, co w przypadku modeli w 1/72 wystarczy Ci na kilka modeli kosztuje ok. 14 zł. Ja jestem z niego zadowolony. Hataka Hobby HTK-XP07 Matt Lacquer Clear
 6. Dobrze, że na zdjęciu położyłeś zapałkę. Na zdjęciach modeli tej skali warto to robić, bo wtedy dopiero widać jak są małel i można docenić wysiłek modelarza związany z uzyskaniem realnego ich wyglądu. Model bardzo fajny.
 7. Fajnie zrobione rozjaśnienia, rdzawe odpryski, ale są też i w kolorze rozjaśnionego podkładu, rdzawe zacieki, błoto z umiarem. Nic nie przesadzone moim zdaniem. Jak ktoś tak robi pierwszy czołg w tej skali to zachęcam do robienia kolejnego, bo spodziewam się rewelacyjnych modeli. Ten mi się bardzo podoba. Model jest świetny. Gratulacje.
 8. Ja robię wszystko tak samo z tą małą różnicą, że nie kładę na gazetę - ale nie sądzę, aby w tym był jakiś problem. Jeżeli kalka nie chce pływać nakładam pędzelkiem kilka kropli płynu więcej. Może po prostu za cienko smarujesz płynem "pod" i on zbyt szybko wysycha ? Nie wiem jak to wytłumaczyć inaczej. Ja w Twoim opisie nie widzę błędów, więc to jedyne co mi przychodzi do głowy.
 9. Fantazję i pieniądze. Skompletowanie tego kosztowało niemało, więc rozumiem oczekiwania właściciela na zwrot takiej inwestycji - bo skoro nie sklejał to chyba tak można to potraktować. Nie wiem, czy dobrze zainwestował, ale pewnie bawił się dobrze w tym czasie.
 10. Model fajny. Widać sporo włożonej pracy. Świetne figurki - ich twarze mają jakiś wyraz, a nie tylko namalowane nos, oczy i usta. Podoba mi się. Gratulacje.
 11. marskan

  Wraki z Donbasu

  i jeszcze jeden...
 12. marskan

  Wraki z Donbasu

  Szukając zdjęć T-72 trafiłem na wraki z Donbasu. Każdy z nich to pewnie tragedia załogi. Z punktu widzenia modelarza to jednak temat na dioramę z ciekawym weatheringiem.
 13. Dzięki Co do UM, to pewnie decydują o tym koszty produkcji. Taniej wyprodukować do wszystkich jednakowe podwozie niż je różnicować. Część modelarzy nie zorientuje się jakie powinny być a danym modelu, a świadomi wybiorą inny model, albo dokupią koła. Mnie podoba się oferta UM, mają dużo ciekawych pojazdów - niektóre chyba nawet niedostępne w tej skali u innych producentów.
 14. Jakby robiło się karykatury modeli to ten by był całkiem udaną z tymi ogromnymi sterczącymi cylindrami, a patrząc na wielkość śmigła to mógł on służyć w domu za wentylator podczas upałów
 15. Fajny. Ciekaw jestem dalszych działań.
 16. O... będzie się tutaj działo ciekawie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.