Jump to content

Trumpeter 1/72 Antonov An-2TD "Wiedeńczyk"

szyszka
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, to będzie 2 model nad którym teraz pracuje, czyli sławny An-2 Wiedeńczyk!

Krótka historia:

W kwietniu 1982r. An-2TD o numerze 7447 wystartował z lotniska Kraków-Balice i miał lecieć po spadochroniarzy których miał desantować na pustyni błędowskiej, lecz zamiast tego piloci zabrali swoje rodziny i uciekli do Wiednia.

W pudełku trumpetera znajdują się 3 ramki szarego plastiku i jedna przezroczysta.

Żeby zrobić to piękne malowanie, zakupiłem dodatkowe kalkomanie od ModelMaker.

!jeśli ktoś będzie wie jakiego koloru jest kokpit wiedeńczyka to bardzo proszę o informację!

wiedenczyk.jpg

953f853e2253f40f5a347c3fd6fe3cae.jpg

an2_wiedenczyk.jpg

Edited by szyszka
  • Like 6

Wnętrze pomalowane, połówki kadłuba sklejone, pomalowałem również silnik na czarno i zrobiłem drybrush kolorem srebrnym.

Skrzydła pomaluje przed przyklejeniem, żeby było trochę łatwiej

IMG_20230804_114423.jpg

IMG_20230804_114427.jpg

IMG_20230804_114432.jpg

• Like 1

Wiem, że to jeszcze daleko, ale zwróć uwagę, że w tym malowaniu miał dwa różne wzory szachownic i rejestracji.

• Like 1

1 godzinę temu, jachud3 napisał:

Nierówno skleiłeś osłonę silnika - zwróć uwagę na uskok od wewnątrz.

To już nie zależy ode mnie😕 osłony silnika są nierówne w moim zestawie, ale to nic czego nie naprawi pilnik i trochę uwagi

Tutaj elementy skrzydeł, każdy z tych zaczepów trzeba przykleić co jest dosyć trudne.

Klapy miały na sobie dużo nadlewek co już zostało spiłowane 

IMG_20230804_141705.jpg

• Like 1

• 1 month later...

witam, dawno nic tu nie wstawiałem ale to dla tego że prace nad antonovem zostały wstrzymane na rzecz nieco większych projektów jakim jest F-14 i Lim-2 oba w skali 1/48.

Warsztat zostanie wznowiony kiedy skończe jeden z dwóch wyżej wymienionych modeli.