Skocz do zawartości

T-34/85 1:35 Zvezda


erykko

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek kilka zdjęć z zawartości pudełka:

 

7b7c60e012a5269a.jpg

 

e740e5300dac6ded.jpg

 

6948827ec4cd2625.jpg

 

e4b2ce4c4f910dd5.jpg

 

47d3f3911357a195.jpg

 

e2c9e462d035b396.jpg

 

baa4ea12f7b59fdf.jpg

 

a77ffc530de0a912.jpg

 

Najbliższych postępów z prac spodziewajcie się w sobotę, bo wtedy będę miał 2 dni wolnego od szkoły (już tęsknię do wakacji). Wątek specjalnie założyłem, bo mam nadzieję, że mi pomożecie, ja w końcu w tym temacie dopiero raczkuję.

 

A co do mych pierwszych wrażeń, plastik dość dobrze odlany, mało nadlewek, a te które są to tylko na większych elementach (całkowite przeciwieństwo MasterBoxa). Podoba mi się także kilka szczegółów, a mianowicie to, że zastosowano od razu fakturę metalu i wykonano spawy, więc nie będę się musiał męczyć przynajmniej w tej części. Nie spodobało mi się natomiast to, że kalki nie mają na sobie żadnej bibułki (może tylko mi się trafił taki wybrakowany zestaw). Co do farbek to kupiłem te polecane w instrukcji Model Master Dark Green i Flat White, a malować na razie będę pędzlem. Do tego mam jakiś metalizer z Model Master (jeszcze nie wiem do czego mi się przyda akurat w tym modelu). Pozdrawiam i czekam na jakieś pierwsze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie

cb6d930078f4bf08.jpg

to mój T34/76 ale tej samej ZVEZDY - kadłub jest ten sam

malowany w 100% pędzlem

 

jestem za tym modelem, jego cena jest rozsądna i jest dość szczegółowy

jego bardzo słabą stroną są gąsienice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu model sklejałem. Jakość wykonania całkiem całkiem. Jeżeli co do faktury na wieży to po złączeniu połówek będzie widoczna linia łączenia. W związku z tym musiałem wykonać fakturę od nowa szpachlą. Jak by mi dziś przyszło od nowa składać wykonał bym fakturę rozpucholem nitro. Dotyczy to zarówno wieży jak i blachy walcowanej na kadłubie. Efekt godny polecenia. Powyższa metoda opisana jest w dziale tajniki modelarstwa. Co do kadłuba i wanny. To jak będziesz te dwa elementy łączył to wanna jest za krótka w stosunku do kadłuba o jakieś 1-2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski nie są strasznie płaskie, ale uważam że za taką cenę nie można się spodziewać fajerwerków, bo nie jest to klasa najwyższa (czyli np. Dragon ). Ja się nawet na nic takiego nie nastawiałem, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony, przynajmniej jeśli chodzi o jakość. Myślę, że jeśli ktoś lubi pancerkę w przedziale cenowym do 60zł to może sobie kupić Zvezdę i nie będzie miał wyrzutów sumienia (jakie ja miałem przy Master Boxie).

 

Mam do Was pierwsze pytanie, a związane jest to z tym że planuję rozpocząć składanie zgodnie z instrukcją, czyli od kół. Czy mogę pomalować koła wcześniej? Bo później, gdy już będą przyklejone obawiam się, że nie będę miał do nich dobrego dostępu-tym samym malowanie nie wyjdzie zbyt estetycznie. Prosiłbym Was także o jakiś sposób jak dokładnie namalować bandaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was także o jakiś sposób jak dokładnie namalować bandaże.

 

Pędzelek 00 i jedziesz Ja w każdym razie tak robię- maluje bandaże ręcznie , chociaż posiadam aero. Możesz koła pomalować gdy już będą przyklejone, ja przy tym nie napotykam żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli ktoś lubi pancerkę w przedziale cenowym do 60zł to może sobie kupić Zvezdę i nie będzie miał wyrzutów sumienia

Lepiej kupić Trumpka, cena też około 60zł, a jakość jednak lepsza.

Pędzelek 00 i jedziesz Smile Ja w każdym razie tak robię- maluje bandaże ręcznie , chociaż posiadam aero. Możesz koła pomalować gdy już będą przyklejone, ja przy tym nie napotykam żadnych problemów

Dokładnie, sposób najłatwiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malujesz na czarno a potem korzystajac z "kolkownika"

do geometri dobierasz srednice i psikasz i gotowe

 

latwo i bez stresow

Pisałem już wcześniej, że nie posiadam aerografu.

 

Lepiej kupić Trumpka, cena też około 60zł, a jakość jednak lepsza.

To chyba przez moją sympatię do Rosji i Rosjan. Jeśli mam wybór to zwykle wybieram poczciwego ruska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, robię dziś małą aktualizację, poniżej przedstawiam kilka zdjęć.

 

Oto pierwsze bandażowanie, wszystko będzie poprawione, będę się wspomagał taśmą maskującą (reszta kół też pomalowana, ale do zdjęcia wziąłem tylko dwa).

e9d8b4a0f173d379.jpg

 

Jak widać nie obeszło się bez szpachli, nie wyszło mi to najgorzej, mimo że po raz pierwszy podszedłem do tego bardziej poważnie.

ab83c816fc200928.jpg

 

d1a1cf30b79944b5.jpg

 

d3543e526cc6acb4.jpg

 

Czekam na jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół ja posiadam areo i robię tak składam koło nabijam na pret do szaszłyków maluje bandaż na panzergrau jak wyschnie to zdejmuję biorę kółkownik areo i maluję środek ,kiedys robiłem tak jak koledzy piszą u góry ale teraz jestem leniwy i mi się nie chce.

Co do twoich kół to ja bym jeszcze wzią pedzelek i lekko przejechał ten wystający pierścień na zielono bo troche go pomalowałeś czarnym i wtedy będzie ok. Teraz czeka cie trudna operacja przyklejenie płyty tylnej spasoj ją dokładnie z dolna i górna cześcią albo nawet jak ja przyklej najpierw do dolnej cześci kadłuba i potem przyklejając góre do dołu przyklej te płytę do góry.

Jak to zrobisz poinstułuje cie jak przykleić koło napinające tak zeby nie miec kłopotów z gąskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich kół to ja bym jeszcze wzią pedzelek i lekko przejechał ten wystający pierścień na zielono bo troche go pomalowałeś czarnym i wtedy będzie ok.

Właśnie o tym myślałem pisząc, że jeszcze popracuję nad kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedziałem i poprawiałem koła, a dzisiaj od rana dłubałem po trochu, poniżej efekty mojej pracy.

 

d62f2c645f19c691.jpg

 

4475818f490c6e27.jpg

 

dfd46d2f5323ffbb.jpg

 

Oczywiście zostało do zrobienia mnóstwo szczegółów, do tego trzeba oszlifować miejsca łączenia, a także miejscami użyć szpachli.

 

A oto co wczoraj zepsułem:

739faff24649676c.jpg

Było już późno jak malowałem wannę, farba zostawiła jakieś grudy (chyba dlatego, że jej nie rozrabiałem-na kołach też nie była rozrzedzana, a wyszła w porządku). W związku z tym mam do Was pytanie: jak się tego pozbyć? Słyszałem, że Kret działa tylko na farby Humbrol, a ja malowałem Model Masterem. Doradźcie coś, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak nie masz nic do powiedzenia to się nie wypowiadaj.

 

A jak nie masz lepszych fotek to nie wstawiaj żadnych Seb ma całkowitą rację. Na Twoich zdjęciach nie widać nic poza ogólnym obrysem bryły czołgu i na ich podstawie naprawdę trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wprowadzajcie takiej miłej i przyjemnej atmosfery

ja dodam dwie może trzy sprawy

1.kup gąski bo mój t-34 podobał mi się dopóki gąsek nie założyłem

2.opisz może na czym polega problem bo ja nie zrozumiałem

3.dodawaj zdjęcia bo lepszy rydz niż nic

ja będe wiernym widzem i kibicem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi kup lepszy aparat,

Do zrobienia dobrego zdjęcia nie potrzebujesz superdrogiego bajeru z wodotryskiem i innymi bzdetami.

Po pierwsze każdy obiektyw ma minimalną odległość z jakiej ustawi ostrość. Chodzi o to, że jeśli fotografowany przedmiot jest za blisko obiektywu to aparat nie ma możliwości poprawnego ustawienia ostrości. Jeśli nie znajdziesz tej odległości w instrukcji, to spróbuj robić zdjęcia z ok 50 cm i potem kadruj.

Po drugie oświetlenie. Staraj się aby fotografowany element był równo oświetlony tzn nie stawiaj go tak aby źródło światła np okno było z boku. Możesz doświetlać model kierując na niego jakąś lampę, ale pamiętaj żeby nie była zbyt blisko modelu, bo będzie się światło odbijać i wyjdą jasne plamy.

Potrenuj, a powinno być lepiej. Z resztą o fotografowaniu modeli jest gdzieś osobny temat. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tym kretem, ale to dopiero w okolicach soboty lub niedzieli. Jakie mi proponujesz gąski? Metalowe są trochę za drogie (ok. 100 zł za komplet do jednego modelu), Może dasz jakiś namiar na plastikowe, to bym obczaił nr seryjny i kupiłbym w sklepie w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.