Skocz do zawartości

Który F-15 ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Temat wymaga chyba zaktualizowania, bo ostatnie tego rodzaju porady znalazłem na forum były sprzed 10 lat.

Chodzi o wersję C i E, bo EX chyba na rynku nie ma - wyłączając Hasegawę, czytałem, że to "oszukiwana" wersja EX.

Skala 1:72, bo to duży samolot, 1:48 to kawał byka i cena mocno zniechęca. Jednak nie odrzucam definitywnie tej skali.

Najważniejszym "parametrem" obok zgodności co do kształtu i wymiarów jest składalność.

Do rzeczy:

GWH - czytałem o problemach z wypraskami, które zawierały wiele błędów, było to jakiś czas temu a jak jest teraz ?

Revell - chwalony wszem i wobec, ale praktycznie niedostępny.

Hasegawa - podobno przyzwoite i bardzo tanie modele, ale jak patrzę na wiek wyprasek (wg. scalemates), to......

Academy - ludziska piszą, że złe kształty.

Hobby Boss - nie wiem

Absolutnie daleki jestem od "masochizmu" modelarskiego, nie będę wydawał paru stówek na dodatki. Modele robię głównie "w locie", podwozie jest nieistotne, za to uzbrojenie w tym wypadku jak najbardziej.

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

GWH - czytałem o problemach z wypraskami

jeżeli mowa 1/48 to niedługo po premierze pierwszego zestawu czyli B/D wypuścili prawili większość błędów i dorzucili do zestawu skorygowane wypraski. Późniejsze wypusty już chyba nie  miały tych problemów.  W sumie fajny model ale dosyć upiedliwy w budowie.  Uzbrojenie natomiast bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Wojtu204 napisał:

W 1/72 niedługo ma się ukazać J, a w niedalekiej przyszłości C z FineMolds - może być najlepszy z nich wszystkich 😉 

Ja mam wciąż dylemat nad 48 - czy brać J/DJ Hasegawy (i ładować w dodatki typu blaszki i żywice), czy polować na GWH 🤔

F-15C i D to zapowiedź na rok 2024. Jeszcze kilka miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jl napisał:

 

F-15C i D to zapowiedź na rok 2024. Jeszcze kilka miesięcy :)

Ale to FineMolds - świetni są, mam od nich F-2, chętnie poczekam.

5 godzin temu, hellvis napisał:

jeżeli mowa 1/48 to niedługo po premierze pierwszego zestawu czyli B/D wypuścili prawili większość błędów i dorzucili do zestawu skorygowane wypraski. Późniejsze wypusty już chyba nie  miały tych problemów.  W sumie fajny model ale dosyć upiedliwy w budowie.  Uzbrojenie natomiast bardzo ładne.

Jakbyś napisał, co oznacza "upierdliwy w budowie".

Edytowane przez tomaszzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 23:26, tomaszzt napisał:

Jakbyś napisał, co oznacza "upierdliwy w budowie".

Ma parę miejsc wymagających trochę zabawy,żeby je dopasować i potem wyprowadzić. Z tego co pamiętam głównie tam gdzie łączyły się elementy z poprawionych wyprasek ze starymi. Aha jeszcze mi się przypomniało, pełne uzbrojenie jest tylko maszyn izraelskich. Jeżeli chcesz po amerykańsku, to musisz dokupić Sidewinery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli F-15 w skali 1/72 jest dużo więcej:

https://www.scalemates.com/pl/search.php?fkSECTION[]=All&q=+F-15+Eagle+1%2F72

Osobiście w kategorii cena/jakość  wybrałbym HJASEGAWĘ - dokup:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Aircraft-weapons-I.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hellvis napisał:

Ma parę miejsc wymagających trochę zabawy,żeby je dopasować i potem wyprowadzić. Z tego co pamiętam głównie tam gdzie łączyły się elementy z poprawionych wyprasek ze starymi. Aha jeszcze mi się przypomniało, pełne uzbrojenie jest tylko maszyn izraelskich. Jeżeli chcesz po amerykańsku, to musisz dokupić Sidewinery.

Udało mi się kupić E od GWH dość okazyjnie cenowo, zobaczymy.....

 

28 minut temu, robertmodelarz napisał:

Modeli F-15 w skali 1/72 jest dużo więcej:

https://www.scalemates.com/pl/search.php?fkSECTION[]=All&q=+F-15+Eagle+1%2F72

Osobiście w kategorii cena/jakość  wybrałbym HJASEGAWĘ - dokup:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Aircraft-weapons-I.html

 

Ja wiem, że jest dużo więcej  - nie znam jakości, dlatego pytam.  Hasegawa cena/jakość jest nie do przebicia a jak ze "składalnością" tych nie młodych przecież zestawów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.