Skocz do zawartości

Mitsubishi A6M2 Zero - Tamiya 1:48


szyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z powrotem

Rozpoczynam warsztat z A6M2, czyli jednego z moich ulubionych samolotów z 2 WŚ :)

A6 Zero w wersji M2 "Zeke" od tamki, formy mają już prawie 50 lat ale dalej trzymają się nieźle 

Detale są świetne, poza wypukłymi liniami na kadłubie

spasowanie typowo tamiyowskie poza tym na spotkaniu skrzydeł i kadłuba l

w zestawie są jeszcze dwie figurki pilotów, jedna w pozie siedzącej a druga stająca 

Model mierzy sobie 18cm długości i 25 rozpiętości więc dosyć duży

Wcześniej wspomniałem o wypukłych liniach które po raz pierwszy spróbuje zeszlifować i wyryć wklęsłe, I spróbuję zrobić jeszcze nity :)

A tutaj zawartość pudła 

 

IMG_20231020_160417.jpg

IMG_20231020_160351.jpg

IMG_20231020_160452.jpg

IMG_20231020_160620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem

Znalazłem myślę że dosyć dobra ilustracje zerówki model 21 na której będę wzorował nowe linie podziałowe 

Też zauważyłem że stateczniki poziome zerówki są skierowane w dół więc ustawie je w ten sposób.

Kokpit już skończyłem ale w tym warsztacie chciałbym skupić się bardziej na samej konstrukcji modelu i poprawkach które zrobię więc kokpit będzie do zobaczenia dopiero w galerii :)

image00A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greatgonzo napisał:

Ekierki niewygodnie się przykłada do ekranu. :)

 

A fragment monografii nie porusza tematu, o którym mowa.

 

Dlatego zakładam wartość 0° bo tak to wygląda przy skrzydłach o wzniosie +5°

Ale nie jestem ekspertem w temacie nawet w minimalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

Takie rzeczy lepiej sprawdzać, Zauważanie jest zbyt obciążone potencjalnymi złudzeniami optycznymi. Można w literaturze, ostatecznie tak:

 

image00A.thumb.jpg.b773d690ef8e86b0578bc6ca4b1bb594.jpg

 

45 minut temu, mirage3 napisał:

 

Dlatego zakładam wartość 0° bo tak to wygląda przy skrzydłach o wzniosie +5°

Ale nie jestem ekspertem w temacie nawet w minimalnym stopniu.

Wielkie dzięki za poprawianie mnie panowie gdyby nie wy to miałbym źle złożony model na szczęście jeszcze ich nie przykleiłem to zrobię jednak poprawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.