Skocz do zawartości

Hataka Blue - nie schnie


Czterogwiazdkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pomalowałem kołpak śmigła farbą Hataka BL101 MINI BLUE-LINE rozcienczoną HTKXP01. Jako podkładu użyłem Mr. Surfacer 1200. Problem jest w tym, że farba nie chce wyschnąć. Cały czas się lepi. Próbowałem suszyć pod żarówką promiennikiem i nic. Pomalowałem potem lakierem H-020 i nic. Nadal się lepi. miną już miesiąc od czasu gdy malowałem tą farbą i nadal się lepi. Czy jest jakiś sposób, żeby to utwardzić? No, i dlaczego tak się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze partie hataki miały niedopracowaną formułę. Producent wymieniał je bez problemu.  Zmyj farbę zmywaczem do akryli WAMOD i pomaluj jeszcze raz.  Farbę rozcieńcz zwykła czystą wódką....... Jak to nie pomoże farbę po prostu wyrzuć Generalnie teraz wszystko jest OK, najlepsze są farby serii C- pomarańczowe.

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności jaką farbą jest Hataka blue. Zapewne albo czysto akrylowa albo akrylowo winylowa. Na rozpuszczalniku wodno alkoholowym. Farby tego typu powinny się normalnie utwardzić na skutek odparowania rozpuszczalnika. Wtedy żywica, zarówno akrylowa jak i winylowa sieciuje (zastyga). Skoro próbowałeś grzania, to nie sądzę aby rozpuszczalnik nie odparował. W związku z tym winiłbym żywicę. Albo zanieczyszczona, albo nieprawidłowy skład - trudno coś stwierdzić. Pomaluj ta farbą jakieś plastikowy złom i zobacz czy to samo się dzieje.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie rozmieszałeś prawidłowo farby - wtedy nadmiar medium w miksturze sprawia, że pomalowana powierzchnia schnie bardzo, bardzo  długo. Sprawę mógł spotęgować firmowy rozcieńczalnik, który jest umiarkowanie udanym produktem. Co gorsza, w zależności od partii różniącym się właściwościami. I tutaj mogła ci się trafić butelka z nadmiarem substancji opóźniającej wysychanie. Bo ten rozcieńczalnik to w sumie z myślą o (daremnych) próbach używania winyli Hataki w aerografie. Tymczasem Hataka Blue line doskonale współpracuje po prostu z wodą. Zwykłą kranówą. I wtedy jest jedną z lepszych farb do aplikacji pędzlem - pod względem właściwości. Zresztą, krótko po tym, gdy trafiły na rynek, przygotowałem mały test, który - przyznaje, zaskoczył mnie rezultatami

 

P3100010.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.