Skocz do zawartości

[on board] FORD GT40 Mk II - Fujimi 1/24


SAGITARIUS

Rekomendowane odpowiedzi

RAPORT SŁOWNY:

Podwozie i wnętrze niemal gotowe. Pozostały do zrobienia tarcze hamulcowe przód, tył i do złożenia tylne i przednie zawieszenie.

Pozdwozie będzie gotowe.

Dzisiaj powinna dlecieć farba i podkładówka. Jak dobrze wiatry zawieją w weekend model powinien być gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji ze specem od cywilnych, okazało się, że malowanie kasty to, nie takie hop siup. Podobno lakiery Tamiya TS, dugo się utwardzają. Powierzchniowo zamykają się w ciągu 30-40 minut, natomiast całkowite utwardzenie uzyskują po 2-3 tygodniach :shock:

Niestety będę musiał dłuuuuuuuuuuuuugo czekać z tego względu, że po utwardzeniu będę chciał polerować i woskować kastę.

Prace niestety przeciągną się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kształty ma ten wozik i fajnie się to zapowiada w Twoim wykonaniu.

A mógłbyś powiedzieć ile za niego dałeś?

 

P.S. Mam ten podkład z Tamiyi (tyle, że szary), który zamówiłeś i stwierdzam, że przyjemnie się nim maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć ile za niego dałeś?

 

Model kosztował mnie 80 zł, kupiłem go w sklepie www.mazboss.pl

Niestety problem w tym, że prawdopodobnie była jedyna GT 40 dostępna na naszym rynku. Inne trzeba sprowadzać, a szkoda bo planuję kilka takich zrobić

 

10033947.jpg10025345.jpg

 

10025344.jpg10025343.jpg

 

10025151.jpg10025346.jpg

 

10024440.jpg10024388.jpg

 

10022648.jpg10019941.jpg

 

10016895.jpg10016893.jpg

 

10016886.jpg10014797.jpg

 

Fotki pochodzą ze strony http://www.1999.co.jp/eng/

 

P.S. Mam ten podkład z Tamiyi (tyle, że szary), który zamówiłeś i stwierdzam, że przyjemnie się nim maluje.

 

Zamówiłem ten podkład po konsultacji ze specami od cywilnych. Podobno daje badzo aksamitną powierzchnię podkładu i jest bardzo dobry pod kolory słabo kryjące jak żółty i czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie sklepu, z którego pochodzą zdjęcia brakuje jeszcze 2 - 3 modeli. Niestety albo stety, wszystkie oparte są na 3ch typach wyprasek.

wnętrze i podwozie we wszystkich jest identyczne. Różni się tylko karoseria Mk I Mk II i Mk III / IV. Kasty są albo całe, jak w przypadku mojego modelu albo dzielone.

Przód i tył, podział jest na wysokości ścianki ognowej przed silnikiem.

Kolejnymi różnicami są kalki produkowane przez Fujimi i Cartograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.