Skocz do zawartości

Moj pierwszy abrams


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Wsrod forumowiczow jak i wsrod spolecznosci modelarzy jestem zupelnie nowy, bardzo chcialbym nauczyc sie budowac modele ktore smialo mozna pokazywac na zdjeciach i wystawach. Wiem jednak ze sztuka modelarska nielatwa jest, dlatego tez postanowilem dolaczyc do grona modelarzy aby moz czerpac wiedze i umiejetnosci od bardziej doswiadczonych kolegow. Na pierwszy ogien postanowilem puscic m1a1 abramsa z firmy italeri. Nie bede jednak udzielal rad jak go budowac i malowac, wrecz odwrotnie sam potrzebuje wielu rad i wskazowek. Postaram sie dodac takze fotki ktore zobrazuja moje dotychczasowe wysilki. z gory prosze o wyrozumialosc, gdyz jak juz wspomnialem dopiero zaczynam swoja modelarska przygode. Za wszelkie rady i wskazowki z gory serdecznie dziekujepicture002800x600zp3.jpg.

 

oto pierwsze zdjecie czolg jest juz po czesci sklejony, wiem ze widac na nim slady po kleju i szpachli ale coz kazdy kiedys od czegos zaczynal:). A ta ogromna dziura z przodu to po prostu nie sklejona wanna i gora kadluba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to może tak

wchodzisz na tę stronę http://img222.imageshack.us/

klikasz na przeglądaj

wybierasz zdjęcie

klikasz na "host it!"

klikasz na Show Advanced Linking

i poniżej masz link z prawej strony jest napisane "Direct link to image"

następnie kopiujesz ten link i dodajesz przed nim twój%20link

 

powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z tymi fotkami na imageshacku, udalo mi sie wstawic jedno zdjecie i koniec. Jak probuje nastepne to wyskakuje mi taki komunikat ,, DO NOT Use Link Below when posting. Use FORUM Links above for posts " pod ,, + Show Advanced Linking" i nic nie moge zrobic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ....., czemu część z Was ma takie problemy ze zdjęciami ?? Albo korzystacie z ...... fotosika z milionem ...... reklam, albo z Imageshacka z którego zdjęcia otwierają się całą wieczność ?

Zacznijcie korzystać np. z Photobucketa.

http://photobucket.com/

gecon29 - zarejestruj się tam, znasz angielski to sobie poradzisz.

Po załadowaniu zdjęcia, obok pojawią się 4 linki, najważniejsze są 2 i 4, a więc: Direct Link - korzystasz z niego np. jak komuś chcesz przez gg pokazać Twoją fotkę. IMG Code - kopiujesz do wątku na forum i pojawia się wtedy zdjęcie w dużym formacie, ale nie radzę, najlepiej wstawiać miniaturki, które po kliknięciu powiększają się do normalnego rozmiaru zdjęcia. Co zrobić, żeby uzyskać link do miniaturki ? Pod zdjęciem jest kwadracik, zaznaczasz, żeby pojawił się ptaszek, niżej pod zdjęciami są 4 okienka, klikasz Generate HTML and IMG code, pojawi się stronka z 5 różnymi linkami, kopiujesz IMG clickable thumbnails for message boards - recommended i wklejasz na forum.

Uff.

Pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panie Seb trochę więcej rozwagi w dobieraniu słów (dotyczy pierwszej części posta) Reszta jak najbardziej pomocna

Ok, poprawię, ale sam musisz przyznać, że to wieczne zamieszanie ze zdjęciami może wyprowadzić w końcu z równowagi.

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picture012.jpg

 

a to juz czesciowo pomalowany model

 

 

Picture014.jpg

 

 

 

Picture008.jpg

 

 

Wiem wiem nie wygląda to najlepiej ale mam nadzieje że z pomocą doswiadczonych kolegów uda mi sie stworzyc ładny model, prosze wiec zatem o komentarze i ewentualne wskazówki i porady. Za wszystko z góry serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To granatowe to kolor Tank gray ktorego uzywam jako podkladu zeby potem wydobyc obicia na pancerzu. Prosze bądźcie bezlitośni, chce naprawdę zbudować ładny model i każda krytyka, nawet ta najgorsza, będzie dla mnie mobilizacją do bardziej wytężonych wysiłków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cały czas mam problem z doborem odpowiedniego koloru

 

Zależy czy robisz wersję z pierwszej wojny w zatoce , czy z wojny w Iraku z 2003 , bo te 2 kolory różnią się. Jeżeli z pierwszej wojny to nadaje się pactra o numerze a118 , a jeżeli z drugiej to bodajże pactra a123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.