Jump to content

T-54A 1:35 Trumpeter

erykko
 Share

Recommended Posts

Dziś zaczynam warsztat T-54A z Trumpetera. Zdjęcia może wrzucę w piątek, na razie i tak prawie nic nie zrobiłem. Jako, że koła mam ze Skifa i nie pasują na piasty (nie wiem czy można tak to nazwać) z Trumpetera mam do Was "wyjadaczy" pytanie: czy bawić się w powiększanie otworów w kołach czy może kupić jakiś zestaw kół z gąskami. W zestawie z Trumpetetera gąski są gumowe, więc tym bardziej zastanawiam się nad nowymi, Friule są drogie i nie wiem czy dorzucają do nich koła czy tylko same gąski. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Koła w Trampku są minimalnie za duże. Tak więc bym je zostawił. Co do gąsek, skoro nie chcesz kupować Friuli, to zakup te co ja - patrz dział 'zakupy' - wrzuciłem fotki plastikowych gąsek do Trumpka

tutaj:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=1024&start=3660

pozdrawiam

Edited by Guest

Koła w Trampku są minimalnie za duże. Tak więc bym je zostawił. Co do gąsek, skoro nie chcesz kupować Friuli, to zakup te co ja - patrz dział 'zakupy' - wrzuciłem fotki plastikowych gąsek do Trumpka

Koła mam ze Skifa.

Gdzie można kupić te gąski?

W IBG są na pewno. Hmm, koła ze SKiFa są mniejsze i będą nico karykaturalnie wyglądały na wielkim (cały model jest za duży) T-54 z Trumpka Po prostu proporcje nie te

W zasadzie to ten model Trumpetera jest całkiem niezły, tylko tak jak wspomniałem nieco 'za duży'. Natomiast fakturę odlewu wieży ma zabójczą. No i plusem jest to, ze tylna płyta nasilnikowa jest faktycznie taka jak być powinna w T-54 a nie jak w T-55

Skleiłem kiedyś ten model, możesz mieć problemy z kleniem tego dziwnego tworzywa z którego jest zrobiony - klej revella nie rozpuszcza go (kleiłem go 2 razy bo się rozpadł ) i musiałem poprawić kropelką.

Mam też T-55 Skifa i faktycznie Trumpkowy jest wyższy o jakieś 5-7mm...

Stroju - teraz już Trumpeter daje normalne tworzywo. Kiedyś to jakiś cholerny bakelit był Nic go nie 'żarło' poza klejem z malusieńkiej tubki w modelu. Ale już od jakiegoś czasu jest normalne, takie jak w najnowszych modelach, jeno zielonego koloru. Kleiłem ostatnio znajomemu T-54 i ISa-3 - wszystko gra

Życzę powodzenia i trzymam kciuki, mój póki co leży grzecznie w pudle i czeka na lepsze czasy, przy nim Italeri to klocki lego niemalże.

Pozdrawiam.

Ktoś z Was wie z czego mogę zrobić wał sześciokątny? Bo na instrukcji bierze się znikąd, w pudle go nie znalazłem, więc myślę z czego można to zrobić. Poza tym chciałem zauważyć, że jakość dopasowania była lepsza u Zvezdy (w t-34), wanna jest mało dokładna, nie pasuje idealnie do innych elementów, tak więc prawdopodobnie szpachla. Ktoś mógłby mi odstąpić koła do tego modelu? W zamian mogę dać ze Skifa. Zdjęcia będą kiedy indziej, jak akumulator naładuję.

Kleiłem ostatnio znajomemu T-54 i ISa-3 - wszystko gra

Avi, masz może relację z warsztatu albo zdjęcia tego ISa po zakończeniu.

Dłubię go ostatnio powoli (dokładnie IS-3M z Trumpetera).

Kleiłem ostatnio znajomemu T-54 i ISa-3 - wszystko gra

Avi, masz może relację z warsztatu albo zdjęcia tego ISa po zakończeniu.

Dłubię go ostatnio powoli (dokładnie IS-3M z Trumpetera).

Nie robiłem zdjęć warsztatowych, ale poproszę kumpla, coby pstryknął - jeszcze go chyba nie pomalował. W razie czego puszczę Ci na priva.

d918ce8a2f931ff6.jpg

413761264cab06b2.jpg

Jak widać zdjęcia nie są zbyt wyraźne-robione telefonem, następnym razem postaram się o lepsze. Postępy w pracy raczej mizerne...

Elementy wanny nie były zbyt dobrze spasowane i mimo ostrego piłowania pozostało wiele szpar. Dlatego będę zmuszony użyć dużej ilości szpachli.