Skocz do zawartości

Kalkomanie a preshading w samolotach


Greg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Wybaczcie jeśli pytanie jest niemądre, ale zastanawia mnie jak się ma preshading do kalkomanii. W szczególności takich większych.
Nałożenie kalki powoduje zakrycie przyciemnień / rozjaśnień wykonanych na etapie preshadingu.
Czy zatem w rzeczywistości oznaczenia i inne 'malunki' są / były częściej malowane niż 'kolor główny samolotu' i można tym wytłumaczyć taką niejednorodność?
Czy może istnieją inne metody ujednolicenia wyglądu kalkomanii w takich przypadkach?
A może jest to po prostu jedna z zad pośród wielu walet preshadingu i trzeba nauczyć się z tym żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Greg napisał:

Nałożenie kalki powoduje zakrycie przyciemnień / rozjaśnień wykonanych na etapie preshadingu.

 

Warto się zastanowić, co te przyciemnienia/rozjaśnienia mają oddawać.  Cienie, mocniejsze odbicia światła, ugięcia blach...?

W zależności od tego, co chcesz pokazać powinieneś zastosować odpowiednią technikę.

Ja staram się znaki malować, ale oczywiście świeże malunki mogą odcinać się od otoczenia symulującego nierówność powierzchni lub fakturę materiału.

W tej sytuacji podmalowuję znaki w sposób ujednolicający je z otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy preszejding raczej zniknie pod kalkomanią. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prace wykończeniowe na powierzchniach obejmowały także miejsca, gdzie nałożone są nalepki. A sposobów na to jest wiele - kilka znajdziesz choćby tutaj:
 

cover-18-300x300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 01:04, greatgonzo napisał:

KNRZP :)

W pierwszym momencie myślałem, że to skrót w rodzaju `RTFM` lub `LMGTFY` i próbowałem rozszyfrować go bez pomocy internetu, ale poległem.
Po zapoznaniu się z założeniami Kampanii (dobrze, że nie Krucjaty) na Rzecz Zwalczania Preshadingu moja świadomość wskoczyła na wyższy poziom. Ale na razie tylko świadomość xD
 

W dniu 25.03.2024 o 09:01, zaruk napisał:

 

Warto się zastanowić, co te przyciemnienia/rozjaśnienia mają oddawać.  Cienie, mocniejsze odbicia światła, ugięcia blach...?

W zależności od tego, co chcesz pokazać powinieneś zastosować odpowiednią technikę.

Ja staram się znaki malować, ale oczywiście świeże malunki mogą odcinać się od otoczenia symulującego nierówność powierzchni lub fakturę materiału.

W tej sytuacji podmalowuję znaki w sposób ujednolicający je z otoczeniem.

Słuszna uwaga - już po wrzuceniu pytania zacząłem myśleć o tym, że przecież to mogą być różne 'zjawiska', których imitacje można wykonać za pomocą preshagindu.
 

W dniu 25.03.2024 o 10:39, KFS-miniatures napisał:

Siłą rzeczy preszejding raczej zniknie pod kalkomanią. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prace wykończeniowe na powierzchniach obejmowały także miejsca, gdzie nałożone są nalepki. A sposobów na to jest wiele - kilka znajdziesz choćby tutaj:
 

cover-18-300x300.jpg

Mam nadzieję kiedyś z nich (sposobów) skorzystać. BTW - świetna relacja z budowy przepięknego Wildcata. Nie mogę się napatrzeć :) 

Dziękuję za rady Panowie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.