Skocz do zawartości

Ki-46 III Type 100- Tamiya 1:48


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przyszedł czas na rozgrzebanie kolejnego modelu "latadła". Tym razem wybór padł na "samosklejalną" Tamiyie Model prezentuje się wyśmienicie i po przeczytaniu kilku anglojęzycznych recenzji (polskich niestety nie znalazłem) nie przewiduję poważniejszych problemów ze złożeniem go w całość

 

Model zamierzam budować "z pudla" bez żadnych zestawów blaszek itp. poza własnoręcznym wykonaniem pasów na fotelach pilota i obserwatora oraz po raz pierwszy w mojej karierze modelarskiej mam zamiar malować oznaczenia przy pomocy masek Montexu Tym razem postaram się wykonać jakieś ślady eksploatacji

 

Jak dotąd tyle udało mi się zdziałać:

 

100_3978.jpg

Clipboard01.jpg

Clipboard01vg.jpg

Clipboard01-1.jpg

Clipboard01j.jpg

100_4066.jpg

A tak się prezentuje całość po prowizorycznym złożeniu kadłuba:

Clipboard01-2.jpg

Clipboard01i.jpg

100_4069.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo schludnie i czysto robiony model. Tak jak mi się podoba i tak jak ja chciałbym robić Ładnie widać detale w kabinie, wash w sam raz (bo chyba tak uwypukliłeś rurki z tyłu kabiny?) - nie widać jakby ktoś wylał beczkę oleju do kabiny Czuję, że model w całości będzie klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pewien problem z doborem koloru. Mam zamiar wykonać mojego Ki-46 w tym malowaniu ( bo ma fajną czaszkę na ogonie :P )

Clipboard01-4.jpg

Tamiya podaje w swojej instrukcji kolor ciemnobrązowy więc zaopatrzyłem się w farbę z palety kolorów japońskich Agamy nr J5. Wypróbowałem ją na złomie modelarskim i niestety jej odcień budzi we mnie mieszane uczucia :

100_4222.jpg

Mogę się mylić ale ta farba wydaje mi się za jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na podstawie tej tabeli dobierałem farbę jednak jak widać ani trochę nie przypomina ona tego odcienia który jest w tabeli

 

ale czemu akurat Hurricane?

Bo był pod ręką i kosztował 14 zł więc nie będę po nim płakał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od półtora miesiąca przy Ki-46 nic nie drgnęło z powodu opóźniającej się dostawy masek, ale za to miałem dużo czasu na googlowanie w poszukiwaniu odpowiedniego odcienia do pomalowania modelu i trafiłem na stronę IPMS Stockholm gdzie podają, że odpowiednim kolorem będzie ten:

FS 30059

 

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.