Skocz do zawartości

[W] Panzerkampfwagen IV J mit Panther F Turret (RFM, 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Ciałko,

 

kolejny z dziwolągów niemieckiej Heer, na żywca raczej nie występowało, ale ciekawie wygląda :)

 

image.thumb.jpeg.f085a76f8dd340a96a0186741afa9009.jpeg

 

Bardzo ładnie zaprojektowany RFM - wszystko spasowane elegancko, spawy się bardzo ładnie prezentują. Jedyny klaps na d... projektanta, to umiejscowienie niektórych wypustów odlewów i ich grubość...

Pierwsze cięcia

 

image.thumb.jpeg.af154f41002392e65b664839def30dfe.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f7f3e87f138f9220f16cb89445e94a51.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thalgonis napisał:

Ilość drobnych części i różnych popierdółek w tym RFMie jest porównywalna (IMHO dla mnie) do uszczegółowienia modeli od firmy MiniArt... :)

 

 

Pz.Kpfw.IV_Panther 03.jpg

 

Dragon tez potrafi dac od ciula malych elementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki temu rozdrobnieniu czasami można olać waloryzację, bo plastik wygląda całkiem dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy rozwiązanie, gdzie boczne haki (np. te do mocowania siatek maskujących na wieży) składają się z trzech elementów to nie jest przesada :szczerbol:

Tyle na dzisiaj, tworzenie tego rusztowania na siatki boczne, to jednak sporo dłubania...

 

 

Pz.Kpfw.IV_Panther 04.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Te RFM porównywałbym do Dragona. Według mnie to bardzo dobre zestawy, jest sporo dłubaniny ale detal i satysfakcja się broni. Sam mam ochotę na coś jeszcze z tej firmy. 😁

No, nie wszystkie, niestety… Miałem od nich tygryska i po uwagach tu na forum, wyszło, ż z Tigerem to on miał wspólną co najwyżej lufę i wydechy :razz:  Ale to był stary zestaw - może te nowe trzymają poziom tego…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Thalgonis napisał:

No, nie wszystkie, niestety… Miałem od nich tygryska i po uwagach tu na forum, wyszło, ż z Tigerem to on miał wspólną co najwyżej lufę i wydechy :razz:  Ale to był stary zestaw - może te nowe trzymają poziom tego…


To ciekawe bo chce kupić późnego Tygrysa z wnętrzem. Interesuje mnie też nowy Takom. Mam go już w rezerwacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Thalgonis napisał:

Robiłem tego: RM-5001. Od takoma tygrysów nie znam, trumpek mi się fajnie robił :D


Te z Takoma to nowość. Pod koniec miesiąca będę go miał. Ciekaw mega jestem. Po budowie Dragona jestem zdania, że stary poczciwy Dragon to chyba najbezpieczniejszy wybór jeżeli chodzi o te czołgi ale cena i dostępność niestety kuleje. Trumpetera szczerze powiedziawszy bym się bał podjąć, mając doświadczenia z paroma modelami tej firmy. Zawsze coś tam trzeba ciosać. Wracając jeszcze do Dragona ten plastik też robi tam robotę. Bardzo dużo frajdy jest przy budowie a ta mnogość elementów nawet mi pasuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.