Skocz do zawartości

[pytanie] PzBfwg I (1KLA) z Master Box`a


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać;-)

 

Nabyłem ostatnio drogą kupna model wymieniony w tytule. Przeglądając wypraski rzuciła mi się w oczy faktura "kratki" na błotnikach. Wygląda to tak:

pzi.jpg

 

Zacząłem przeglądać zdjęcia Pz I, i na wszystkich widać, że ta "kratka" jest wypukła, a nie wklęsła. Stąd moje zapytańsko;) Czy możliwe jest że w pierwszych seriach Pz I A ta kratka tak właśnie wyglądała? Czy jest to po prostu niedopatrzenie producenta? Niestety do zdjęć pierwszych wersji wozu dowodzenia (na których dobrze byłoby widać błotniki) nie dotarłem. Za pomoc będę niezmiernie dźwięczny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem dwa ichnie pojazdy na podwoziu Panzera I i u mnie też tak było - Master Box tak ma. Uproszczenie technologiczne po prostu - prościej odlać widocznie wklęsłe rowki.

P.S. POWODZENIA PRZY SKLEJANIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja bardzo lubię Panzery I do Master Boxa. Wręcz parę razy stwierdziłem, że kocham. (bo ładnie poszły mi na ebayu )

Po prostu trzeba uważać przy sklejaniu tego wszystkiego do kupy i przygotować się do radykalnych cięć części i masowego szpachlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Aż taki zły ten model?

Merytorycznie klapa, a pod względem sklejania nie najlepiej bo trzeba babrać się w szpachli - na przyszłość odradzam. Tanią jedynkę robi Zvezda (Ausf. B) około 40zł, a za 70zł można dostać nowszą dragonowską Ausf. A z DAK. Kleiner Panzerbefehlswagen można kupić od DML-a już za 80zł. Więc jak widać jest sporo lepszych opcji i nie warto się bawić w MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać jest sporo lepszych opcji i nie warto się bawić w MB

 

Ale ta satysfakcja ze zrobionego MB... Bezcenna .

 

Tanią jedynkę robi Zvezda (Ausf. B) około 40zł

 

Mimo kilku uproszczeń i błędów (moim zdaniem) najlepsza jedynka w tej skali, w tym przedziale cenowym. Ma taką zaletę, że nie trzeba się dużo męczyć, aby doprowadzić ją dom jako takiego stanu zgodności z oryginałem. Tylko jakieś 2 zestawy Abera

(w opcji "dla zboczeńców") .

 

Przeglądając wypraski rzuciła mi się w oczy faktura "kratki" na błotnikach.

 

To nie żadna "kratka", tylko płyta ryflowana (tutaj akurat wzór "waflowy") . Precyzja wyrazu...

 

Problem z błotnikami mogłaby rozwiązać aberowa blaszanka - bardzo ładna (ciekawe, czy by te błotniki styknęły by w modelu MB, bo są dedykowane Zvezdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.