Skocz do zawartości

Breguet XIV czyli żabojad w kontuszu ( FLY 1/48)


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

Szybko Ci to idzie. Zobaczymy, jak będzie z przytwierdzaniem górnego płata (10 punktów podparcia!) i naciągami. Kalki Fly są grube i mają sporo kleju. Muszą się dość długo moczyć. Czy kolory będziesz "gasił" jakimś filtrem? Patrzę uważnie, bo kiedyś też go będę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wachmistrz napisał:

Szybko Ci to idzie. Zobaczymy, jak będzie z przytwierdzaniem górnego płata (10 punktów podparcia!) i naciągami. Kalki Fly są grube i mają sporo kleju. Muszą się dość długo moczyć. Czy kolory będziesz "gasił" jakimś filtrem? Patrzę uważnie, bo kiedyś też go będę robić.

Ano.... pasjami wrecz uwielbiam kleić platy😡. A robienie naciągów to........

 

Coś z tymi kolorami zrobię. Technika filtrowania  kolorow jest mi totalnie obca , ergo- bedą doswiadczenia z olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, boberm1 napisał:

Coś z tymi kolorami zrobię. Technika filtrowania  kolorow jest mi totalnie obca , ergo- bedą doswiadczenia z olejami.

 

A to akurat nie jest takie trudne. Bierzesz do aero lakier bezbarwny i doprawiasz go kapką koloru, którego odcień chcesz uzyskać. Jeśli weźmiesz biały, to leciutko wszystko przygasisz i zmniejszysz kontrasty między kolorami. Ponieważ już nakleiłeś kalki, to innych filtrów nie polecam, bo wpłyną na kolory szachownic. Aplikować z wyczuciem. :) 

Edytowane przez Wachmistrz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wachmistrz napisał:

 

A to akurat nie jest takie trudne. Bierzesz do aero lakier bezbarwny i doprawiasz go kapką koloru, którego odcień chcesz uzyskać. Jeśli weźmiesz biały, to leciutko wszystko przygasisz i zmniejszysz kontrasty między kolorami. Ponieważ już nakleiłeś kalki, to innych filtrów nie polecam, bo wpłyną na kolory szachownic. Aplikować z wyczuciem. :) 

OK. Będę wieczorem próbował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamaskuj kalki (oczywiście po wcześniejszym zabezpieczeniu ich lakierem) - będziesz miał większą swobodę działań.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dość obiecująco wygląda, choć nie wszystko dobrze na tych zdjęciach widać.

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

Dość obiecująco wygląda, choć nie wszystko dobrzet ych zdjęciach widać.

Drogi Zaruk  - jam tzw "modelarz niedzielny" - wic wyszło tak sobie. Po skończeniu - wrzucę zdjecia jak zwykle w 100 lat polskich skrzydeł.

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boberm1 napisał:

 jam tzw "modelarz niedzielny"

 

Ja mam głównie czas w piątki, niekiedy w soboty.

Fajnie ten Twój model wygląda, skoro wrzucasz zdjęcia to znaczy, że chcesz coś tam pokazać innym.

Tyle, że zniedołężniały, jednooki emeryt z astygmatyzmem - żeby coś zobaczyć - musi mieć zdjęcia na jednolitym tle i w miarę dobrze oświetlone.

Inaczej będzie się tylko ślinił bezzębnymi usty...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaruk napisał:

 

Ja mam głównie czas w piątki, niekiedy w soboty.

Fajnie ten Twój model wygląda, skoro wrzucasz zdjęcia to znaczy, że chcesz coś tam pokazać innym.

Tyle, że zniedołężniały, jednooki emeryt z astygmatyzmem - żeby coś zobaczyć - musi mieć zdjęcia na jednolitym tle i w miarę dobrze oświetlone.

Inaczej będzie się tylko ślinił bezzębnymi usty...

Zaruk -- "niedzielny modelarz " to -powiedzmy -paralela  lub analogia do okreslenia "niedzielny kierowca" 😁. Jam też młody inaczej - spędzanie wolnego czasu na kanapie przy tv to nie moja bajka - ergo wypadałoby czymś "zabijać" czas . I tak się złozyło zę to moje lepienie ładnie "współpracuje" z zainteresowaniami historyczno- lotniczymi .

BTW;   Twoje dzieła szmatolotowe to ARCYDZIEŁA !!! Zazdrość mnie zżera straszna 🙂 !!!!!!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, boberm1 napisał:

Twoje dzieła szmatolotowe to ARCYDZIEŁA

 

Nie podzielam w pełni Twojego zachwytu ale muszę podkreślić, że w odbiorze pracy niebagatelną rolę odgrywa sposób jej pokazania. Czyli to, jak są zrobione zdjęcia. Nawet na etapie prac warsztatowych można zachęcić widzów do spędzenia dłuższej chwili z projektem poprzez podanie go w przyjemnej i czytelnej formie. Ja, na przykład, miałem tak ostatnio z warsztatem Jaka-23, gdzie autor fotografował kolejne etapy prac w czystym otoczeniu, a zdjęcia modelu były wyraźne i dobrze oświetlone. Aż się chce wtedy oglądać.  Podobnie jest z galeriami, gdzie dodatkowego uroku modelowi mogą przydać staranne ujęcia. Wymaga to czasu, ale efekt jest chyba tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.