Skocz do zawartości

[W] Panzerkampfwagen I Ausf.A - Ausf.B (Takom. 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Thalgonis napisał:

Taka „ciekawostka” :evil: - uważajcie jak będziecie kupować coś od Takoma: jakiś ujek pozamazywał flamastrem wszystkie swastyki na zestawie kalek… Niestety, dopiero teraz to zauważyłem :cry:

PS. na szczęście mam gdzieś pozostałości kalek po innym modelu Afrika Korpa, gdzie będzie ich symbol

 

Ha ha ha, co za wspaniałe czasy!! Nic nie wolno. "Pani Wychowawczyni" nie daje o sobie zapomnieć i jak trzeba to da linijką po łapach . I to w Polsce tak? Może to to leżało przez jakiś czas na półce w Niemczech, tam robią takie rzeczy. A kalkomanie swastyk do samolotów na tamten rynek są drukowane w dwóch częściach, żeby było "prawilnie".

 

W latach 90-tych wszystkie polskie czasopisma modelarskie dawały np. figurki SS-mannów na okładkę i nikomu to nie przeszkadzało. I to były normalne czasopisma, a nie jakieś tam rewizjonistyczne. A dziś to nie wiem... "Pani Wychowawczyni" chyba by migreny dostała jakby coś takiego zobaczyła.

Edytowane przez Mr_X
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak lata temu w Niemczech wszystkie swastyki na opakowaniach były pozamazywane, co rozumiem, ale żeby kalki zamazywać? To już jakieś przegięcie. 
 

Poprawność polityczna która obecnie nastała, poszła w znaczną skrajność co kompletnie wszystko wypacza. Teraz jak ktoś coś schrzani, to nie wolno go opieprzyć bo jeszcze  obrazisz jego uczucia. Hehm. O tempora, o mores!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Evildead napisał:

No i naziści to kosmici byli😂

 

To było państwo Nazizja, ew. Nazilandia (nie mylić z Nową Zelandią).

 

43 minuty temu, SFModel napisał:

Poprawność polityczna która obecnie nastała, poszła w znaczną skrajność co kompletnie wszystko wypacza. Teraz jak ktoś coś schrzani, to nie wolno go opieprzyć bo jeszcze  obrazisz jego uczucia. Hehm. O tempora, o mores!

 

Ja się dowiedziałem jakiś czas temu, że w starych Jamesach Bondach jest straszny rasizm, bo Connery krzyknął do czarnego "Weź moje buty!", a Roger Moore w Indiach pieniądze z samochodu do tłumu wyrzucał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taki szkrab. Wiem, że Tygrys i Pantera to must have każdego modelarza tej tematyki, ale zdecydowanie są ciekawsze obiekty. Na półce mam ponad 40 modeli do sklejenia, ale ani jednej Pantery czy Tygrysa. 
 

A wracając do twojego modelu, to wygląda całkiem fajnie. Przyzwoicie i poprawnie. Szkoda, ze nie dodałeś mu jakiś smaczków. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki „zestawik” mógłby być? Znalazłem fotkę, na której widać, że jakiś stelaż na kanistry jest na płycie czołowej, więc robili takie fiki-miki... Co do kocyka na tyle: jak to mogło być kolorystycznie? Teoretycznie może było standardowo jak u szkopów - na zielono. W końcu jak się okrywali w nocy (na pustyni zimno) to wsio rawno było jakim kolorem, i tak nic nie było widać :szczerbol:

panzer_I - 25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Thalgonis napisał:

Dzięki :piwo:  

Smaczki... A co można wsadzić na pakę na pustyni? Ani roweru, ani TV, ani kibla jakowegoś... :szczerbol:  No, ew. jakieś kanistry z wodą...

 

Wszelkiej maści kanistry na wodę ,paliwo ,koce plandeki i inne garnki ,patelnie

Jak chcesz dać te kanistry to raczej z tyłu pojazdu.

 

 

IyAfueL.png

Edytowane przez KrzychuP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.