Skocz do zawartości

Republic P 47 N Thunderbolt, 19FS/318 FG, Ie Shima 1945 (Sword, 1/72)


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Model Sword a naklejkami Micro Scale. To dugi, obok Brazylijczyka,  z moich tegorocznych Thunderboltów.

Pozdrawiam

JWM

 

 

p47n DSC09625.jpg

p47n DSC09624.jpg

p47n DSC09623.jpg

p47n DSC09622.jpg

p47 n DSC09621.jpg

p47n DSC09620.jpg

p47 n DSC09619.jpg

Edytowane przez JWM
literówka
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

Ostatni z Dzbanków, rzadki ptaszek na forum :D .

Właśnie, rzadki a w sumie w 1/72 są aż trzy zestawy:  Italeri, Heller i ten Sword. Nie ma go jednak w 1/48 (o ile mnie pamięć nie myli) i dlatego rzadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JWM changed the title to Republic P 47 N Thunderbolt, 19FS/318 FG, Ie Shima 1945 (Sword, 1/72)
16 godzin temu, JWM napisał:

Właśnie, rzadki a w sumie w 1/72 są aż trzy zestawy:  Italeri, Heller i ten Sword. Nie ma go jednak w 1/48 (o ile mnie pamięć nie myli) i dlatego rzadki...

Heller to bez rewelacji, bardzo prosty, ale fajnie sklejalny, Italeri to był jak przeciąg - pojawił się i zniknął. Sword jest najczęściej spotykany - ale też stadami nie lata. Ciekawi mnie jak  się go robiło, bo się przymierzam do ewentualnego kupna - jak trafię.

Edytowane przez WujekAlice
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

Heller to bez rewelacji, bardzo prosty, ale fajnie sklejalny, Italeri to był jak przeciąg - pojawił się i zniknął. Sword jest najczęściej spotykany - ale też stadami nie lata. Ciekawi mnie jak  się go robiło, bo się przymierzam do ewentualnego kupna - jak trafię.

Miałem w pewnej chwili  model Italeri, widziałem też Hellera, ale jak pojawił się Sword to Italeri  poszedł na Allegro i już nie wrócił....

Sword może zachwycić wykonaniem powierzchni. Skleja się jednak  niezbyt łatwo, ma mało naturalne (jak dla mnie) podziały technologiczne. Mieszane technologie też nie ułatwiają życia (osobiście nie lubie elementów fototrawionych)  ale problem miałem nie z nimi tylko z elementami  żywicznymi, mianowicie ze zgraniem wysokości (grubości)  skrzydeł i wklejanych kawałków krawędzi natarcia z lufami km (to są elementy żywiczne). Na drugi raz poświęciłbym więcej czasu na dopasowania przed sklejeniem górnych i dolnych połówek skrzydeł. Ja skoncentrowałem się tylko na zmieszczeniu w profilu żywicznych komór podwozia i po sklejeniu skrzydeł okazało się, że kawałki z lufami są smuklejsze. tak że na przejsciu pojawia się wyraźny stopień...Na to trzeba zwrócić stanną uwagę, prawdopodobnie nie  obejdzie się bez pocienienie komór podwozia i lekkim zebraniu z wysokości krawędzi natarcia. Mówimy o poprawkach dobrze poniżej 0.5 mm, powiedzmy 0.2 mm

Śmigło przerobiłem na obracające się - przewierciłem żywiczny blok silnika ,dorobiłem wał i zabezpieczenie . Prosta rzecz ale nie lubię na trwale zaklejonych śmigieł, bardzo wzrasta wtedy ryzyko ułamania łopaty na przykład jak się dostawia kolejny model na półkę..  Dorobiłem też (ale raczej niepotrzebnie) dłuższe kanały spalinowe wewnątrz kadłuba, obawiając się że będą prześwity. , W sumie to jednak short run i bardzo łatwego składania  nie można się spodziewać...Więc polecam! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellera robiłem dosyć już dawno, na tyle dawno, że był to jeszcze dosyć nowy model. Dobrze kleiło się, jak to u Hellera. Ma niezbyt interesujące malowanie, ale P47N to raczej tylko srebro i srebro...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.