Skocz do zawartości

Bitwa o Berlin w skali 1/700


Domek_Falx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. 

Od jakiegoś czasu obserwuje tutaj poczynania ludzi w dziedzinie modelarstwa, czy to w pancerce, lotnictwie czy okrętach. Dziś zdecydowałem się założyć w końcu konto i przywitać się jednocześnie dodając swoją pierwszą pracę na stronie.

 

Moim aktualnym projektem jest Bitwa o Berlin w skali typowo okrętowej czyli 1/700 z udziałem pojazdów pancernych i piechoty. 

Jako baza wykorzystałem HIPS o wymiarach:  8cm x 6cm a budowle i drobne kawałki gruzów posłużył  również HIPS, PCV i druk 3D.

 

Same modele pojazdów to chińskie Bunker studio.  (na prawdę dobrej jakości)

 

Do balkonów akurat zostało mi trochę relingów z innych modeli, także uznałem, że "po co mają się marnować"

 

W największym budynku użyłem jeszcze poczwórnego niemieckiego działa p-lot w kalibrze 20mm, sam ten element składał się z 4 elementów, ale udało się w miarę sprawnie uporać z nim. Dodatkowo sam ten budynek ma być bez dwóch ścian i mieć dobrze widoczne wnętrze (z co prawda szczątkowym, ale jednak wnętrzem).

To na razie tyle, co prawda sama diorama jest już prawie skończona, ale pomyślałem, że skoro tak mało jest tutaj dioram w tak małej skali to dodam jeszcze opis ze zdjęciami jak to wszystko robiłem.

Jutro najprawdopodobniej wrzucę już malowanie. Z nieskrywaną przyjemnością odpowiem na pytania i ewentualne rady!

Pozdrawiam i dziękuje za przeczytanie.

Dominik.

mini bitwadddsaa.jpg

1.91.jpg

1.9.jpg

1.92.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. No jeszcze stricte pancernej dioramki w tej skali to ja chyba nie widziałem i ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Napisałem stricte bo trafiają się na forum dioramki morskie z udziałem pojazdów no ale to trochę inna bajka. Życzę powodzenia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Endrju napisał:

Witaj. No jeszcze stricte pancernej dioramki w tej skali to ja chyba nie widziałem i ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Napisałem stricte bo trafiają się na forum dioramki morskie z udziałem pojazdów no ale to trochę inna bajka. Życzę powodzenia. 

Dziękuje za dobre słowa! Ogólnie rzecz biorąc zrobiłem już kilka dioram lądowych w tej skali i czuje, że jest to moje hehe "powołanie", ale ta przeszła wszystkie wcześniejsze a przynajmniej tak myślałem na etapie składania budynków (może też wstawie pozostałe prace, jeszcze nie wiem). Jutro na pewno wstawie jak będzie już pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, push-up78 napisał:

Szacun za skalę.Ktoś tu pokazywał jakieś tego typy podobne mikrusy temat wojna na Pacyfiku.Też rewelka wykonanie było.

Ciekawe kiedy ktoś wyjedzie w uchu od igły  z dioramką....

Dzięki za docenienie :) Nie kuś z tą igłą,  zrobiłem dioramę jak T-34 taranuję niemiecką półgąsienicową ciężarówkę na kapslu od piwa XD Za jakiś czas wrzucę tutaj, ale uporam się pierw z powyższym pomysłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, _OldMan_ napisał:

 

Igły są różne ...

 

293db182-8e3b-4742-bf4b-187b3baea10c_i-i

 W sumie jak teraz na to patrzę, to gdyby mi się udało znaleźć igłę z odpowiednio dużym oczkiem, coś o szerokości 3mm to może udało by mi się zaaranżować małą scenkę z żołnierzami niemieckimi i radzieckimi.... Hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Domek_Falx napisał:

mini bitwadddsaa.jpg

 

1.9.jpg

 

 

Jak już się tak bawisz to wymień tego gluta na jakieś porządne worki z piaskiem. Psuje odbiór a myślę, że jesteś w stanie zrobić zdecydowanie lepsze. Ja kiedyś na próbę zrobiłem z green stuff'a i wyszły tak

DSC00102.JPG.774b821edf7d520423cafccffbc92cd9.JPGDSC00101.thumb.JPG.9c681a6de773afb4d6b133083b924dda.JPG

 

Jeśli to nie tajemnica to podziel się z czego zrobiłeś ogrodzenie. Szukam od dłuższego czasu jakichś blaszek w dużej ilości na pomosty do lotniskowca a te wyglądają na bardzo drobne. Jeśli byłbyś tak dobrym człowiekiem, to prosiłbym zdjęcie z innej perspektywy, lub/i samej blaszki, bym mógł się upewnić co do kształtu oczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lipa napisał:

 

Jak już się tak bawisz to wymień tego gluta na jakieś porządne worki z piaskiem. Psuje odbiór a myślę, że jesteś w stanie zrobić zdecydowanie lepsze. Ja kiedyś na próbę zrobiłem z green stuff'a i wyszły tak

DSC00102.JPG.774b821edf7d520423cafccffbc92cd9.JPGDSC00101.thumb.JPG.9c681a6de773afb4d6b133083b924dda.JPG

 

Jeśli to nie tajemnica to podziel się z czego zrobiłeś ogrodzenie. Szukam od dłuższego czasu jakichś blaszek w dużej ilości na pomosty do lotniskowca a te wyglądają na bardzo drobne. Jeśli byłbyś tak dobrym człowiekiem, to prosiłbym zdjęcie z innej perspektywy, lub/i samej blaszki, bym mógł się upewnić co do kształtu oczek.

 Ogólnie rzecz biorąc to tych worków miało w ogóle nie być. W przebłysku myśli ulepiłem coś takiego z Blu Tack-a. Biorąc pod uwagę moje obecne umiejętności na obecną chwilę nie wyobrażam sobie w skali 1/700 zrobić coś lepszego, ale to nie oznacza że nie będę próbował :) 

 

Och do czego Ty mnie zmuszasz... Nie no, nie ma najmniejszego problemu, łap.

 

Ogólny pogląd na opakowanie i dokładną nazwę.
P103293511.thumb.jpg.65e97cc99d2818708295e577cbcbcd32.jpg
 


Rozmiary blachy. Jak widzisz jest to dosyć spory arkusz i powinien wystarczyć do lotniskowca w skali 1/700, może i nawet 1/350.

 

P1032936.thumb.JPG.19fc467b214c7f0f92cf12978d4874a9.JPG

 

 

Stety, niestety jest to sześcian (chyba nie ma okrągłych), ale jest tak drobny, że nie będzie widać czy jest to okrągłe czy nie. Gdzieś czytałem, że otwór ma średnice około 0.4 milimetra.

 

P1032937.thumb.JPG.3db16338c4e5ad9a2d124ac3a7d11c9a.JPG

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem wczoraj, tak teraz wywiązuje się i wrzucam zdjęcia z prac wraz z opisem.

(opis nie będzie zbyt barwny, gdyż muszę zrobić film i może w końcu coś zjeść. Godzina 17.00 a ja jestem dopiero po szklance z wodą :D )

 

Po złożeniu i ustawieniu prawie wszystkich obiektów, pomalowałem wszystko podkładem mr. finishing surfacer 1500.

 

Ulice i chodnik pomalowałem na kolory bazowe i delikatnie rozjaśniłem na bardziej otwartych terenach. image.thumb.jpeg.d0731fc8d3bf3d6c201129a2d992d65d.jpeg

 

Gruz, worki z piaskiem i inne duperele ustawione, czas na budynki.

2.thumb.jpg.8451f61a32b179ca2a5dbd717b0f340a.jpg3.thumb.jpg.cc11e1c69391d14d1b05ded9b42fe5b2.jpg

 

Tu już na praktycznie gotowej dioramce. Może zwracać uwagę luz przy łączeniu ścian, no niestety wychodzi na to, że w ferworze walki nie zwróciłem na to uwagi, mea culpa.5.thumb.jpg.af2b1654fda9f71a3eade2383e8cbaa8.jpg

 

Kolejny z trzech budynków, odpowiednio ozdobiony sadzą z pożaru.

4.thumb.jpg.f3a09b70e0ca2524cdb8fb1e26e1de47.jpg

Trzeci i ostatni z budynków. Finalnie będzie bardziej okopcony.

Wstawie jeszcze kilka zdjęć pojazdów i jedno z przed malowania, żeby nikt mi nie zarzucił,  że gotowe kupiłem XD7.thumb.jpg.ff5ca1673d5568a0166acc69787344f4.jpg8.thumb.jpg.8768fd9fc3762c139e49d46fb82d2183.jpg6.thumb.jpg.288f70b3e9a7705bd13b09cbbef6dbf1.jpg

(jeszcze przed washem i pasami identyfikującymi).

 

 Na dziś to tyle. Postanowiłem, że jeszcze jutro wrzucę resztę a między innymi: żołnierzy, drzewo ze zmywaka kuchennego i trochę pomniejszych szczegółów.

Dziękuje za uwagę na tym etapie i mam nadzieję, że wyrobię się z filmem z prac na poniedziałek, by można było wszystko zobaczyć w jednym miejscu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin70 napisał:

Podziwiam  za cierpliwość w walce z taka drobnica. Dobra  robota.

A dziękuje. Co cóż, faktycznie trochę walki z tym było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.