Skocz do zawartości

Nowy Kompresor


wojtek78555

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Poszukuje kompresora bezolejowego do 450-500 zł max. Obecnie posiadam 6 letniego AS18-2  bez dodatkowej butli więc brak stałego ciśnienia i nagrzewa się po 20 min. Nie da się pracować na dłuższą metę. Robię tylko modele w skali 1:35. 
Polecicie coś sprawdzonego?

 

Edytowane przez wojtek78555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuży zdecydowanie dłużej, niż taki tani kompresorek modelarski z butlą z blachy cieńszej niż papier :) Ale nie daj nabrać się na to, że jest cichy. Jeśli masz trochę talentu do majsterkowania, kup go, zamień sprężarkę na agregat z lodówki i wtedy będziesz mieć cichą sprężarkę do malowania modeli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtek78555 napisał:

Poszukuje kompresora bezolejowego

Trzy powody dla których kupuje się bezolejowca do aerografu:

1. Lżejszy

2. Mniejszy

3. Tańszy (w porównaniu kupnem nowego olejowego)

 

Ten któy pokazujesz nie jest ani mniejszy ani lżejszy od olejowców. Za to bardzo głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czyli zostaje mi ten https://agtom.eu/kompresory/307942-kompresor-tg-212k-do-aerografu-zbiornik-30l.html

Raczej wolę nie majsterkować i nie robić na własną rękę. Nie czuję się dobrze w tym temacie. Nie mam tyle miejsca na większe kompresory a tym bardziej na głośne.

Edytowane przez wojtek78555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wojtek78555 napisał:

Też duży, też ciężki i też głośny.

Jak chcesz dwutłokowy, to poszukaj typowego chinola AS-196:

image.png.b63310111723098332e242cff02c9575.png

Pochodzi zapewne nieco dłużej niż jednocylindrowy i będzie krócej pompował, czyli mniej grzał (teoretycznie). Jest tani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Na co się ostatecznie zdecydowałeś? Możesz podzielić się wrażeniami?
Znalazłem ciekawe porównanie modelarskiego i warsztatowego kompresora:
https://fgb.club/poradniki-malarskie/test-kompresorow
Wynika z niego, że warsztatowy jest większy i cięższy, może też nieco głośniejszy, ale za to szybciej dobija ciśnienie, którego starcza na dłużej zanim ponownie załączy się sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
51 minut temu, Greg napisał:

Hej!
Na co się ostatecznie zdecydowałeś? Możesz podzielić się wrażeniami?
Znalazłem ciekawe porównanie modelarskiego i warsztatowego kompresora:
https://fgb.club/poradniki-malarskie/test-kompresorow
Wynika z niego, że warsztatowy jest większy i cięższy, może też nieco głośniejszy, ale za to szybciej dobija ciśnienie, którego starcza na dłużej zanim ponownie załączy się sprężarka.

Trochę dołożyłem kasy i kupiłem AS-196 ( zdjęcie u góry). Dzisiaj właśnie przyszedł i pewnie zacznę go testować w pełni przyszłym tygodniu. Odpaliłem go testowo i w porównaniu z AS-18-2 pod względem głośności trochę większa. Pracuje w małym pokoju więc rozmiarowo aż tak nie przeszkadza mimo wszystko. Osoba w drugim pokoju prawie nic nie słyszała jak był odpalony. Oglądałem jeszcze film na kanale Agtomu z kompresorami to pod względem głośności seria AS niewiele się różni i też sprawdzali mój kompresor. Powiem tak, wszystko zależy gdzie chcesz pracować z takim kompresorem. Stanley Fatmax widzę że jest na prawdę spoko jeśli chodzi o parametry i lepszy od chinoli ale głośniejszy o wiele. Na filmiku demonstrującym hałas obu kompresorów jednak AS-186 jest bardziej przytłumiony. Pytanie gdzie pracujesz w garażu/warsztacie czy w pokoju. 

Edytowane przez wojtek78555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtek78555 napisał:

[...] Pytanie gdzie pracujesz w garażu/warsztacie czy w pokoju. 

Na razie w pokoju, ale garaż to też jakaś opcja. Ewentualnie jedno i drugie, tylko nie wiem jak by się coś takiego sprawdziło - 'lakiernia' na dole, a pozostałe prace na piętrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.