Jump to content

[pytanie] PzBfwg I (1KLA) z Master Box`a

Piotr D.
 Share

Recommended Posts

Powitać;-)

Nabyłem ostatnio drogą kupna model wymieniony w tytule. Przeglądając wypraski rzuciła mi się w oczy faktura "kratki" na błotnikach. Wygląda to tak:

pzi.jpg

Zacząłem przeglądać zdjęcia Pz I, i na wszystkich widać, że ta "kratka" jest wypukła, a nie wklęsła. Stąd moje zapytańsko;) Czy możliwe jest że w pierwszych seriach Pz I A ta kratka tak właśnie wyglądała? Czy jest to po prostu niedopatrzenie producenta? Niestety do zdjęć pierwszych wersji wozu dowodzenia (na których dobrze byłoby widać błotniki) nie dotarłem. Za pomoc będę niezmiernie dźwięczny;-)

Ja robiłem dwa ichnie pojazdy na podwoziu Panzera I i u mnie też tak było - Master Box tak ma. Uproszczenie technologiczne po prostu - prościej odlać widocznie wklęsłe rowki.

P.S. POWODZENIA PRZY SKLEJANIU

Nie no, ja bardzo lubię Panzery I do Master Boxa. Wręcz parę razy stwierdziłem, że kocham. (bo ładnie poszły mi na ebayu )

Po prostu trzeba uważać przy sklejaniu tego wszystkiego do kupy i przygotować się do radykalnych cięć części i masowego szpachlowania

• 2 weeks later...
Aż taki zły ten model?

Merytorycznie klapa, a pod względem sklejania nie najlepiej bo trzeba babrać się w szpachli - na przyszłość odradzam. Tanią jedynkę robi Zvezda (Ausf. B) około 40zł, a za 70zł można dostać nowszą dragonowską Ausf. A z DAK. Kleiner Panzerbefehlswagen można kupić od DML-a już za 80zł. Więc jak widać jest sporo lepszych opcji i nie warto się bawić w MB.

jak widać jest sporo lepszych opcji i nie warto się bawić w MB

Ale ta satysfakcja ze zrobionego MB... Bezcenna .

Tanią jedynkę robi Zvezda (Ausf. B) około 40zł

Mimo kilku uproszczeń i błędów (moim zdaniem) najlepsza jedynka w tej skali, w tym przedziale cenowym. Ma taką zaletę, że nie trzeba się dużo męczyć, aby doprowadzić ją dom jako takiego stanu zgodności z oryginałem. Tylko jakieś 2 zestawy Abera

(w opcji "dla zboczeńców") .

Przeglądając wypraski rzuciła mi się w oczy faktura "kratki" na błotnikach.

To nie żadna "kratka", tylko płyta ryflowana (tutaj akurat wzór "waflowy") . Precyzja wyrazu...

Problem z błotnikami mogłaby rozwiązać aberowa blaszanka - bardzo ładna (ciekawe, czy by te błotniki styknęły by w modelu MB, bo są dedykowane Zvezdzie).